VPN-të më të mira për Alaska

AlaskaAlaska është shteti më i madh në SH.B.A., dhe një nga dy shtetet që nuk është pjesë e vendit kontigjent. Ka një popullsi prej afërsisht 663k njerëz. Ka dendësinë më të ulët të popullsisë në qark me 1.26 njerëz për kilometër katror. Ka disa arsye për të vizituar këtë shtet që shpesh quhet kufiri i fundit. Kjo përfshin të dashuruarit e të ftohtit dhe vetmisë, si dhe bukurinë natyrore të zonës. Nëse do të vizitoni këtë gjendje të pacenuar për arsyet që përmendëm më lart ose ndonjë tjetër, do të duhet të përdorni një VPN sa herë që përdorni WiFi publik. Këtu është lista jonë e VPN-ve më të mira për t’u përdorur në Alaska.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
3IPVanish$ 4.87IPVanish76checkbox

Ju mund të mendoni për shkak të shkretëtirës së rrallë se nuk keni rrezik të vidhni identitetin tuaj. Sidoqoftë, sulmet në internet janë duke kërkuar mundësinë e përsosur për të vjedhur të dhënat tuaja. Kjo është arsyeja pse ju duhet të lidheni me një VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj. Kur lidheni me një server të zgjedhur tuaj, ju krijoni një lidhje të sigurt dhe private. Kjo do të sigurojë që është shumë më e vështirë për këdo që të marrë parasysh të dhënat tuaja të ndjeshme.

Arsyeja tjetër për të përdorur një VPN ndërsa jeni në shtet është t’ju ndihmojë të merrni rreth mureve të zjarrit në vende të ndryshme. Këto përfshijnë bizneset dhe disa nga kolegjet dhe universitetet. Megjithëse shteti nuk ka shumë, ju ka të ngjarë të përfshini një problem firewall nëse jeni në kampus ose në institucionin tuaj të preferuar. Mënyra rreth kësaj është që të lidheni me një server në një vend tjetër. Në atë mënyrë, ju mund ta mashtroni softuerin duke menduar se jeni i vendosur diku tjetër dhe mund të keni qasje në përmbajtje ashtu siç do të prisni.

Cila është VPN më e mirë për Alaska?

Për shkak se Alaska ka dendësinë më të ulët të popullsisë në SH.B.A., ne do të përqendrohemi më shumë në zhbllokimin e aftësive. Mbrojtja e vetes nga hajdutët nuk është aq e rëndësishme sa të merrni rreth gjeo-kufizimeve në këtë rast. Për shkak të kësaj, së pari do të përqendrohemi më shumë në karakteristikat e zhbllokimit.

 • Aftësia për të marrë rreth zjarrit firewall, ndërprerjet sportive dhe kufizimet gjeo-gjeografike, kur jeni në Alaska
 • Stabilitet i lartë i rrjetit për t’ju ndihmuar të eleminoni lidhjet e rënë
 • Serverat që performojnë mirë në Alaska, si dhe rreth rajonit në testet e shpejtësisë
 • Kriptim i fortë për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit gjatë gjendjes
 • Aplikacione celulare dhe mbështetje për pajisjet Amazon Firestick
 • Ofruesit me një politikë të rreptë pa logs për t’ju mbajtur të sigurt ndërsa jeni në shtet

Dhe këtu është një vështrim më i afërt i VPN-ve më të mira për Alaska.

1. VPN më e mirë për Alaska: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Testi i shpejtësisë ExpressVPN Alaska

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit në qytet, por nuk keni nevojë të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Ju mund ta gjeni atë problem me serverat në zonë. Thjesht zgjidhni butonin “Të gjitha”, hapni SH.B.A. dhe më pas hapni Seattle (vendndodhja më e afërt). Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni serverët atje. Ne u lidhëm me një server në Seattle dhe testuam në Anchorage dhe Junau. Performanca ishte e shkëlqyeshme me shpejtësi deri në 126 Mbps. ExpressVPN gati sa e shpejtoi lidhjen tonë në internet kabllor.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Alaska: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Test i shpejtësisë CyberGhost Alaska

Meqenëse donim të testonim një server në Seattle (vendndodhja më e afërt), hapëm klientin Windows dhe zgjeruam ndërfaqen. Nga atje do të doni të klikoni në butonin “Të gjithë serverët” nëse nuk është tashmë aktiv. Shkoni poshtë në Seattle dhe klikoni në të djathtë të yllit. Kjo do të sjellë një listë të plotë të serverëve në Seattle. Rrjeti CyberGhost përfshin disa serverë në Seattle. Ne u lidhëm me njërën prej tyre dhe testuam performancën në Anchorage dhe Junau. Siç mund ta shihni, shpejtësia jonë e shkarkimit ishte 71 Mbps në 108 Mbps.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me vetëm 2.75 dollarë në muaj gjatë promovimit të tyre aktual.

Shikoni marrëveshjet e CyberGhost

3. VPN më e mirë për Alaska: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

IPVanish ofron disa servera në zonë, kështu që nuk duhet të keni asnjë problem atje. Mund të presësh shpejtësi të shpejtë edhe në vende të ndryshme të botës, megjithëse. Për shkak të kësaj, ne zgjedhim IPVanish si një nga opsionet tona të përdorimit gjatë kohës që jeni në Alaska.

Si dhe mjaft mbulim në rajone të ndryshme evropiane, IPVanish pret serverë në çdo kontinent tjetër përveç Antarktidës. Rrjeti prodhon shpejtësi të mëdha dhe ato performojnë mirë në testet tona të shpejtësisë. Mund të zgjidhni një vendndodhje ose një server individual nga menyja rënëse.

Testi i shpejtësisë IPVanish Alaska

Sapo përmendëm se IPVanish ka serverë në të gjithë rajonin dhe ata janë të gjithë në dispozicion për ju. Nëse ndodh që të shihni një server që ka shkronjën “a” si pjesë e emrit të serverit të tij, ato janë më të shpejtë në rrjet. Ne u lidhëm me një server IPVanish në Seattle dhe testuam në Anchorage dhe Junau. Shpejtësia shkonte nga 82 Mbps në 125 Mbps.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon vetëm në 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

Dhe atje ju keni opsionet më të mira VPN për t’u përdorur gjatë kohës që jeni në Alaska. Ju duhet të jeni në gjendje të përfitoni duke e bërë këtë. Nëse dëshironi opsione të tjera, mund të hidhni një sy në tonë 10 listat kryesore të VPN. Edhe pse të gjithë do të funksionojnë mirë, zgjedhjet tona janë optimizuar për Alaska. Pavarësisht se cilat janë planet tuaja ndërsa jeni në kufirin e fundit, përdorimi i një VPN është i rëndësishëm. Kur lexoni udhëzuesin tonë, ju mund ta mbroni intimitetin tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map