VPN-të më të mira për Portugalinë

Portugalia natënRepublika Portugeze, e quajtur zakonisht Portugali, ndodhet në Evropë në Gadishullin Iberik. I vetmi vend me të cilin kufizohet veriu dhe lindja është Spanja. Isshtë shtëpia e 10.2 milion njerëzve dhe shumë faktorë tërheqin vizitorët, bizneset dhe më shumë në zonë. Nëse jeni të interesuar të bëheni një prej tyre, do të gjeni mjaft për të bërë dhe shpejtësi të mëdha në internet. Sidoqoftë, nuk do të doni të përdorni WiFi publik pa përdorur më parë një VPN. Më shumë rreth kësaj së shpejti. Së pari hidhni një vështrim listës sonë të VPN-ve më të mira për Portugalinë.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2IPVanish$ 4.87IPVanish76checkbox
3Cyberghost$ 2.75Cyberghost112checkboxcheckbox
4HMA Pro VPN$ 4.29HideMyAss280
5PureVPN$ 2.88SaferVPN180checkboxcheckbox

Për fat të mirë për vizitorët dhe banorët e këtij vendi të bukur, spiunimi i qeverisë nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni. Thënë kështu, ju ende duhet të jeni të kujdesshëm me intimitetin tuaj ndërsa jeni aty. Me numrin e vizitorëve që vijnë gjatë gjithë kohës, shpesh ka mundësi që kriminelët në internet të vjedhin të dhënat tuaja. Kjo është arsyeja pse arsyeja më e madhe për të përdorur një VPN është mbrojtja e intimitetit tuaj. Përdorimi i një VPN do të krijojë një lidhje të sigurt dhe të koduar me serverin e zgjedhjes suaj. Kjo do ta bëjë shumë më të vështirë për ata hileqarë që të mbajnë parasysh të dhënat tuaja.

Qeveria Portugeze zakonisht nuk filtron faqet e internetit, por kjo nuk do të thotë që nuk do të përfshini kufizime gjeografike. Sipas Global Voices, qeveria mbylli llogarinë bankare të versionit Portugez të Wikileaks të quajtur Tugaleaks sepse e vlerësoi atë si një organizatë terroriste në vitin 2012. Ndërsa kjo ka qenë disa vjet tani, ajo tregon se potenciali është ende atje. Nëse dëshironi të përdorni përmbajtje nga një rajon tjetër, normalisht do të bllokoheni të bëni këtë. Në këtë rast, do të lidheshit me një server VPN në një rajon tjetër për të marrë ato blloqe. Pasi të keni, duhet të jeni në gjendje të shikoni përmbajtjen sikur të ishit atje.

Cili është VPN më i mirë për Portugalinë?

Për të ndihmuar në përcaktimin e përgjigjes së kësaj pyetje, ne u përqëndruam në kriteret e mëposhtme për të përcaktuar listën tonë të VPN-ve më të mira për Portugalinë.

 • Besueshmëria e rrjetit VPN për të lejuar kohë të gjata të lidhjes
 • Mundësia për të zhbllokuar përmbajtjen gjeo-të kufizuar
 • Testet e shpejtësisë të kryera në serverat VPN brenda Portugalisë
 • Nivele të forta kriptimi për mbrojtje më të mirë të intimitetit
 • Politika e rreptë e shkrimeve
 • Aplikacione celulare dhe mbështetje për pajisjet Amazon Firestick

Pa vonesë të mëtejshme, këtu janë opsionet më të mira për Portugalinë

1. VPN më e mirë për Portugalinë: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Test i shpejtësisë ExpressVPN Portugali

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit poshtë qytetit, por nuk mund të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë një server në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Ju mund ta gjeni atë problem me serverat në Portugali. Thjesht zgjidhni butonin “Të gjithë”, hapni Evropën dhe më pas hapni Portugalinë. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni serverët atje. Kur testuam një server në Lisbonë, Portugali, morëm disa rezultate mjaft të mira. Siç mund ta shihni, testi ynë i shpejtësisë rezultoi në 89.98 Mbps.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Portugalinë: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

Portugalia nuk është një vend i madh, por disa ofrues të VPN ofrojnë serverë në kryeqytetin e vendit të Lisbonës. Sigurisht, që përfshin IPVanish. Mund të presësh shpejtësi të shpejtë edhe në vende të ndryshme të botës, megjithëse. Për shkak të kësaj, ne zgjedhim IPVanish si një nga opsionet tona të përdorimit gjatë kohës që jeni në Portugali.

Si dhe mjaft mbulim në rajone të ndryshme evropiane, IPVanish pret serverë në çdo kontinent tjetër përveç Antarktidës. Do të gjeni shpejtësi të mëdha dhe ato performojnë mirë në testet tona të shpejtësisë. Mund të zgjidhni një vendndodhje ose një server individual nga menyja rënëse.

Test i shpejtësisë IPVanish Portugalia

Sapo përmendëm që IPVanish ka serverë në të gjithë Evropën dhe ata janë të gjithë të disponueshëm. Nëse shihni ndonjë server që ka shkronjën “a” si pjesë e emrit të serverit të tyre, ata janë më të shpejtë në rrjet. Kur testuam një nga serverët IPVanish në Lisbonë, morëm një 59.55 Mbps shumë të respektueshëm siç mund ta shihni më poshtë.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon vetëm në 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

3. VPN më e mirë për Portugalinë: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Test i shpejtësisë CyberGhost Portugalia

Meqenëse donim të testonim një server në Portugali, hapëm klientin Windows dhe zgjeruam ndërfaqen. Nga atje, do të dëshironi të klikoni në butonin “Të gjithë serverët” nëse nuk është tashmë aktiv. Shkoni poshtë në Portugali dhe klikoni në të djathtë të yllit. Kjo do të sjellë një listë të plotë të serverëve në vend. Rrjeti CyberGhost përfshin disa serverë në Portugali dhe është i shpejtë për shkak të rrjetit në dispozicion. Ne u lidhëm me një server në Lisbonë (Portugali) dhe morëm një shpejtësi prej 55.22 Mbps.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me vetëm 2.75 dollarë në muaj gjatë promovimit të tyre aktual.

