VPN-të më të mira për Sky Go

QielliSky Go është shërbimi premium streaming në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar që është menduar të jetë shoqëruesi i Sky TV. Ajo ka shfaqje që janë mbuluar vetëm në kanal për një kohë të shkurtër, dhe gjithashtu ka mjaft shfaqje amerikane. Shikuesit e Sky Go mund të kënaqen duke shikuar programim në tastierë lojrash, si dhe telefona celularë, PC dhe formatet Mac. Nëse përpiqeni të hyni në Sky Go nga jashtë MB, ju do të bllokoheni të bëni këtë pa përdorur një VPN. Një VPN e mirë do t’ju ndihmojë të merrni rreth kufizimeve gjeografike.


Shërbimi RankVPN PmimiVizitimiServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkboxcheckbox

Pra, le të bëjmë një përmbledhje të shpejtë të kanaleve në dispozicion në Sky Go.

 • Qielli 1 HD
 • Sky Arte
 • Sky Atlantik HD
 • Sky Movies HD
 • Sky Living HD
 • Sky News HD
 • Sky Sports HD

Me këto mundësi, disa shfaqje të njohura amerikane janë më në fund në dispozicion për të transmetuar ndërsa ato nuk do të ishin parë jashtë SH.B.A. më parë. Nëse jeni mësuar të shihni Sky, Sky Go vepron në mënyrë të ngjashme me shërbimet e tjera streaming, pasi ju keni mundësinë të shikoni filma ose të kapni televizorin nga aplikacioni celular. Kjo është e shkëlqyeshme nëse jeni në Mbretërinë e Bashkuar, por çka nëse udhëtoni jashtë vendit? Epo, do të të duhej një VPN atëherë.

Një rrjet virtual virtual (VPN) është një lidhje e sigurt e krijuar me një server, ndoshta në një vend tjetër. VPN kodon shfletimin tuaj dhe tregon se ju jeni vendosur në një vend të ndryshëm. Avantazhi për këtë është aftësia për të marrë rreth gjeo-kufizimeve. Gjeo-bllokimi është një teknologji që përdoret për të identifikuar vendndodhjen e përdoruesit, bazuar në adresën IP. Nëse jeni jashtë një zone të caktuar, do të bllokohenit të shihni asgjë.

Një avantazh tjetër për të përdorur një VPN është niveli i enkriptimit që ai ofron. Edhe nëse mund të mos keni menduar më parë për kriptimin, ky është padyshim koha për ta konsideruar atë opsion. Me vjedhjet e identitetit duke u bërë më të përhapura, do të doni të mbroni të dhënat tuaja nëse është e mundur. Cilat protokolle dhe shërbime duhet të përdorni? kjo varet vërtet nga qëllimet tuaja. Megjithëse të gjitha opsionet tona përdorin kriptim të sigurt, përdorimi i protokollit OpenVPN gjithmonë do të ishte zgjedhja juaj më e mirë kur është e mundur. Meqenëse shpejtësia është tipike e thelbit, ju do të përdorni OpenVPN (UDP). Ky është alternativa më e mirë për Skype, VoIP, lojëra në internet, apo edhe duke përdorur shërbime streaming si Netflix ose Sky Go. Nëse keni çështje të lidhjes dhe probleme me lidhjen në rënie, basti juaj më i mirë do të ishte të shkoni me OpenVPN (TCP). Versioni TCP mund t’ju ngadalësojë pak lidhje, por kjo sepse të dhënat kalojnë përmes kontrollit të gabimit. Për të transmetuar ose lidhur në një VPN përmes rrjetit celular, mund të shikoni edhe protokolle të tjerë, përfshirë L2TP dhe IKEv2 për intimitet të mirë.

Nëse dëshironi shërbimin më të mirë të përgjithshëm, ju sugjerojmë ExpressvPN. Ata nuk mbajnë regjistrat dhe kanë një veçori të ndërprerës vrasës, duke u siguruar kështu që të dhënat tuaja private të qëndrojnë të sigurta. Nëse doni të provoni dorën tuaj në Sky Sky streaming, përsëri ExpressVPN është zgjidhja më e mirë. Ata kanë softuer klientësh për Windows dhe Mac, dhe ofrojnë gjithashtu një klient celular, kështu që do të të duhej vetëm të lidhesh, dhe do të vendosesh, njësoj sikur të ishe në Britani të Madhe..

Nëse thjesht dëshironi të keni akses në përmbajtje të kufizuar gjeo, do të dëshironit të zgjidhni veçorinë ExpressVPN MediaStreamer. Ky është një shërbim Smart DNS i cili do të ndihmojë në kanalet e zhbllokimit pa humbje të shpejtë të shpejtësisë. Në varësi të vendit ku jeni, kjo mund ose nuk mund të jetë çështje. Sidoqoftë, ne do të sugjeronim të shkonit me opsionin e koduar. Ne nuk do të rekomandonim sigurinë e tregtimit për shpejtësi. Ndërsa shpejtësia është problem nëse përpiqesh të rrjedhësh në disa raste, pasi të duhet vetëm një shpejtësi prej 800 mbps, nuk duhet të ketë degradim të cilësisë. Përsëri, kjo varet nga vendi ku po lidh. Shtresa shtesë e kriptimit vlen për çdo humbje të shpejtësisë. Anëtarët e ExpressVPN kanë qasje të plotë si në VPN ashtu edhe në MediaStreamer.

Pa vonesë të mëtejshme, këtu është një vështrim më i afërt i VPN-ve më të mira për Sky Go:

1. VPN më e mirë për Sky Go: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 5 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Sky Go: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të veçohet.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Sky Go: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 29 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për Sky Go: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për Sky Go: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Opsionet që përmendim në këtë post janë më të mirat në përgjithësi, kështu që ju mund të shikoni tona 10 shërbimet kryesore të VPN, por me siguri nuk do të të duhet. Ne kemi përdorur sigurinë, shpejtësinë dhe çmimin si kriter në zgjedhjet tona. Përveç kësaj, ne gjithashtu kemi zgjedhur ata me një numër të madh të serverëve të rrjetit në Mbretërinë e Bashkuar. Ofruesit më të mirë do të kenë rrjete të shpejtë për transmetimin Sky Go nga vendet e tjera, si dhe do të mbrojnë privatësinë tuaj. Një arsye e mirë për të zgjedhur më të mirën në përgjithësi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map