VPN-të më të mira për Kansas City

Kansas CityKansas City, Misuri është qyteti më i madh në shtet. Në vitin 2016, ajo kishte një popullsi të vlerësuar prej 481k. Zona e metrosë është shtëpia e afërsisht 2.1 milion njerëzve. Kansas City ka disa nofka, dhe ka disa arsye që shumë njerëz bëjnë udhëtimin për në KC. Nëse planifikoni të vizitoni atje vetë dhe planifikoni të përdorni WiFi publik, patjetër që do të dëshironi të përdorni një VPN për t’u lidhur. Do t’ju ndihmojë gjithashtu të zhbllokoni kufizimet. Këtu janë disa nga VPN-të më të mira për t’u përdorur në Kansas City.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 3.33ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75ANP80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 5.20IPVanish76checkbox

Pavarësisht pse planifikoni të vizitoni qytetin, do të gjeni një furnizim të shëndetshëm të turistëve. Ndërsa WiFi bëhet më i zakonshëm, shumë institucione ofrojnë WiFi falas për klientët e tyre. Ndërsa kjo është e shkëlqyeshme për shumicën, është gjithashtu e shkëlqyeshme edhe për kriminelët në internet. Duke përdorur një VPN për të krijuar një lidhje të sigurt dhe të koduar, ju kufizoni ndjeshëm shanset për të vjedhur të dhënat tuaja private. Askush nuk dëshiron që identiteti i tyre të jetë vjedhur gjatë udhëtimit.

Si dhe për të mbrojtur privatësinë tuaj, një VPN do t’ju ndihmojë të merrni rreth mbylljeve dhe gjeo-kufizimeve. Tifozët kryesorë të sporteve të niveleve dinë gjithçka rreth ndërprerjeve për ekipet e tyre të preferuar. Kompanitë, vendet dhe institucionet shpesh do t’i bllokojnë përdoruesit të shohin përmbajtje nëse janë brenda ose jashtë një zone të synuar. Në këtë rast, lidhja me një VPN në një zonë tjetër do ta bëjë softuerin të mendojë se jeni i vendosur diku tjetër.

Nga mbrojtja e informacionit tuaj të ndjeshëm nga kriminelët deri në gjetjen e versioneve të ndryshme të gjeo-blloqeve, ka arsye të mira për të përdorur një VPN në Kansas City. Sidoqoftë, mund të zbuloni përdorime të tjera për shërbimin pasi të regjistroheni. Tani që e shihni që përdorimi i një VPN është i rëndësishëm, ne do të flasim për opsionet tuaja. Zgjedhja e shërbimit të duhur për nevojat tuaja ndonjëherë mund të jetë konfuz.

Cili është VPN më i mirë për Kansas City?

Ne kemi kërkuar në konsideratë disa faktorë kur kemi bërë listën tonë të VPN-ve më të mira për Kansas City.

 • Asnjë politikë shkrimesh
 • Kriptim i fortë për të mbrojtur privatësinë e përdoruesve
 • Shpejtësi të mira në rajon
 • Stabiliteti i rrjetit
 • Aftësia për të marrë rreth gjeo-blloqeve dhe kufizimet e rrjetit

Le të shohim më nga afër listën tonë të VPN-ve më të mira për Kansas City.

1. VPN më e mirë për Kansas City: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Test i shpejtësisë së ExpressVPN në Kansas CityAplikacioni ExpressVPN rendit çdo vendndodhje të serverit. Kjo do të thotë që nuk do të keni nevojë të zgjidhni serverin individual. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë për vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Meqenëse jemi duke u lidhur me një server në Kansas City, ne do t’ju tregojmë se si ta bëni atë. Filloni duke hapur klientin. Tjetra, klikoni në butonin që thotë “Zgjidhni Vendndodhjen”. Nga këtu, ju do të duhet të klikoni në butonin “të gjithë”. Në kutinë e kërkimit më lart, shtypni në Kansas City. Më në fund, thjesht klikoni mbi të dhe do t’ju lidhë me një server në qytet. Siç mund ta shihni, ne testuam një server në Kansas City dhe shpejtësia ishte 235.24 Mbps.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në tastierat e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Kansas City: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular si për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad).

Test i shpejtësisë së NordVPN në Kansas CityNordVPN pret një numër servers në Dallas. Nga tastiera, duke klikuar në 3 pikat horizontale në të djathtë të vendit, ju mund të gjeni zonën e serverit dhe të shihni përqindjet e serverëve në dispozicion. Ne testuam serverin e Shteteve të Bashkuara në Dallas në KC dhe shpejtësia e shkarkimit ishte 221.20 Mbps.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Kansas City: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Siç mund ta shihni më poshtë, ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Vendndodhjet e serverëve janë renditur sipas rendit alfabetik sipas vendit.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

Test i shpejtësisë së PIA Kansas CityKlienti i Windows i PIA është i thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur. Sidoqoftë, nuk duhet të mendoni se nuk ka karakteristika të mira. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të asaj që ju kërkoni. Meqenëse ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit, mund të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë. Siç mund ta shihni testi ynë i shpejtësisë tregoi se PIA po funksiononte në 86.38 Mbps ndërsa ishte e lidhur me një server në Dallas.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për Kansas City: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Test i shpejtësisë CyberGhost Kansas CityMeqenëse donim të testonim një server në Dallas, hapëm klientin Windows dhe zgjeruam ndërfaqen. Nga atje do të doni të klikoni në butonin “Të gjithë serverët” nëse nuk është tashmë aktiv. Shkoni poshtë në Shtetet e Bashkuara dhe klikoni në të djathtë të yllit. Kjo do të sjellë një listë të plotë të serverëve në Sh.B.A. Rrjeti CyberGhost përfshin një numër serverësh në Dallas. Ne u lidhëm me njërën prej tyre dhe testuam performancën në Kansas City. Siç mund ta shihni, shpejtësia jonë e shkarkimit ishte 116.37 Mbps.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për Kansas City: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN përfshirë IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht ndër më të shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Testi i shpejtësisë IPVanish Kansas CityIPVanish pret mbi 75 server në Dallas dhe ju mund të zgjidhni të lidheni me secilin prej tyre. Ne sugjerojmë të zgjidhni një që fillon me “a” në emrin e serverit. Për shembull dal.A01.ipvanish.com. Në shumicën e rasteve, ju do të gjeni që serverat “a” të jenë më të shpejtë. Ne testuam një server IPVanish në Dallas të Kansas City dhe gjetëm shpejtësinë të jetë 104.35 Mbps në lidhjen tonë në internet kabllor.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Nëse dëshironi zgjedhje të tjera VPN, mund të ndjeheni të lirë të hidhni një sy në tonë top 10 VPN lista e shërbimeve. Ne zgjodhëm opsionet tona bazuar në shpejtësinë, besueshmërinë, sigurinë dhe madje edhe çmimin. Ne gjithashtu kërkuam për serverë brenda dhe rreth rajonit të Kansas City. Në këtë mënyrë ju keni qasje në shpejtësitë më të mira në dispozicion. Nëse planifikoni të bëni ndonjë transmetim, ju tashmë e dini se sa e rëndësishme mund të jetë shpejtësia. Pavarësisht se cilin opsion ju zgjidhni, të gjithë ofruesit kanë rrjete të mira. Përdorni udhëzuesin tonë për t’ju ndihmuar të zgjidhni opsionin më të mirë për nevojat tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map