Vizitoni CyberGhost

4. VPN më e mirë për Portugalinë: HMA

HMA VPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

HideMyAss u soll në jetë në 2005 kur Jack Cator, një student 16-vjeçar në Angli, vendosi që ai dëshironte të krijonte një shërbim për t’i ndihmuar njerëzit të shmangnin censurën. Në mënyrë të veçantë, Jack nuk ishte në gjendje të hynte në faqet e mediave sociale dhe lojërat në internet sepse ishin bllokuar në rrjetin e shkollës. HMA shtoi qindra mijëra përdorues muajin e parë dhe që nga atëherë është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë me mbi 350 lokacione të serverëve. Privax, kompania mëmë e HMA Pro VPN, u bashkua me ekipin AVG në 2015.

Test i shpejtësisë HMA Portugal

Për ata që pëlqejnë opsionin për të patur më shumë lokacione serveri, atëherë HideMyAss është zgjedhja juaj më e mirë. Vetëm mbani në mend se HMA regjistron veprimtarinë e përdoruesit e cila është shqetësim për disa përdorues të VPN. HMA pret disa serverë VPN në Portugali, konkretisht në Lisbonë. Për t’u lidhur me një server atje, do të dëshironi të futeni në “Mënyrën e Vendndodhjes” dhe zgjidhni “Ndryshoni Vendndodhjen” për të filluar. Pastaj kliko në butonin “Qytetet” dhe kërko për Portugalinë. Ne u lidhëm me një server atje për të provuar dhe gjeti që shpejtësia të jetë e fortë 55.83 Mbps.

Në vitin 2016 HMA dhe disa ofrues të tjerë kryesorë VPN udhëheqën rrugën në thjeshtimin e softuerit të klientit të tyre personal. Rezultati është një grup i plotë i aplikacioneve me porosi që e bëjnë të lehtë për çdo përdorues të lidhet me rrjetin HMA dhe të shifrojë lidhjen tuaj. Ata kanë softuer të disponueshëm për Windows, Mac, Android dhe iOS. Ju gjithashtu mund të lidheni me HMA përmes ruterit tuaj. HMA ofron qasje të pakufizuar në VPN nga vetëm 4,99 $ në muaj dhe u ofron të gjithë përdoruesve të rinj një garanci të kthimit të parave pa rrezik prej 30 ditësh.

Vizitoni Fshihni Assin tim

5. VPN më e mirë për Portugalinë: PureVPN

PureVPN

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 2.88 dollarë në muaj (74% zbritje)

PureVPN ka qenë në biznes që nga viti 2007 duke i bërë ata një nga ofruesit më të vjetër të VPN në treg. Të kesh një fillim të hershëm i ka ndihmuar ata të zgjerohen dhe inovojnë. PureVPN ka një nga klientët më të mirë VPN të disponueshëm në treg. Ata gjithashtu kanë aplikacione falas për iOS dhe Android.

Inovacioni është një zonë që ndihmon PureVPN të dalë nga paketa. Ata vazhdojnë të shtojnë karakteristika dhe shtesa të reja në shërbim. Ju mund të shtoni firewall të NAT, një adresë të dedikuar IP, shfletuesin StealthVPN dhe një mundësi të veçantë të quajtur streaming të dedikuar për të ndihmuar në shpejtimin e performancës tuaj.

Test i shpejtësisë PureVPN Portugali

Meqenëse donim të testonim një server në Portugali, hapëm aplikacionin për Windows dhe klikuam në opsionin “Mjeti i Përzgjedhjes së Vendit”. Nga atje ju mund të zgjeroni çdo vend dhe të zgjidhni një server të veçantë duke përdorur skedën “Shfletoni të gjithë serverët”. Rrjeti PureVPN ka disa servera në vend. Ne u lidhëm me njërën prej tyre dhe testuam performancën. Siç mund ta shihni, shpejtësia jonë e shkarkimit ishte në anën e poshtme në 14.68 Mbps.

PureVPN bën vërtet mirë në kategorinë e çmimeve. Ata kanë ulur çmimet me mbi 50% ndërsa shërbimi vazhdon të rritet. Ju mund të regjistroheni për VPN të pakufizuar dhe të përdorni të gjitha vendet e serverit të tyre nga vetëm 4,99 dollarë në muaj. Plani vjetor është një vlerë e madhe.

Vizitoni PureVPN

Pavarësisht pse përdorni një VPN ndërsa jeni në Portugali, shpresojmë të shihni pse është e rëndësishme pse është e rëndësishme të përdorni një atje. Për ato që do të preferonin mundësi të tjera të ndryshme nga ato më lart, mund të ndjeheni të lirë të hidhni një vështrim tek ofruesit tanë 10 listat kryesore të VPN. Ndërsa ato janë gjithashtu të mira, ne kemi bërë zgjedhjet tona specifike bazuar në disa faktorë përfshirë çmimin, madhësinë e rrjetit, stabilitetin, vendet, shpejtësitë, sigurinë dhe më shumë. Për shkak se lista jonë është e optimizuar, ju mund të jeni të sigurt për shpejtësi të mira. Këto janë të rëndësishme këto ditë pa marrë parasysh ato që ju bëni. Duke përdorur këtë udhëzues, ju mund të merrni një vendim të informuar për opsionet më të mira.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map