VPN më të mira të regjistrave

Shkrime ZeroNë shoqërinë e sotme, është e rëndësishme të keni intimitet. Një mënyrë që ju mund ta bëni këtë është duke u lidhur me një VPN. Thënë kjo, shpesh është e vështirë të dihet se cilin të përdorni. Pothuajse secila prej tyre reklamon se nuk mbajnë regjistrat. Këtu, do të hedhim një vështrim më të afërt në pretendimin e “log-së VPN zero” dhe t’ju tregojmë se ekziston nevoja për të regjistruar disa gjëra. Le të fillojmë me bazat. Sidoqoftë, disa VPN përfshirë ExpressVPN dhe i kanë kontrolluar pretendimet e tyre pa log të regjistruara me sukses nga kompanitë e sigurimit të palëve të treta.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkbox

Edhe aq e kujdesshme sa disa dëshirojnë të jenë, ideja që çdo kompani e VPN është me të vërtetë “log-zero” është pak keqdashës. Për të qenë në gjendje të gjurmoni biznesin dhe përdorimin, edhe nëse është vetëm nga një këndvështrim i përgjithshëm, është thelbësore për ofruesin e VPN. Për shkak se duhet të futni letrat kredenciale, në të vërtetë ekziston një regjistër lidhjeje që mbahet nga kompania. Nga ana tjetër, ka kompani që reklamojnë veten e tyre si asnjë log, por ato në të vërtetë mbajnë pak më shumë informacion.

Rreth VPN-ve Zero Log

Ekzistojnë 3 lloje të politikave të prerjeve që përdorin VPN. Këto përfshijnë regjistrat e aktiviteteve, regjistrat e lidhjeve, ose asnjëra. Edhe nëse nuk i mbajnë asnjërin, ofruesi në fakt i mban ato, por i fshin kur nuk u kërkohet më gjatë.

Sigurisht, ju do të dëshironi të qëndroni larg kompanive VPN falas, veçanërisht nëse ata reklamojnë veten e tyre si asnjë log. Ata përfundimisht mbajnë shkrimet tuaja të shfletimit, si dhe shkrimet e lidhjeve dhe i shesin ato tek palët e treta. Për më tepër, ju zakonisht do të dhuroni shumë më tepër sesa që bëni pazare. Kjo përfshin adresën IP, kohët e lidhjes dhe metadata.

Disa ofrues mbledhin vetëm të dhëna në lidhje me lidhjen tuaj, datën dhe kohën dhe adesionin e IP. Kjo dyshohet se përdoret për të ndihmuar ofruesin të zgjedh rrjetin. Ne ju sugjerojmë të lexoni të gjithë politikën e kompanisë për këtë. Ju dëshironi të siguroheni që përdorimi i tyre i termit “të dhëna për lidhje” është përcaktuar qartë.

Shërbimet e vërteta të regjistrave janë pothuajse të pamundura për tu zbatuar. Sidoqoftë, kjo nuk i ndalon kompanitë të bëjnë atë kërkesë. Për shkak se ofruesit e VPN kufizojnë numrin e lidhjeve të njëkohshme, mund të jetë sfiduese për tu zbatuar pa shkrime. Prandaj, ato kompani në të vërtetë po mbajnë regjistrat e përkohshëm dhe ruajnë të dhëna të kufizuara që janë fshirë dhe nuk ruhen për përdorim në të ardhmen. Pra, ajo që ju duhet të bëni është të kontrolloni për të siguruar që ju të kontrolloni të gjitha printimet e bukura për ofruesin dhe të siguroheni që nuk është në një nga qeveritë kryesore. Nëse kompania ka selinë në një vend si Panama ose Ishujt Kajman, ato janë ato që ju duhet të kërkoni.

Le të hedhim një vështrim në VPN-të më të mira të regjistrave zero.

1. VPN-të më të mira të regjistrave zero: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit poshtë qytetit, por nuk mund të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë një server në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Do të dëshironi të zgjidhni skedën “Të gjitha”, të hapni rajonin që dëshironi, dhe më pas vendin. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni një server në qytetin që dëshironi.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me vetëbesim pasi ExpressVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Vizitoni ExpressVPN

2. Më e mira VPN-të zero log: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të veçohet.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS nga vetëm 3,49 dollarë në muaj me një anëtarësim 3-vjeçar.

Vizitoni NordVPN

3. Më e mira VPN-të zero log: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me vetëm 2.75 dollarë në muaj gjatë promovimit të tyre aktual.

Vizitoni CyberGhost

4. Më e mira VPN-të zero log: Surfshark

Surfshark

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 1.99 dollarë në muaj (83% zbritje)

Surfshark lëshoi ​​shërbimin e tyre VPN në vitin 2018. Që nga ajo kohë, kompania ka bërë mjaft spërkatje në komunitet. Ekipi vazhdon të rritet dhe të shtojë vendet e serverëve në rrjetin e tyre me shpejtësi të lartë. Ata janë përqendruar në intimitetin dhe vlerën. Shërbimi përfshin karakteristika shtesë si CleanWeb (bllokon reklamat dhe malware), Whitelister (tunele të ndara), MultiHop VPN të dyfishtë, vrasësin e ndërprerës, DNS private dhe mbrojtjen e rrjedhjeve.

Me një rrjet të madh të serverëve në të gjithë botën, encryption të fortë dhe aftësinë për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Premium dhe Amazon Prime, ka shumë mundësi për të shijuar shërbimin. Mund të hyni në Amazon Prime Video në rajone të shumta, përfshirë SH.B.A., Gjermani dhe MB. Klienti Windows ju jep mundësinë të lidheni me vendet fizike të serverëve, serverët virtualë (më të përshtatshmet për zhbllokimin e gjeo-kufizimeve), serverët që mbështesin përdorimin e P2P dhe serverët MultiHop.

Për vlerën dhe tiparet, Surfshark është një mundësi e shkëlqyeshme për ata që duan të mbrojnë privatësinë e tyre dhe zhbllokojnë kufizimet. Të gjitha aplikacionet e tyre VPN ishin dizajnuar me një ndërfaqe të ngjashme përdoruesi dhe janë të lehta për t’u përdorur. Ju mund të regjistroheni për një llogari të pakufizuar VPN me vetëm 1.99 dollarë në muaj me një pajtim 2-vjeçar.

Vizitoni Surfshark

5. Më e mira VPN-të zero log: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 3,33 dollarë në muaj (67% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private ofron VPN nga 3,33 dollarë në muaj, së bashku me një garanci 7-ditore të kthimit të parave.

Vizitoni Qasje në Internet privat

Në fund të fundit është që ju duhet të shikoni në shtyp të mirë me kompanitë që ofrojnë një politikë Zero logs. Edhe pse ka disa mundësi të shkëlqyera më lart, ju mund të ndjeheni të lirë të hidhni një vështrim në tonë top 10 VPN lista për të parë një vështrim nga afër. Ndërsa të gjithë do të funksionojnë mirë, ato që përmendëm më lart janë opsionet më të mira për shkrimet zero. Në atë mënyrë, ju mund të mbroni veten duke e mbajtur veten të sigurt. Duke përdorur udhëzuesin tonë, ju mund të merrni vendimin e duhur për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map