VPN-të më të mira për kryengritjen: Stuhia e rërës

Kryengritja: Stuhia e rërësKryengritja: Sandstorm është një lojë video, me taktikë, revole e personave të parë (FPS) me video, e zhvilluar nga New World Interactive. Ajo u lëshua në 12 dhjetor 2018 për Microsoft Windows dhe Mac OS X. Kjo lojë është gjithëpërfshirëse dhe mjaft grafike. Nëse dëshironi të luani Insurgence: Stuhia e rërës, ka një numër arsyesh për të cilat do t’ju duhet të përdorni një VPN. Ne do të shpjegojmë më shumë për këtë në një moment. Sidoqoftë, së pari, le t’i hedhim një vështrim VPN-ve më të mira për t’u përdorur për Insurgence: Sandstorm.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkboxcheckbox

Siç mund ta keni menduar, kjo lojë është vazhdimi i FPS-së popullore të quajtur kryengritje. Megjithatë, loja është rilindur, rinovuar, përmirësuar dhe zgjeruar. Ju lëvizni nëpër elemente të ndryshme të shkatërruara nga lufta të një konflikti imagjinar modern në Lindjen e Mesme. Ju gjithashtu mund të koordinoni mbështetjen e zjarrit me ekipin tuaj, të angazhoni armiqtë me mitralozë të montuar në automjet dhe të shkoni kokë më kokë në ndeshje konkurruese me shkallë të vogël, me shpejtësi të lartë.

Tani shihni disa nga aspektet e lojës dhe ka disa mënyra se si do t’ju ndihmojë VPN kur luani. Për shkak se mund të lidheni me një, mund të lidheni me një server në një rajon më pak të zënë. Ju mund të hasni në vonesë për shkak të popullaritetit të kësaj loje. Sigurisht, vonesa mund të bëjë ndryshimin midis lojërave konkurrues ose marrjes në skenë. Kohë pas kohe, ofruesit e shërbimeve të internetit mund dhe do të ngadalësojnë aktivitetin e lojës. Nëse kjo ndodh Loja juaj mund të ndalet. Meqenëse e dimë që disa ISP mund të kërkojnë modele, lidhja me VPN për të kriptuar trafikun tuaj do t’ju ndihmojë të rregulloni këtë problem gjithashtu.

Cila është VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhia e rërës?

Do të përqendrohemi te faktorët që lidhen me shpejtësinë. Këto janë të rëndësishme nëse do të luani dhe avanconi karakterin tuaj. Vetëm duke parë faktorët e përfshirë, mund t’ju themi se cili është VPN më i mirë për kryengritjen: Stuhia e rërës.

 • Ofruesit me kriptim të fortë të shkallës ushtarake për t’ju ndihmuar të mbroni ju nga sulmet DDoS dhe të mbroni privatësinë tuaj
 • Stabilitet i lartë i rrjetit për t’ju ndihmuar të vazhdoni të luani për aq kohë sa dëshironi
 • Serverë të shpejtë në rajon për t’ju siguruar shpejtësitë më të mira të mundshme gjatë kohës që luani Insurgence: Sandstorm
 • Ofruesit me aftësinë për të hyrë në rajone të ndryshme

Më poshtë, mund të shihni disa nga VPN-të më të mira për kryengritjen: Stuhia e rërës.

1. VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhi ranore: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në tastierat e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhi ranore: NordVPN

NordVPN

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular si për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad).

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhia e rërës: PIA

Qasje në Internet private

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Siç mund ta shihni më poshtë, ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Vendndodhjet e serverëve janë renditur sipas rendit alfabetik sipas vendit.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

Ne përdorim klientin Windows të ANP-së dhe nuk ka shumë për sa i përket konfigurimit dhe përdorimit. Sidoqoftë, nuk do të doni të nënvlerësoni shërbimin. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit dhe të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë. Siç mund ta shihni më poshtë, rrjeti PIA është mjaft i shpejtë në vendet kyçe rreth Shteteve të Bashkuara.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci 7-ditore kthim të parave.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhia e rërës: CyberGhost

Cyberghost

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për kryengritjen: Stuhia e rërës: IPVanish

IPVanish

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Nëse doni të lidheni me një rajon tjetër ose të mbroheni nga sulmet DDoS, është e mençur të përdorni një VPN. Më lart, ne ju kemi siguruar disa nga opsionet tona të preferuara. Sidoqoftë, ekzistojnë edhe disa zgjedhje top 10 VPN renditni nëse dëshironi më shumë. Ju mund të presin që ata të gjithë të performojnë mirë, por ne kemi bërë zgjedhjet tona për të optimizuar më së miri përvojën tuaj me Insurgence: Sandstorm. Në atë mënyrë, ju mund të merrni akses, të parandaloni sulmet DDoS, dhe më shumë. Lexoni udhëzuesin tonë për t’ju ndihmuar të merrni një vendim të informuar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map