VPN më të mira që pranojnë Amazon Pay

Amazon PayAmazon Pay është një shërbim i përpunimit të pagesave në internet që është në pronësi të Amazon. Filluar në vitin 2007, përdor bazën e klientëve të Amazon.com dhe përqendron përpjekjet e tyre për t’i dhënë bazës së tyre një mundësi për të përdorur llogaritë e tyre të Amazon në faqet e internetit të tregtarëve të jashtëm. Për ata që duan të përdorin Amazon Pay për shërbimin tuaj VPN, ne mund t’ju ofrojmë mundësi. Ne do t’i kalojmë opsionet më në detaje brenda një moment. Megjithatë, para se të bëjmë, ju lutemi hidhini një sy listës sonë të shpejtë të VPN-ve më të mira që pranojnë Amazon Pay.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2Qasje në Internet private$ 3.33ANP52checkboxcheckbox
3ibVPN$ 4.83NordVPN63checkboxcheckbox

Sigurisht, Amazon Pay është në dispozicion në Austri, Belgjikë, Qipro, Gjermani, Danimarkë, Spanjë, Francë, Hungari, Luksemburg, Republikë e Irlandës, Indi, Itali, Japoni, Hollandë, Portugali, Suedi, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Kjo do të thotë se ka shumë mundësi për t’u përdorur, veçanërisht pasi Amazon është një nga 10 shitësit më të mirë në botë. Për fat të mirë, ka disa ofrues që pranojnë metodën e pagesës popullore.

Tani, le t’i hedhim një sy opsioneve më të mira të VPN që pranojnë Amazon Pay:

1. VPN më e mirë që pranon Amazon Pay: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

 

2. VPN më e mirë që pranon pagesa në Amazon: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (65% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private ofron VPN nga 3,49 dollarë në muaj, së bashku me një garanci të kthimit të parave 7-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

3. VPN më e mirë që pranon pagesa në Amazon: ibVPN

IBVPN

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,83 dollarë në muaj (56% zbritje)

ibVPN nuk është i porsaardhur në treg. Ata në të vërtetë kanë qenë rreth që nga viti 2004. Kompania, aplikacionet, operacionet dhe mbështetja janë të bazuara në Rumani (posaçërisht në Transilvani). Kjo i vendos ato në mënyrë të sigurt jashtë programit 14 sy, por gjithsesi i jep përdoruesit mbrojtjet e Bashkimit Evropian. Ka 63 vendndodhje serveresh, kështu që ky ofrues i vogël por i fuqishëm ju ka mbuluar.

Megjithëse ata nuk ofrojnë një rrjet të madh, ato kanë disa karakteristika të tjera që ofrojnë një vlerë të madhe. Për një, ata kanë aplikacione të disponueshëm për Windows, Mac OSX, Linux, Android dhe iOS, si dhe shtesa për Opera dhe Chrome. Shumë përdorues u pëlqen fakti që ata janë një kompani e pavarur. Kjo do të thotë se ata nuk janë të lidhur me fondet e investimeve, pritjen, minierimin e të dhënave, ose ndonjë kompani tjetër të interesuar për mbledhjen e të dhënave.

Disa nga karakteristikat që ofron shërbimi përfshijnë një numër protokolesh të ndryshme, VPN të dyfishta, Smart DNS, KillSwitch, Mbrojtje nga Rrjedhjet e WebRTC, dhe më shumë. Siç mund ta shihni, ato kanë një numër karakteristikash të avancuara dhe shërbimi është i shkëlqyeshëm për përdoruesit e rinj dhe të avancuar njësoj. ibVPN ofron hyrje përfundimtare për 4,83 dollarë në muaj me 15 ditë garanci për kthimin e parave.

Vizitoni ibVPN

Dhe atje ju keni VPN-të më të mira për t’i përdorur që pranojnë Amazon Pay. Sigurisht, gjithmonë mund të ndjeheni të lirë të shikoni tonat lista e lartë 10 për opsione të tjera. Vetëm mos harroni se jo të gjithë në listën tonë të lartë 10 pranojnë Amazon Pay. Duke lexuar udhëzuesin tonë, ne mund t’ju ndihmojmë të gjeni opsionet më të mira dhe ofruesin e duhur për t’ju përshtatur nevojave tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map