VPN-të më të mira për Dhaka

Dhaka, BangladeshDhaka, Bangladeshi është kryeqyteti dhe qyteti më i madh në vend. Për shkak se ka pothuajse 19 milion njerëz, është qyteti i 4-të më i populluar në botë. Meqenëse Dhaka është vetëm 118 milje katrorë, ai është qyteti më i mbipopulluar në të gjithë botën. Kohët e fundit ka parë një zhvillim mjaft të madh, dhe investimet e huaja dhe vendase janë të mëdha. Mendohet gjithashtu të jetë një nga qytetet me rritje më të shpejtë përreth. Nëse po planifikoni të vizitoni qytetin, do të dëshironi të përdorni një VPN para se të lidheni me WiFi. Ne do t’ju tregojmë pse në një moment, por së pari hidhini një sy rekomandimeve tona për VPN-të më të mira për Dhaka.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2HMA Pro VPN$ 4.29HideMyAss280
3PureVPN$ 2.88SaferVPN180checkboxcheckbox

Historia e qytetit kthehet në mijëvjeçarin e parë. Në 1608, Perandoria Mughal shpalli qytetin e vjetër të Dhaka si kryeqytet. Kur Britanikët pushtuan Dhaka në vitet 1800, qyteti vuajti nga uria dhe rënia. Sundimi britanik nuk mbaroi derisa vendi fitoi pavarësinë në 1947.

Në vitin 2011 Revista Time renditi Dhaka si një megacitet të sapo minuar dhe qëndron si qendra politike dhe e biznesit e vendit. Gjërat që tërheqin vizitorët në qytet përfshijnë muze, biznese, ndërtesa arkitektonike, turne skenik shëtitje, turne me varka, dhe më shumë. Siç mund ta shihni, ka shumë gjëra për të bërë atje gjatë kohërave të vështira. Mbani në mend se qyteti pothuajse po shpërthen në cepat.

Nëse planifikoni të përdorni internetin në Dhaka, mund të keni probleme me shpejtësinë dhe stabilitetin. Në të gjithë vendin, Bangladeshi ka një nga nivelet më të ulët të përdorimit të internetit në botë. Sidoqoftë, duhet të jeni në gjendje të gjeni lidhje interneti në disa institucione dhe hotele. Nëse keni nevojë ta përdorni, do të dëshironi të mbroheni me një VPN. Ju mund të bastit se ka shumë kriminelë në internet që thjesht presin të vjedhin të dhënat tuaja private. Duke krijuar një lidhje të sigurt dhe të koduar me një server, do ta bëni shumë më të vështirë për kriminelët të kompromentojnë informacionin tuaj.

Një arsye tjetër për të përdorur një VPN gjatë Dhaka është për shkak të censurës. Vendi i Bangladeshit shpesh bllokon faqet e internetit që konsideron se nuk janë të përshtatshme. Ofruesit e shërbimeve lokale gjithashtu do të bllokojnë të gjitha portet me përjashtim të HTTP / HTTPS. Duke përdorur një VPN, mund ta bëni që softueri bllokues të mendojë se jeni vendosur diku tjetër. Shtë gjithashtu e dobishme për të marrë rreth bllokimeve të portit me të cilin do të përballeni.

Siç mund ta shihni, këto janë dy nga arsyet më të mëdha për të përdorur një VPN ndërsa jeni në Dhaka. Thënë kështu, ju mund të gjeni përdorime të tjera pasi të regjistroheni në llogarinë tuaj. Nga ndalimi i kriminelëve kibernetikë deri tek gjetja e çështjeve të censurës, VPN-të do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Tani që ju kemi treguar pse janë të rëndësishme, ka disa gjëra për të cilat duhet t’ju tregojmë.

VPN-të funksionojnë duke përdorur protokollet e kriptimit. Sidoqoftë, ato mund të jenë konfuze nëse dëshironi mbrojtjen më të mirë. Protokolli më i mirë për t’u përdorur është OpenVPN kurdo që të keni mundësi. Shtë standardi i industrisë sepse ofron përzierjen më të mirë të shpejtësisë dhe sigurisë. Me disa ofrues, mund të shihni një zgjedhje midis një UDP dhe një version TCP. UDP është zakonisht zgjidhja më e mirë pasi është më e shpejta. Sidoqoftë, versioni TCP është më i mirë nëse keni probleme në lidhje. Meqenëse ekziston një shans i mirë për të pasur çështje lidhjeje në Bangladesh, ju mund të dëshironi të siguroheni që shërbimi ju jep atë mundësi.

Le të hidhemi drejt dhe të hedhim një vështrim në VPN-të më të mira për Dhaka.

