VPN-të më të mira për Kanada

Imazhi i KanadasëVendi i Kanadasë është pak i populluar me vetëm popullsinë e 38-të më të madhe në botë. Sidoqoftë, është e dyta vetëm për Kinën në sipërfaqen totale. Kanada ka një marrëdhënie të gjatë dhe të ndërlikuar me fqinjin e saj në jug, Shtetet e Bashkuara. Vendi ka një ekonomi shumë të globalizuar dhe renditet në numrin 10 në botë për nga madhësia. Disa nga arsyet që njerëzit vizitojnë Kanada përfshijnë gjuetinë, shpinës dhe sportet. Nëse jeni një prej tyre, duhet të jeni i sigurt që përdorni një nga këto VPN.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 3.33ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75ANP112checkboxcheckbox
5IPVanish$ 5.20IPVanish76checkbox

E mençur në internet, shpejtësitë në Kanada janë të mira në të gjithë qytetet kryesore. Sidoqoftë, mund të keni çështje në disa nga ato më të vogla. Në përgjithësi, vizitorët në Kanada kanë një ndjenjë të sigurt ndërsa ndodhen në vend, dhe mund të gjeni shumë institucione që ofrojnë WiFi falas për klientët e tyre. Fatkeqësisht, kjo mund të çojë shumë njerëz në një sens të rremë të sigurisë. Kjo është arsyeja e parë për të përdorur një VPN. Askush nuk dëshiron të vjedhin të dhënat e tyre të ndjeshme. Duke u lidhur me një VPN, ju krijoni një lidhje të sigurt. Kjo e bën shumë më të vështirë për kriminelët kibernetikë të vjedhin të dhënat tuaja.

Arsyeja e dytë për të përdorur një VPN është t’ju ndihmojë të merrni rreth kufizimeve gjeo-gjeografike. Megjithëse nuk keni pse të shqetësoheni për censurimin atje, shikimi ose transmetimi i përmbajtjes që normalisht do të shihni mund të jetë i vështirë. Shpesh herë, kompanitë do të bllokojnë qasjen në media që janë jashtë zonës së tyre të synuar. Kur lidheni me një server VPN në rajonin që dëshironi të shihni, programi bllokues mendon se jeni vendosur diku tjetër. Thjesht zgjidhni vendndodhjen e duhur të serverit dhe të gjithë jeni të vendosur.

Tani, ju shihni dy arsyet më të mëdha për të përdorur një VPN nëse jeni duke vizituar Kanada. Mund të gjeni përdorime të tjera pasi të regjistroheni me një ofrues, megjithëse. Pavarësisht nëse dëshironi të merrni rreth kufizimeve gjeo-kufizuese ose të mbroheni nga një sulm në internet, ju mbuloheni lehtësisht me një VPN.

Cili është VPN më i mirë për Kanada?

Më poshtë, kemi shikuar në disa faktorë për VPN-të më të mira për Kanada:

 • Aftësia për të marrë rreth ndërprerjeve sportive dhe kufizimeve të tjera gjeo-kufizuese
 • Stabiliteti i rrjetit për të shmangur shkëputjet
 • Servers që performojnë mirë në testet e shpejtësisë kanadeze
 • Mbështetje për aplikacione celulare përfshirë Amazon Firestick
 • Asnjë politikë shkrimesh
 • Kriptimi i shkallës së fortë ushtarake për të mbrojtur privatësinë e përdoruesve

Le të futemi menjëherë dhe të shohim VPN-të më të mira për Kanada.

1. VPN më e mirë për Kanada: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit në qytet, por nuk keni nevojë të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Ju mund ta gjeni atë çështje me qytetet që përmendëm. Thjesht zgjidhni butonin “Të gjithë”, hapni Amerikën e Veriut dhe më pas hapni Kanada. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni vendet e serverit Montreal, Toronto dhe Vancouver.

Test i shpejtësisë ExpressVPN në Kanada

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Kanada: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular si për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad).

Ne testuam performancën e serverëve në Montreal, Toronto dhe Vancouver. Siç mund ta shihni nga imazhi më poshtë, numrat ishin të mirë. Ju duhet të jeni në gjendje të shkarkoni me shpejtësi të lartë dhe të transmetoni përmbajtje HD pa ndonjë problem.

Test i shpejtësisë NordVPN në Kanada

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Kanada: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 29 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Vendndodhjet e serverëve janë renditur sipas rendit alfabetik sipas vendit. Pasi të zgjidhni një vendndodhje, mund të lidheni lehtësisht me vendet në SH.B.A..

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

Ne përdorim klientin Windows të ANP-së dhe nuk ka shumë për sa i përket konfigurimit dhe përdorimit. Sidoqoftë, nuk do të doni të nënvlerësoni shërbimin. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit dhe të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë. Siç mund ta shihni më poshtë, rrjeti PIA përfaqësohet në vendet kryesore rreth Kanadasë.

Test i shpejtësisë PIA Kanada

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për Kanada: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Meqenëse donim të testonim një server në Kanada, hapëm klientin Windows dhe zgjeruam ndërfaqen. Nga atje do të doni të klikoni në butonin “Të gjithë serverët” nëse nuk është tashmë aktiv. Shkoni poshtë në Kanada dhe klikoni në të djathtë të yllit. Kjo do të sjellë një listë të plotë të serverëve në Kanada. Rrjeti CyberGhost përfshin një numër servers në Montreal, Toronto dhe Vancouver. Ne u lidhëm me një server në secilin vend dhe testuam performancën.

Test i shpejtësisë CyberGhost Kanada

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për Kanada: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

IPVanish ofron disa servera në zonë, kështu që nuk duhet të keni asnjë problem atje. Mund të presësh shpejtësi të shpejtë edhe në vende të ndryshme të botës, megjithëse. Për shkak të kësaj, ne zgjedhim IPVanish si një nga opsionet tona të përdorimit gjatë kohës që jeni në Virxhinia.

Si dhe mjaft mbulim në rajone të ndryshme evropiane, IPVanish pret serverë në çdo kontinent tjetër përveç Antarktidës. Rrjeti prodhon shpejtësi të mëdha dhe ato performojnë mirë në testet tona të shpejtësisë. Mund të zgjidhni një vendndodhje ose një server individual nga menyja rënëse.

Sapo përmendëm se IPVanish ka serverë në të gjithë rajonin dhe ata janë të gjithë në dispozicion për ju. Nëse ndodh që të shihni një server që ka shkronjën “a” si pjesë e emrit të serverit të tij, ato janë më të shpejtë në rrjet. Ne testuam një IPVanish për serverat në Montreal, Toronto dhe Vancouver.

Test i shpejtësisë IPVanish në Kanada

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Më lart, ne ju kemi siguruar ato që ne mendojmë se janë opsionet më të mira për t’u përdorur gjatë kohës që jeni në Kanada. Sidoqoftë, gjithmonë mund të hidhni një sy në tonë top 10 VPN renditni për zgjedhje të tjera. Ne nuk mendojmë se do të duhet ta bësh këtë, megjithëse. Ne i morëm vendimet tona bazuar në shpejtësinë, çmimin, sigurinë, besueshmërinë dhe madje edhe vendet e serverëve. Pavarësisht se ku shkoni në Kanada, nuk do të keni probleme të gjeni një server të ngushtë. Në atë mënyrë, ju mund të merrni shpejtësitë më të mira në dispozicion, pa marrë parasysh se ku jeni në Kanada.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map