VPN-të më të mira për Argjentinën

ArgjentinëArgjentina është vendi i dytë më i madh në Amerikën e Jugut dhe vendi i 8-të më i madh në botë. Vendi ka një histori të pasur dhe ka një gjuhë zyrtare spanjolle. Duke pasur kryeqytetin më të vizituar të Buenos Aires, Argjentina ka një biznes të madh turizmi. Në vitin 2010, ata filluan një fushatë kombëtare për të pasur mbi 10 milion shtëpi të lidhura me bandën e gjerë deri në fund të vitit 2015. Me ato lloj numrash, është e lehtë të shihet pse Netflix, ofruesi i shërbimit premium streaming, filloi në Argjentinë në vitin 2011. Pavarësisht një bibliotekë me rreth 3100 tituj, që është akoma më pak se gjysma e numrit të titujve që SHBA ka. Duke siguruar që të keni një abonim në Netflix, mund të lidheni me bibliotekën e SH.B.A.-së nga kudo tjetër me një VPN.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Cyberghost$ 2.75ANP112checkboxcheckbox

Pse një VPN? Le të diskutojmë ligjet e privatësisë në Argjentinë. Ndërsa vendet si SH.B.A dhe BE mund të mbledhin të dhëna, Argjentina ende kërkon një urdhër përpara se të pranojë të heqë dorë nga të dhënat për banorët e saj. Për ta, terrorizmi nuk duket se është shqetësim. Argjentina ka reputacionin e të qenurit perëndim i egër i Amerikës së Jugut për shkak të ligjeve të tyre. Thënë kështu, një shërbim i mirë VPN do t’ju lejojë të shtoni një nivel shtesë të kriptimit kur kërkoni në internet. Megjithëse qeveria mund të mos ju vëzhgojë, ka shumë hakerë që do të ishin, veçanërisht në një qytet si Buenos Aires.

Gjithashtu, ligjet e Argjentinës kundër piraterisë nuk duket se janë kapur. Shumica e vendeve kanë një lloj ligji në lidhje me vjedhjen e pronës intelektuale, por ato nuk janë një prej tyre. Vendi ka shumë armiq në Hollywood. Kjo për shkak të 73% + të raportuar të programeve dhe filmave të piratuar në Argjentinë. Ka pasur raporte që nga fundi që thonë se ka shqetësime në rritje për piraterinë dixhitale, megjithëse.

Nëse Argjentina ndryshon politikën e tyre, ju prapë mund të përdorni një shërbim VPN për të parë shumë gjëra që do të bllokoheshin me gjeo. Gjeo-bllokimi është një teknologji që përdoret për të njohur ku jeni, bazuar në adresën IP, dhe do t’ju bllokojë gjeografikisht nëse jeni jashtë asaj zone. Duke u lidhur me një VPN në vendin në të cilin po përpiqeni të keni akses, do të jeni në gjendje të zhbllokoni ato kufizime.

Po sikur të udhëtonit jashtë vendit nga Argjentina dhe të dëshironit të qëndronit aktual në shfaqjet tuaja të preferuara? Po sikur të dëshironit të shikonit kanale si C5N, America 2, 360 TV, Canal 7, CBA 24 dhe më shumë? Apo çfarë nëse dëshironi të lidheni me bibliotekën amerikane të Netflix ose ndonjë nga shërbimet e tjera të transmetimit popullor? Përsëri, për të qenë në gjendje të keni akses në Netflix, do t’ju duhet gjithashtu një pajtim me pagesë. Pra, nëse sapo jeni zhvendosur atje, ose jeni nga Argjentina dhe doni të shihni programimin tuaj të preferuar, një shërbim VPN është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shkuar.

Cilin shërbim VPN duhet të zgjedhni? Ka shumë zgjedhje atje. Ne kemi disa sugjerime të shkëlqyera për ju, megjithatë. Shërbimet që ne rekomandojmë kanë klientë me porosi, kështu që do të ishte aq e thjeshtë sa zgjedhja e vendit, dhe lidhja.