1. VPN më e mirë për Dhaka: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Testi i shpejtësisë ExpressVPN Dhaka

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit në qytet, por nuk keni nevojë të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Do të dëshironi të zgjidhni skedën “Të gjitha”, të hapni Azinë Paqësorë dhe më pas të hapni Bangladeshin. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni serverët e vendosur atje. Siç mund ta shihni, ne testuam një server në Dhaka dhe shpejtësia ishte 30.18 Mbps.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Dhaka: HMA

HMA VPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

HideMyAss u soll në jetë në 2005 kur Jack Cator, një student 16-vjeçar në Angli, vendosi që ai dëshironte të krijonte një shërbim për t’i ndihmuar njerëzit të shmangnin censurën. Në mënyrë të veçantë, Jack nuk ishte në gjendje të hynte në faqet e mediave sociale dhe lojërat në internet sepse ishin bllokuar në rrjetin e shkollës. HMA shtoi qindra mijëra përdorues muajin e parë dhe që nga atëherë është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë me mbi 350 lokacione të serverëve. Privax, kompania mëmë e HMA Pro VPN, u bashkua me ekipin AVG në 2015.

Test i shpejtësisë HMA Dhaka

Nëse qëllimi juaj është të gjeni VPN me vendet më të serverëve, atëherë HideMyAss është zgjedhja juaj më e mirë. Vetëm mbani në mend se HMA regjistron veprimtarinë e përdoruesit e cila është shqetësim për disa përdorues të VPN. HMA pret shumë servera VPN në të gjithë Azinë, përfshirë disa në Bangladesh. Për t’u lidhur me një server atje, do të dëshironi të futeni në “Mënyrën e Vendndodhjes” dhe zgjidhni “Ndryshoni Vendndodhjen” për të filluar. Pastaj klikoni në butonin “Qytetet” dhe kërkoni Dhaka. Nga atje ju mund të zgjidhni vendndodhjen e serverit. Ne u lidhëm me një server atje për të provuar dhe gjetëm shpejtësinë të jetë 24.32 Mbps.

Në vitin 2016 HMA dhe disa ofrues të tjerë kryesorë VPN udhëheqën rrugën në thjeshtimin e softuerit të klientit të tyre personal. Rezultati është një grup i plotë i aplikacioneve me porosi që e bëjnë të lehtë për çdo përdorues të lidhet me rrjetin HMA dhe të shifrojë lidhjen tuaj. Ata kanë softuer të disponueshëm për Windows, Mac, Android dhe iOS. Ju gjithashtu mund të lidheni me HMA përmes ruterit tuaj. HMA ofron qasje të pakufizuar në VPN nga vetëm 4,99 $ në muaj dhe u ofron të gjithë përdoruesve të rinj një garanci të kthimit të parave pa rrezik prej 30 ditësh.

Shikoni marrëveshjet HMA

3. VPN më e mirë për Dhaka: PureVPN

PureVPN

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 2.88 dollarë në muaj (74% zbritje)

PureVPN ka qenë në biznes që nga viti 2007 duke i bërë ata një nga ofruesit më të vjetër të VPN në treg. Të kesh një fillim të hershëm i ka ndihmuar ata të zgjerohen dhe inovojnë. PureVPN ka një nga klientët më të mirë VPN të disponueshëm në treg. Ata gjithashtu kanë aplikacione falas për iOS dhe Android.

Inovacioni është një zonë që ndihmon PureVPN të dalë nga paketa. Ata vazhdojnë të shtojnë karakteristika dhe shtesa të reja në shërbim. Ju mund të shtoni firewall të NAT, një adresë të dedikuar IP, shfletuesin StealthVPN dhe një mundësi të veçantë të quajtur streaming të dedikuar për të ndihmuar në shpejtimin e performancës tuaj.

Test i shpejtësisë PureVPN Dhaka

Meqenëse donim të testonim një server në Bangladesh, ne hapëm klientin Windows dhe klikuam në opsionin “Country Selection Tool”. Nga atje ju mund të zgjeroni çdo vend dhe të zgjidhni një server të veçantë duke përdorur skedën “Shfletoni të gjithë serverët”. Rrjeti PureVPN ka disa servera të vendosur në Bangladesh. Ne u lidhëm me njërën prej tyre dhe testuam performancën. Siç mund ta shihni, shpejtësia jonë e shkarkimit ishte 48.28 Mbps.

PureVPN bën vërtet mirë në kategorinë e çmimeve. Ata kanë ulur çmimet me mbi 74% ndërsa shërbimi vazhdon të rritet. Ju mund të regjistroheni për VPN të pakufizuar dhe të përdorni të gjitha vendet e serverit të tyre nga vetëm 2.88 dollarë në muaj. Plani vjetor është një vlerë e madhe.

Shikoni marrëveshjet PureVPN

Kur kërkojmë një shërbim VPN për t’u përdorur në Dhaka, ndjehemi se ju kemi dhënë opsionet më të mira. Sidoqoftë, jeni të mirëpritur të hidhni një sy në tonë top 10 VPN listë. Vetëm të jetë i sigurt që ofruesi që ju zgjidhni ka serverë të vendosur në zonë. Ne i morëm vendimet tona bazuar në sigurinë, shpejtësinë, besueshmërinë dhe çmimin. Ne gjithashtu kemi kërkuar për ofruesit që kanë serverë në Dhaka. Në atë mënyrë, ju mund të merrni shpejtësitë më të mira. Nëse planifikoni të transmetoni ndonjë gjë, shpejtësitë e mira janë të rëndësishme. Nuk ka zgjedhje të këqija në listën tonë sepse të gjithë kanë rrjete të mira. Shpresojmë, udhëzuesi ynë do t’ju ndihmojë të merrni vendimin e duhur për nevojat tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map