VPN-të më të mira për 9 të mëngjesit

9animeNë qoftë se nuk keni jetuar nën një shkëmb për disa vjet, ju ndoshta jeni të vetëdijshëm se tregu i anime është i madh. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm, anime është një karikaturë e rritur që tregon histori interesante përmes llojeve të ndryshme të teknikave të ndryshme. Për fat të mirë, 9Anime është në dispozicion në një numër vendesh të ndryshme dhe përmbajtja quhet në anglisht. Thënë kështu, ka disa vende që mund të ekzekutoni në çështje që hyjnë në faqe ose përmbajtje. Nëse ky është rasti, do të duhet të përdorni një VPN. Ne do t’ju shpjegojmë se si të ndihmoni përdorimi i tij, së shpejti. Sidoqoftë, së pari, ju lutemi hidhini një sy VPN-ve më të mira për 9-të herë.


Shërbimi RankVPN PmimiVizitimiServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkboxcheckbox

Siç e dini tashmë, ekziston një arsye kryesore për të përdorur një VPN me 9 herë. Kjo ka të bëjë me gjeo-kufizimet që mund të hasni. Nëse po përpiqeni të shikoni video nga faqja e internetit, nuk dëshironi të bllokoheni për shkak të kufizimeve të licencimit. Sigurisht, zgjidhja për këtë çështje është përdorimi i një VPN. Ajo që do të bënit është thjesht të lidhesh me një server të vendosur në SH.B.A. Duke vepruar kështu, ju mund ta mashtroni programin bllokues për të besuar se jeni i vendosur diku tjetër. Në atë mënyrë, ju duhet të jeni në gjendje ta shikoni ashtu siç do të prisni të jeni në gjendje.

Ndërsa mund të mos mendoni për këtë, trafiku juaj në internet po monitorohet. Tani, kjo mund të jetë nga cookies për ndjekjen e palëve të treta që mund të synojnë reklama për ju më vonë ose edhe ISP-në tuaj. Ata të dy mund të shikojnë aktivitetin tuaj për të parë hyrjen në faqe. Mënyra për të ndaluar reklama të tilla të synuara dhe spiunimi nga ISP-ja juaj është të përdorni një VPN. Kjo krijon një lidhje të sigurt dhe të koduar dhe e bën shumë më të ashpër për këdo që të shohë trafikun ose aktivitetin tuaj.

Cila është VPN më e mirë për 9-të herë?

Ka faktorë të ndryshëm për tu marrë parasysh, në varësi të vendit ku jeni në botë. Në këtë rast, faktorët më të rëndësishëm kanë të bëjnë me çështjet e qasjes. Pasi të përqendrohemi në to, ne mund t’ju tregojmë se cili është VPN më i mirë për 9 herë.

 • Stabilitet i lartë i rrjetit me rrjete të mëdha dhe të qëndrueshme për t’ju ndihmuar të shmangni lidhjet e rënë gjatë shikimit
 • Aftësia për të marrë rreth përmbajtjes gjeo-të kufizuar
 • Serverët me shpejtësi të lartë në rajon për të ndaluar videon tuaj nga buffering
 • Kriptim i fortë i shkallës ushtarake për të ndihmuar në mbrojtjen e syve tuaj të prishjes së intimitetit
 • Aplikacione celulare dhe mbështetje për pajisjet Amazon Firestick që të mund të shikoni kudo
 • Politika e rreptë e mos-logave të ofruara për përdoruesit

Le të hedhim një vështrim më të thelluar në VPN-të më të mira për t’u përdorur gjatë orës 9 të mëngjesit.

1. VPN më e mirë për 9-tën: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar hyrjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 5 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për 9 të mëngjesit: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të dalë.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për 9 orë: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 29 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për 9-të herë: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për 9-të herë: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodheni. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Nëse e doni anime dhe dëshironi ta shikoni atë kudo, duhet të përdorni një VPN sa herë që shihni 9. Nëse dëshironi më shumë mundësi, mund të gjeni të tjerë në faqen tonë top 10 VPN listë. Të gjithë do të punojnë mirë, por ne kemi bërë në mënyrë të veçantë zgjedhjet tona për të punuar me 9 të mëngjesit. Në atë mënyrë, ju mund të merrni shpejtësitë më të mira të mundshme sa herë që dëshironi të shikoni videot tuaja të preferuara. Lexoni udhëzuesin tonë për t’ju ndihmuar të merrni vendimin më të mirë të mundshëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map