VPN-të më të mira për Sprint

sprintSprint është një kompani amerikane e telekomunikacionit që ka selinë në Overland Park, Kansas. Ata janë transportuesi i 4-të më i madh në SH.B.A. me një pjesë të tregut prej afro 13.5%. Ndërsa kishte më shumë të njohura në të kaluarën, ju mund të shihni që ata ende kontrollojnë një pjesë të tregut. Nëse planifikoni të përdorni pajisjen tuaj Sprint në WiFi ose të dhëna celulare, ju sugjerojmë të përdorni një VPN për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj, të merrni rreth gjeo-blloqeve dhe ndërprerjeve sportive. Ju lutemi hidhini një vështrim të shpejtë VPN-ve më të mira për Sprint.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkbox

Vetëm për shkak se pjesa e tregut e Sprintit nuk është aq shumë sa të tjerët, nuk mund ta lejoni rojen tuaj. Ekziston një mënyrë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u mbrojtur nga hajdutët në internet. Duke u lidhur me një VPN, lidhja juaj e sigurt dhe private e bën shumë më të ashpër për ata hajdutë të vjedhin të dhënat tuaja private. Në atë mënyrë, mund të siguroheni që të mos bëheni një objektiv.

Nëse ndonjëherë keni provuar të shikoni një sport në internet dhe të ishte ndalur, kjo ndoshta ishte për shkak të të drejtave të licencimit. Me të njëjtën shenjë, firewalls gjithashtu do të bllokojë përdoruesit nga shikimi i disa përmbajtjeve. Kjo na sjell arsyen e dytë për të përdorur një VPN. Duke u lidhur me një server në një rajon tjetër, ju mund ta mashtroni softuerin duke menduar se jeni i vendosur diku tjetër. Nga kjo pikë, ju duhet të jeni në gjendje t’i shmangni ato çështje.

Cili është VPN më i mirë për Sprint?

Ne duhet të hedhim një vështrim në disa kritere për të ndihmuar në përgjigjen e kësaj pyetjeje. Këtu janë faktorët që kemi përdorur për të përcaktuar se cili është VPN më i mirë për Sprint.

 • Ofruesit që kanë një politikë të rreptë të mos-logs
 • Kriptim i fortë me përbërës ushtarakë për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj
 • Aftësia për të marrë rreth ndërprerjeve sportive, gjeo-kufizimeve dhe mureve të zjarrit në rrjetin Sprint
 • Stabilitet i lartë i rrjetit për të siguruar transmetim të pandërprerë
 • Testet e shpejtësisë që tregojnë performancë të shkëlqyeshme me Sprint

Pasi i shikuam ata faktorë, ne kemi bërë listën e mëposhtme të shërbimeve më të mira VPN për t’u përdorur për Sprint.

1. VPN më e mirë për Sprint: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Sprint: NordVPN

NordVPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit, si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të dedikuar që me të vërtetë ndihmojnë shërbimin të dalë në pah.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS nga vetëm 2.99 dollarë në muaj me një anëtarësim 3-vjeçar.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Sprint: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me vetëm 2.75 dollarë në muaj gjatë promovimit të tyre aktual.

Vizitoni CyberGhost

4. VPN më e mirë për Sprint: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon vetëm në 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

5. VPN më e mirë për Sprint: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (65% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private ofron VPN nga 3,49 dollarë në muaj, së bashku me një garanci të kthimit të parave 7-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

Opsione të tjera nga ato që listojmë më lart janë në dispozicion në tonat top 10 VPN renditni për zgjedhje të tjera. Thënë kështu, ata do të punojnë të gjithë, por ne optimizuam ato më lart për Sprint. Në atë mënyrë, do të keni akses në shpejtësitë më të mira të mundshme dhe aksesin më të mirë pa marrë parasysh se ku vendosni të përdorni pajisjen tuaj. Duke lexuar udhëzuesin tonë, ju mund të gjeni opsionet më të mira për t’ju ndihmuar të përmbushni nevojat tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map