VPN-të më të mira për Kodi

Kodi VPNKodi, i njohur më parë si XBMC, është një media player me burim të hapur. Softueri është falas. Ju mund të shkarkoni versionin aktual të Kodi dhe ndërtimet e zhvillimit për një gamë të gjerë pajisjesh. Instaloni Kodi në Windows, Mac, Linux, iOS (jailbroken), Android, Raspberry Pi, dhe më shumë. Do të gjeni një numër lojtarësh të mediave që mbështesin Kodin. Amazon Fire TV Stick, Matricom G-Box dhe DroidBOX janë të gjitha opsionet e njohura. Pavarësisht pajisjes, ju zgjidhni për Kodi, do të doni një VPN të shpejtë, të besueshëm për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe zhbllokuar kufizimet e gjeo.


Fillimi me Kodi / XBMC Media Player

Nëse jeni i ri në Kodi ju ndihmon të keni një udhëzues për të filluar. Ne kemi përdorur një udhëzues nga KodiReviews për të instaluar Kodi dhe një numër të shtesave të njohura. Janë në dispozicion qindra shtesa. Ju do të gjeni një listë të shtesave zyrtare direkt në Kodi.tv website. Udhëzuesit për shtesat gjithnjë e më të njohura jozyrtare mund të gjenden në Troypoint.

Ka shumë site që lidhen me Kodi atje, por ato janë disa nga të preferuarat tona. Shtë e rëndësishme të gjesh një sit që vazhdon me azhurnimet më të fundit të shtesës Kodi. Faqet e listuara më lart janë azhurnuar në mënyrë të rregullt, kështu që ato janë të gjitha burime të mira. Pasi ta keni instaluar Kodi me disa shtesa në vend, hapi tjetër është të gjeni një VPN.

Gjetja e VPN më e mirë për Kodi

Kur merrni parasysh se cili VPN është zgjidhja më e mirë për Kodi, do të doni të vendosni se cilat platforma planifikoni të ekzekutoni programin Kodi. Për shembull, nëse planifikoni të ekzekutoni Kodi në Windows, zgjedhja e VPN është shumë më e gjerë se sa ata që planifikojnë të ekzekutojnë Kodi në Raspberry Pi. VPN-të që do të paraqesim në këtë post janë të përshtatshme për një gamë të gjerë të grupeve të Kodi. Nëse jeni si ne, ju mund të dëshironi të vëzhgoni në laptopin tuaj një ditë dhe përmes kutisë tuaj të preferuar më të mirë. Le të shohim disa VPN që ju japin fleksibilitetin për të kaluar ndërmjet pajisjeve.

Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.97ANP52checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost112checkboxcheckbox
5IPVanish$ 5.20IPVanish76checkboxcheckbox

Meqenëse një numër në rritje i përdoruesve të Kodi po kthehen te pajisjet Android për të parë përmbajtjen e tyre të preferuar, ne u siguruam të zgjedhim shërbimet VPN që kanë aplikacione Android. Ne gjithashtu zgjodhëm VPN që kanë veçori shtesë të sigurisë si ndërprerësi vrasës VPN për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj. Kriteret përfundimtare që morëm në konsideratë në marrjen e VPN-ve më të mira për Kodi ishin madhësia e rrjetit dhe performanca. Ju dëshironi që një VPN me vendndodhje të serverëve në të gjithë botën të zhbllokojë kufizimet e gjeo. Do të thotë që ju duhet një VPN e shpejtë për të transmetuar përmbajtje HD. Të gjithë VPN-të në listën tonë janë të gatshëm për detyrën. Ata po ju ofrojnë vizitorëve tanë një zbritje të veçantë, e cila vlerësohet shumë.

1. VPN më e mirë për Kodi: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre.

Siç mund ta shihni në tabelën e mësipërme, nuk duhet të keni ndonjë problem me kufizimet e gjeografisë kur përdorni ExpressVPN. Ata kanë një numër të serverëve të vendosur kudo për t’ju ndihmuar të mbroni privatësinë tuaj. Pavarësisht nëse doni të mbroni privatësinë tuaj ose dëshironi të merrni rreth përmbajtjes së bllokuar gjeo-bllok, mund të arrini të dy qëllimet duke përdorur ExpressVPN me pajisjen tuaj të preferuar Kodi.

Kur përdorni ExpressVPN me Kodi, mund të zgjidhni të lidheni me një qytet specifik. Megjithëse nuk jeni në gjendje të zgjidhni serverët individualë, ata do të zgjedhin opsionin më të mirë për ju. Pasi të vendosni gjithçka, duhet të zgjidhni qytetin tuaj. Sigurisht, ju lehtë mund ta ndryshoni atë zgjedhje.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Kodi: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular si për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad).

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Kodi: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) është zgjedhja përfundimtare në listën tonë të VPN-ve më të mira për Kodi. PIA ka ndërtuar një reputacion të madh në bashkësinë e ndarjes së skedarëve. Ata fituan popullaritet bazuar në vlera dhe kanë vazhduar të ndërtohen në vrull ndër vite. Do të gjeni që PIA ofron një shërbim të qëndrueshëm VPN. Edhe një herë, rrjeti i tyre është më i vogël se IPVanish por ato kanë vendndodhje të mjaftueshme të serverëve për t’u dhënë përdoruesve të Kodi një përzgjedhje të mirë. Zbulojmë se PIA mund të jetë ngadalë nganjëherë, kjo është arsyeja pse ata nuk renditen më lart në listën tonë. Ne dëshirojmë shpejtësinë më të lartë të mundshme për të transmetuar përmbajtje HD. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci 7-ditore kthim të parave.

Ekipi Privat i Internetit është në Los Angeles. Ata mbështesin një gamë të gjerë të iniciativave të privatësisë në internet. Ata janë kontribuesit kryesorë të organizatave si Fondacioni Elektronik Kufitar, Luftoni për Ardhmërinë dhe Lidhja e Mbrojtjes së Internetit. Ata gjithashtu bashkohen me kompani të tjera të njohura të teknologjisë për të mbështetur LA Hacks çdo vit. Do të gjeni PIA të përmendur me terma të ndezur në faqet e internetit si TorrentFreak. Ata kanë ndërtuar reputacionin e tyre si një shërbim i lirë, pa log VPN. Duhet të përmendim që të gjitha opsionet në listën tonë nuk janë VPN pa log. Kjo do të thotë që ata nuk e ndjekin përdorimin tuaj kur janë të lidhur.

Zgjedhja e VPN e duhur është gjithmonë e rëndësishme, por veçanërisht kur mbështeteni në të për të mbrojtur privatësinë tuaj. VPN falas nuk janë përgjigjja siç konfirmojnë histori tmerri. Mendoni për të. Kushton kompani si ExpressVPN, NordVPN dhe PIA shumë para për të shtuar serverë dhe bandwidth. Për të mos përmendur kostot e zhvillimit dhe gjithçka tjetër që shkon në funksionimin e një shërbimi të madh VPN. Kjo nuk është e qëndrueshme nën një model falas. Nëse nuk po paguani për një VPN, atëherë ka të ngjarë që produkti. Unë nuk di për ju, por ne nuk duam të gjurmohen në internet nga kushdo përfshirë VPN-në tonë. VPN-të në listën tonë do të respektojnë privatësinë tuaj.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për Kodi: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni Wi-Fi, përrua në mënyrë anonime, zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për Kodi: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map