Le të shqyrtojmë arsyet tuaja për të përdorur një VPN? Nëse qëllimi juaj më i madh është privatësia në internet, ne do të sugjeronim ExpressVPN ose Akses në Internet privat. Të dy ofrojnë jo-shkrime dhe kanë një veçori vrasëse të klientit të tyre, në mënyrë që të shkëputeni sa herë që të keni nevojë. Meqenëse shumica e familjeve në Argjentinë ose kanë një bandë të gjerë ose do ta kenë atë së shpejti, nëse dëshironi të transmetoni gjëra në internet, duke përdorur një shërbim premium streaming si Netflix, sugjerimi ynë është për ExpressVPN. Ata kanë një rrjet të shpejtë, kështu që ju të jeni në gjendje të lidheni lehtësisht me ato biblioteka të përmbajtjes.

Nëse po udhëtoni jashtë Argjentinës dhe dëshironi të shihni disa nga shfaqjet tuaja të preferuara, ju rekomandojmë ExpressVPN MediaStreamer. Karakteristika SmartDNS do t’ju ndihmojë të zhbllokoni kanalet pa krye të enkriptimit. Me kanale si CN23, Canal Luz, Encuentro, Canal 13 e më shumë, pse të humbasë një moment të vetëm?

1. VPN më e mirë për Argjentinën: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar hyrjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Test i shpejtësisë ExpressVPN Argjentinë

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit në qytet, por nuk keni nevojë të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Ky nuk është rasti për serverat në Argjentinë. Thjesht klikoni në flamurin argjentinas në krye dhe zgjidhni një nga serverët atje. Siç mund ta shihni, ne testuam një server në Buenos Aire. dhe shpejtësia ishte 14.78 Mbps.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për tastierat e lojës (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Argjentinën: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari më afatgjatë. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion të lehtë për t’u përdorur celular si për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad).

NordVPN Argjentina përshpejtoi provën

NordVPN pret një numër servers në zonë. Mënyra më e lehtë për të zgjedhur një numër specifik të serverit është të zgjidhni skedën “Servers” në aplikacion dhe pastaj të renditni rezultatet sipas rendit alfabetik. Pastaj mund të lëvizni poshtë dhe të zgjidhni cilindo nga serverët aty pranë. Siç mund ta shihni ne testuam një server në zonë dhe shpejtësia ishte 0.82 Mbps.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Argjentinën: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

CyberGhost Argjentina përshpejtoi provën

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni Wi-Fi, përrua në mënyrë anonime, zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe zgjidhni një server. Ne testuam një server në Buenos Aires dhe gjetëm shpejtësinë të jetë 0.73 Mbps.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

Ju mund të lexoni mbi listën tonë të top 10 VPN shërbime nëse dëshironi më shumë sugjerime, por ne mendojmë se do të kënaqeni me ndonjë nga VPN-të në këtë postim. Ne i kemi përzgjedhur ato mbi shërbimet e tjera kryesore VPN bazuar në intimitetin (politikën e log dhe encryption), disponueshmërinë e lokacioneve të serverit, shpejtësinë, besueshmërinë dhe çmimin. Ne gjithashtu kërkuam shërbime me një rrjet të mirë të serverëve VPN në rajon. Do të doni një ofrues të besueshëm VPN që të ndihmojë në sigurimin e privatësisë tuaj në internet. Do të dëshironi gjithashtu një rrjet të shpejtë për të transmetuar përmbajtje HD në vendet e tjera. Shërbimet e shpërndara në postim janë VPN-të më të mira për intimitetin dhe për të zhbllokuar kufizimet e gjeo-faqeve për faqet e transmetimit popullor si Netflix, Hulu, Amazon Instant Video dhe shumë kanale të tjera të njohura si dhe.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map