VPN-të më të mira për Chromebook

Chromebook Chromebook është një laptop që funksionon në ChromeOS. Isshtë krijuar që të përdoret kur lidhet kryesisht me internet, dhe konsiderohet të jetë një klient i hollë. Kjo do të thotë se shumica e aplikacioneve që ai përdor janë të vendosura në re në vend të makinës aktuale. Për shkak se është një produkt i Google, përdoruesit mund të qasen në aplikacione të ndryshme si Gmail, Google Calendar, Google Keep dhe Google Drive, edhe në modalitet offline. Google thotë se arkitektura e tyre e shumëfishtë e sigurisë eliminon nevojën për softuer antivirus, por ne nuk do të këshillonim përdorimin e një pa një VPN. Shikoni listën tonë të VPN-ve më të mira për Chromebook.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkbox

Ekzistojnë disa prodhues të ndryshëm nga të cilët mund të zgjidhni, në varësi të nevojave tuaja. Disa kanë funksionalitet të dyfishtë, dhe veprojnë si një laptop, si dhe një tabletë. Shumica e tyre kanë nga 7 deri në 9 orë jetëgjatësi, shpejtësi të shpejtë dhe një sistem operativ që do të përmirësohet vetë. Jini të vetëdijshëm, përveç nëse keni një plan të dhënash, pothuajse gjithmonë keni nevojë për një lidhje Wi-Fi për të vendosur gjërat, madje edhe në fillim. Ndërsa e mbani në mend këtë, do të dëshironit të përdorni një VPN për aktivitetet tuaja në internet.

Pra, çfarë është një VPN? Një rrjet privat virtual (VPN) është softuer që krijon një lidhje të sigurt me një server, mbase në një vend tjetër, sipas dëshirave tuaja. Këtu janë disa nga përdorimet për një. Një arsye e mirë për të përdorur një VPN është të zhbllokoni qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Gjeo-bllokimi është një teknologji që identifikon vendndodhjen e një përdoruesi bazuar në adresën IP. Kjo teknologji krijon një bllokadë që do t’ju ndalojë të shihni përmbajtje jashtë zonës së synuar. Duke përdorur një server në një vend tjetër, ju mund t’i anashkaloni këto kufizime. Nëse po udhëtonit jashtë vendit dhe do të dëshironit të shihni përmbajtje nga vendi juaj, ose nëse dëshironi të shihni përmbajtje nga një vend tjetër, mund të përdorni një VPN për ta bërë këtë.

Një arsye tjetër e mirë për të përdorur një VPN është për privatësinë. Ai do të shifrojë të dhënat tuaja dhe do të sigurojë një shtresë shtesë të sigurisë. Megjithëse njerëzit e mirë në Google thonë se nuk duhet të shqetësoheni për malware me Google Chromebook, gjithmonë ka njerëz që do të duan të përgjojnë të dhënat tuaja. Duke marrë parasysh që Chromebook është krijuar për të qenë në internet sidoqoftë, nuk do të ishte i mençur të përdorësh një të tillë. Pyetja është, me zgjedhje të ndryshme në protokolle, cilat nga ato duhet të zgjidhni?

Megjithëse të gjitha kompanitë kanë protokolle të ndryshme për t’u përdorur, ne do të ndajmë protokollet më të mira me ju. Përdorimi i protokollit OpenVPN gjithmonë ju siguron sigurinë më të mirë. Nëse jeni duke transmetuar, normalisht do të përdorni OpenVPN (UDP). Ky opsion është i shkëlqyeshëm për VoIP, Skype, lojëra në internet, apo edhe duke përdorur shërbime streaming, si Netflix, Hulu, ose Pandora. Nëse keni çështje lidhjeje ose probleme me rënien e lidhjes, zgjedhja e OpenVPN (TCP) është vendi ku duhet të shkoni. Versioni TCP nuk është aq i shpejtë, por të dhënat kalojnë përmes kontrollit të gabimit.

Nëse dëshironi të zhbllokoni përmbajtjen ose të siguroni të dhënat tuaja, ju rekomandojmë ExpressVPN. Ata nuk mbajnë regjistrat dhe kanë një veçori të kaloni vrasës, kështu që siguron që të mbroheni nëse lidhja bie. Për përdorimin e shërbimeve streaming si Netflix, përsëri ExpressVPN është zgjidhja më e mirë. Për shkak se ata ofrojnë një klient celular, dhe kanë një rrjet të shpejtë në Amerikën e Veriut dhe Evropë, ju do të duhet vetëm të lidheni, dhe ju do të mund të gëzojnë streaming nga vendet me bibliotekat më të mëdha të përmbajtjes. Aktualisht SHBA ka zgjedhjen më të madhe.

Për të hyrë vetëm në përmbajtje gjeo-të kufizuar, opsioni juaj më i mirë është të shkoni me veçorinë ExpressvPN MediaStreamer (Smart DNS). Të dy këto shërbime ofrojnë kriptim të trafikut të internetit, por MediaStreamer do të ndihmojë në zhbllokimin e kanaleve pa humbje të shpejtë të shpejtësisë. Sigurisht, varet nëse SmartDNS zhbllokon kanalin specifik që dëshironi të shihni. Të dy opsionet janë të disponueshme për të gjithë anëtarët e ExpressVPN dhe ju mund të ndërroni midis tyre në çdo kohë. Për shkak të natyrës së Chromebook, ne do të ju rekomandojmë të përdorni opsionin e koduar. Ne nuk ju rekomandojmë sigurinë e tregtimit për shpejtësi. Ndërsa shpejtësia është problem nëse përpiqesh të rrjedhësh në disa raste, për aq kohë sa nuk sheh ndonjë ndryshim në cilësi, ajo shtresë shtesë e kriptimit vlen për çdo shpejtësi që ndoshta do të humbësh.

Le të hidhemi drejt e të shohim VPN-të më të mira për Chromebook.

1. VPN më e mirë për Chromebook: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Chromebook: NordVPN

NordVPN

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit, si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të dedikuar që me të vërtetë ndihmojnë shërbimin të dalë në pah.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Chromebook: CyberGhost

Cyberghost

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

4. VPN më e mirë për Chromebook: PIA

Qasje në Internet private

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci 7-ditore të kthimit të parave.

Vizitoni Qasje në Internet privat

5. VPN më e mirë për Chromebook: IPVanish

IPVanish

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Ka zgjedhje të tjera në tonat 10 shërbimet kryesore të VPN faqe, por nuk duhet të hulumtoni atë opsion. Ne kemi zgjedhur më të mirën në përgjithësi, kështu që nuk duhet të ketë nevojë. Ne kemi përdorur sigurinë, çmimin dhe shpejtësinë në marrjen e vendimeve për zgjedhjet tona. Përveç kësaj, ne gjithashtu kemi zgjedhur kompanitë me një numër të madh të serverëve të rrjetit që mund të dëshironi të lidheni për shikimin më të mirë. Nëse jeni duke kërkuar për ofruesit e besueshëm VPN, sigurohuni që të zgjidhni një që do të sigurojë privatësinë tuaj dhe do të mbështesë rrjetet e shpejta për transmetimin e përmbajtjes HD nga vendet e tjera.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map