VPN më të mira për xVideos

XvideosxVideos është një sit me tuba të rritur që lejon përdoruesit të postojnë video në një shumëllojshmëri të kategorive të ndryshme. Ndërsa nuk ofron aq video sa disa nga konkurrentët e tjerë, ai ende ka një larmi të gjerë të përmbajtjes. Nëse do të shihni përmbajtjen në këtë sit, ju sugjerojmë të përdorni një VPN. Do ta kuptoni pse është e rëndësishme së shpejti. Megjithatë, përpara se t’ju tregojmë, shikoni VPN-të tona më të mira për xVideos.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkbox

Nëse jeni adhurues i faqeve në internet të tubave të rritur si xVideos, është e rëndësishme që të përdorni një VPN. Arsyeja e parë për këtë është të ndihmoni në mbrojtjen e intimitetit tuaj. Për ata që nuk duan të monitorohen aktivitetet e tyre në internet, ju do të lidheni me një VPN. Kjo shton një shtresë të kriptimit në shfletimin tuaj, prandaj ju do t’i ndaloni të tjerët të ju monitorojnë.

Arsyeja tjetër për të përdorur një VPN është t’ju ndihmojë të merrni censurim. Pavarësisht nëse është nga qeveria e vendit që po vizitoni ose në një rrjet kufizues, do të dëshironi të përdorni një të tillë. Ajo që bën është që programi bllokues të mendojë se jeni i vendosur diku tjetër. Kur ta bëni këtë, mund të shkoni dhe të gjeni kategoritë tuaja të preferuara të videos në xVideos.

Cili është VPN më i mirë për xVideos?

Pasi të hedhim një vështrim në disa faktorë, mund t’ju tregojmë se cili është VPN më i mirë për xVideos.

 • Kriptimi i fortë i shkallës ushtarake për t’ju ndihmuar të mbroni ju
 • Politika e rreptë e mos-logave të ofruara për përdoruesit
 • Serverë me shpejtësi të lartë që do të performojnë mirë me xVideos
 • Rrjete të mëdha dhe të qëndrueshme për të shmangur lidhjet e rënë
 • Aftësia për të marrë censurë gjatë përpjekjes për të parë xVideos
 • Mbështetje e pajisjes me shumë platformë, përfshirë Aamazon Firestick

Le të bëjmë një vështrim më të thelluar në VPN më të mira për t’u përdorur me xVideos.

1. VPN më e mirë për xVideos: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për xVideos: NordVPN

NordVPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të veçohet.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për xVideos: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (65% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. VPN më e mirë për xVideos: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që vazhdimisht shton karakteristika të klientit dhe aplikacioneve celular. Mund të regjistroheni për akses të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. VPN më e mirë për xVideos: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

IPVanish është një shërbim shumë i njohur dhe ka shumë serverë të vendosur në të gjithë botën. Pavarësisht se në cilin kontinent jeni, ju mund të keni një performancë të qëndrueshme nga serverët atje. Ato janë zakonisht të shpejta, dhe ofruesi ka një nga rrjetet më të mëdha në botë.

Së bashku me rrjetin e saj të madh botëror, IPVanish pret serverë në çdo kontinent tjetër përveç Antarktidës. Siç e përmendëm, ata zakonisht janë një nga ofruesit më të shpejtë në treg. Shtë i njohur për vendndodhjen e shumëfishtë të serverave në një numër vendesh. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është e shkëlqyeshme për mbrojtjen e intimitetit tuaj, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Nëse doni të shikoni xVideos pa njerëz që ju monitorojnë ose në një vend që ndalon faqet e internetit të të rriturve, përdorimi i një VPN është thelbësor. Sigurisht, ka disa mundësi të shkëlqyera më lart. Nëse dëshironi më shumë opsione, megjithatë, gjithmonë mund të gjeni më shumë në tonë top 10 VPN listë. Ata të gjithë do të performojnë mirë për ju, por ne kemi bërë zgjedhjet tona për të punuar mirë me xVideos. Në atë mënyrë, mund të siguroheni që të merrni intimitetin dhe aftësinë më të mirë, pavarësisht se ku jeni. Duke lexuar udhëzuesin tonë, ne mund t’ju ndihmojmë të merrni vendimin më të mirë të mundshëm për t’iu përgjigjur nevojave tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map