VPN më të mira për Seul

Seul, Koreja e JugutSeul, Koreja e Jugut është kryeqyteti dhe metropoli më i madh në vend. Ekonomia në rritje dhe vendndodhja strategjike e kanë bërë këtë qytet me rreth mbi 10 milion njerëz një udhëheqës botëror. “Mrekullia në lumin Han” e ka shndërruar Seulin në ekonominë e 4-të më të madhe të metrosë dhe të 4-të të ardhurat më të mëdha në turizëm në botë. Nëse do të jeni një nga ata turistë ose udhëtarët e biznesit dhe keni nevojë të përdorni internetin, nuk do të dëshironi ta bëni këtë pa një VPN. Ne do t’ju ofrojmë disa arsye brenda një moment. Megjithatë, së pari, hidhni një sy në sugjerimet tona kryesore për VPN-të më të mira për t’u përdorur gjatë Seulit.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2IPVanish$ 4.87IPVanish76checkbox
3HMA Pro VPN$ 4.29HideMyAss280

Historia e Seulit shtrihet përsëri në vendbanimet e para në zonë. Ata ndodhën rreth 4000 pes. Sidoqoftë, qyteti nuk e mori emrin e parë të Wiryeseong deri në 18 pes. Në atë kohë, sundimtarët e bënë atë kryeqytet të Baekje. Nëse udhëtoni në qytet, prapë mund të shihni disa nga muret që datojnë në atë periudhë kohore. Që nga ato ditë, qyteti ka ndryshuar duar dhe emra disa herë.

Pas qindra viteve të izolimit, qyteti hapi portat e tij për të huajt. Ishte atëherë Seuli filloi të modernizohej. Partnerët kryesorë të qytetit u bënë Franca dhe Amerika. Në fakt, Seuli ishte qyteti i parë në Azinë Lindore që futi energjinë elektrike në pallatin mbretëror. Qyteti kishte një formë të pushtetit vetëm 11 vjet pas amerikanëve falë marrëveshjeve me Ndërmarrjen Ndriçuese Edison.

Në kohët moderne, Seuli është një forcë ekonomike në botë. Disa kompani koreane kanë një prani globale dhe ka të ngjarë t’i gjeni kudo. Ato përfshijnë kompaninë elektronike, Samsung, që bën gjithçka nga frigoriferë në pajisje të rënda industriale deri te telefonat inteligjentë dhe kompania motorike Hyundai / Kia. Megjithëse biznesi është një barazim i madh për qytetin, udhëtarët mund të shijojnë edhe gjëra të tjera. Kjo përfshin vendet historike, monumentet, qendrat tregtare dhe më shumë. Ai madje ka një nga kongregacionet më të mëdha të krishtera në botë në botë i cili ka rreth 830k anëtarë.

Për ata që udhëtojnë në Seul, ka disa gjëra që duhet të mbani mend. Për nga madhësia e tij, qyteti është pothuajse dy herë më i populluar nga qyteti i Nju Jorkut. Kjo do të thotë që herë pas here mund të ndjeheni pak të mbushur me njerëz. Nëse keni nevojë të përdorni internetin ndërsa jeni atje, do të dëshironi të lidheni me një VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj. Meqenëse qyteti merr 10 milion vizitorë në vit, nuk është e vështirë të kuptosh që kriminelët në internet janë kudo. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni një lidhje të sigurt me serverin VPN sipas zgjedhjes tuaj. Kjo e bën shumë më të vështirë për hajdutët të vjedhin informacionin tuaj të ndjeshëm.

Një arsye tjetër për të përdorur një VPN është t’ju ndihmojë të merrni rreth përmbajtje të kufizuar. Koreja e Jugut nuk ka shumë ligje në lidhje me censurimin. Sidoqoftë, fusha të caktuara janë të ndaluara. Siç mund të jeni në gjendje të merrni me mend, faqet e internetit të Koresë së Veriut janë të ndaluara së bashku me disa të tjerë. Kjo do të thoshte, ju akoma do t’ju duhet një VPN për të marrë rreth gjeo-kufizimeve. Duke përdorur një VPN për t’u lidhur me një server në një vend tjetër, mund të mposhtni kufizimet gjeo-zonale në zonën që dëshironi të shihni. Softueri do të mendojë se jeni i vendosur diku tjetër, kështu që ju mund të shikoni ashtu si dëshironi.

Më lart, ju keni ardhur nga arsyet më të mira për të përdorur një VPN ndërsa jeni në Seul. Sidoqoftë, mund të ketë të tjerë që do të zbuloni sapo të regjistroheni për shërbim. Nëse qëllimi juaj është të mbroni privatësinë tuaj nga sytë e çmendur, të merrni rreth censurimit dhe gjeo-kufizimeve, ose të dy, VPN-të i keni mbuluar.

Le të hidhemi drejt dhe të hedhim një vështrim në VPN-të më të mira për Seul-in.

1. VPN më e mirë për Seul: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Test i shpejtësisë ExpressVPN Seul

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit në qytet, por nuk keni nevojë të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Do të dëshironi të zgjidhni skedën “Të gjitha”, të hapni Azinë dhe më pas të hapni Korenë e Jugut, kemi testuar një server në Seul dhe shpejtësia doli në 55.85 Mbps.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30 ditë.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Seul: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

Seul, Koreja e Jugut është një qendër kryesore për biznesin në botë. Kjo është arsyeja pse jemi të lumtur të shohim që ka serverë të vendosur në qytet. Mund të presësh që IPVanish të funksionojë mirë rreth qytetit në të gjitha pjesët. Rrjeti i tyre ka qenë vazhdimisht VPN më i shpejtë në Azi në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni gjithashtu vendndodhje të shumta serverash në vendet në të gjithë Azinë dhe në çdo kontinent përveç Antarktidës. Kjo i bën ata një nga zgjedhjet tona kryesore për t’u përdorur gjatë Seulit.

Testi i shpejtësisë IPVanish Seul

IPVanish pret 4 serverë në Seul dhe ju mund të zgjidhni të lidheni me secilin prej tyre. Ne sugjerojmë të zgjidhni një që fillon me “a” në emrin e serverit. Për shembull sel-A01.ipvanish.com. Në shumicën e rasteve, ju do të gjeni që serverat “a” të jenë më të shpejtë. Ne testuam një server IPVanish në Seul, sel-a06, dhe gjetëm që shpejtësia të jetë 63.22 Mbps.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon vetëm në 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

3. VPN më e mirë për Seul: HMA

HMA VPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

HideMyAss u soll në jetë në 2005 kur Jack Cator, një student 16-vjeçar në Angli, vendosi që ai dëshironte të krijonte një shërbim për t’i ndihmuar njerëzit të shmangnin censurën. Në mënyrë të veçantë, Jack nuk ishte në gjendje të hynte në faqet e mediave sociale dhe lojërat në internet sepse ishin bllokuar në rrjetin e shkollës. HMA shtoi qindra mijëra përdorues muajin e parë dhe që nga atëherë është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë me mbi 350 lokacione të serverëve. Privax, kompania mëmë e HMA Pro VPN, u bashkua me ekipin AVG në 2015.

Test i shpejtësisë HMA Seul

Nëse qëllimi juaj është të gjeni VPN me vendet më të serverëve, atëherë HideMyAss është zgjedhja juaj më e mirë. Vetëm mbani në mend se HMA regjistron veprimtarinë e përdoruesit e cila është shqetësim për disa përdorues të VPN. HMA pret shumë serverë VPN në të gjithë Azinë, përfshirë disa në Seul. Për t’u lidhur me një server atje, do të dëshironi të futeni në “Mënyrën e Vendndodhjes” dhe zgjidhni “Ndryshoni Vendndodhjen” për të filluar. Pastaj klikoni në butonin “Qytetet” dhe kërkoni Seul-in. Nga atje ju mund të zgjidhni vendndodhjen e serverit Seul, Koreja e Jugut. Ne u lidhëm me një server atje për të provuar dhe gjetëm shpejtësinë të jetë 8.68 Mbps.

Në vitin 2016 HMA dhe disa ofrues të tjerë kryesorë VPN udhëheqën rrugën në thjeshtimin e softuerit të klientit të tyre personal. Rezultati është një grup i plotë i aplikacioneve me porosi që e bëjnë të lehtë për çdo përdorues të lidhet me rrjetin HMA dhe të shifrojë lidhjen tuaj. Ata kanë softuer të disponueshëm për Windows, Mac, Android dhe iOS. Ju gjithashtu mund të lidheni me HMA përmes ruterit tuaj. HMA ofron qasje të pakufizuar në VPN nga vetëm 4,99 $ në muaj dhe u ofron të gjithë përdoruesve të rinj një garanci të kthimit të parave pa rrezik prej 30 ditësh.

Vizitoni Fshihni Assin tim

Ne ndiejmë që opsionet që sapo ofruam janë zgjidhjet më të mira për t’u përdorur gjatë Seulit. Thënë kështu, gjithmonë mund të ndjeheni të lirë të hidhni një sy në 10 VPN kryesore lista për zgjedhjet e tjera. Meqenëse ne përdorëm çmimin, shpejtësinë, sigurinë dhe besueshmërinë si faktorë, zgjedhjet tona do t’ju ofrojnë shpejtësitë më të mira në dispozicion. Nuk ka zgjedhje të këqija në listën tonë, kështu që ju nuk mund të gaboni me vendimet tuaja. Vetëm sigurohuni që të përdorni udhëzuesin tonë për t’ju ndihmuar të merrni vendimin më të mirë për nevojat tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map