VPN më të mira për Ruterat e Linkys

LinksysLinksys është një nga kompanitë më të njohura të ruterit në komunitet. Ato ofrojnë një produkt me cilësi të lartë në një guaskë plastike lehtësisht të njohshme blu dhe të zezë. Ata janë shumë të qëndrueshëm, performojnë mirë, janë të lehtë për tu vendosur, dhe kanë mjaft pak funksionalitet. Një nga gjërat që mund të bëni me të është të ekzekutoni një VPN në vetë ruterin. Ne do të shpjegojmë më shumë për këtë në një moment. Sidoqoftë, së pari, ne dëshirojmë që të hidhni një sy në VPN-të më të mira për ruterat e Linksys.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkbox

Si shumë nga ruterët e nivelit të lartë, një nga karakteristikat e shkëlqyera është aftësia për të konfiguruar lehtësisht pajisjen dhe shtoni softuer. Kjo përfshin aftësinë për të ngritur një VPN. Ndonjëherë, prodhuesit kanë mundësi të para-ngarkuara në pajisje. Sidoqoftë, nëse ata nuk ofrojnë atë që dëshironi, mund ta shkarkoni nga ofruesi VPN. Tjetra, ju do të ndiqni udhëzimet nga mbështetja e VPN për t’u siguruar që gjithçka është vendosur si duhet. Kjo do t’ju ndihmojë të mbroni të gjitha pajisjet në rrjetin tuaj, përfshirë pajisjet tuaja “IoT”. Ata janë të lehtë për tu këputur nëse e dini se si dhe mund të shkaktojnë patjetër kaos. Kur lidheni me një VPN, ju krijoni një shtresë mbrojtjeje që përfshin tërë rrjetin tuaj. Cybercrooks do ta ketë shumë më të vështirë të kollitem pajisjen tuaj të preferuar ose ndonjë gjë tjetër.

Cila është VPN më e mirë për Ruterat e Linksys?

Në varësi të asaj që jeni duke bërë me ruterin tuaj, qasja gjeografike nuk është aq e rëndësishme sa të mbroni veten. Kjo është arsyeja pse ne do të shikojmë kryesisht në faktorët e sigurisë. Duke parë këta faktorë, ne mund t’ju tregojmë se cili është VPN më i mirë për Linksys Routers.

 • Politika e rreptë e mos-logave të ofruara për përdoruesit
 • Kriptimi i fortë i shkallës ushtarake për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të të gjitha pajisjeve tuaja
 • Rrjete të mëdha dhe të qëndrueshme për të shmangur lidhjet e rënë me ruterin tuaj të Linksys
 • Mbështetje për aplikacionin mobil me shumë platformë, përfshirë Amazon Firestick dhe udhëzues për t’ju ndihmuar të vendosni pajisje të tjera.
 • Aftësia për të marrë rreth gjeo-kufizimeve gjatë përdorimit të një ruteri të Linksys

Le të hedhim një vështrim më të thelluar në VPN-të më të mira për t’u përdorur me ruterat e Linksys.

1. VPN më e mirë për Ruterat e Linksys: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit. Ju mund të lidheni me rrjetin e tyre VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokoni censurimin dhe shikoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhni desktopin dhe celularin tuaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për ta vendosur atë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS për pajisjet si konzollat ​​e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj.), Dhe Linksys Routers.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me vetëbesim pasi ExpressVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Vizitoni ExpressVPN

2. VPN më e mirë për Ruterat e Linksys: NordVPN

NordVPN

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,99 dollarë në muaj (75% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të veçohet.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS nga vetëm 2.99 dollarë në muaj me një anëtarësim 3-vjeçar.

Vizitoni NordVPN

3. VPN më e mirë për Ruterat e Linksys: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me vetëm 2.75 dollarë në muaj gjatë promovimit të tyre aktual.

Vizitoni CyberGhost

4. VPN më e mirë për Ruterat e Linksys: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 4,87 dollarë në muaj (60% zbritje)

IPVanish është një shërbim shumë i njohur dhe ka shumë serverë të vendosur në të gjithë botën. Pavarësisht se në cilin kontinent jeni, ju mund të keni një performancë të qëndrueshme nga serverët atje. Ato janë zakonisht të shpejta, dhe ofruesi ka një nga rrjetet më të mëdha në botë.

Së bashku me rrjetin e saj të madh botëror, IPVanish pret serverë në çdo kontinent tjetër përveç Antarktidës. Siç e përmendëm, ata zakonisht janë një nga ofruesit më të shpejtë në treg. Shtë i njohur për vendndodhjen e shumëfishtë të serverave në një numër vendesh. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është e shkëlqyeshme për mbrojtjen e intimitetit tuaj, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon vetëm në 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci 7-ditore për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

5. VPN më e mirë për Ruterat e Linksys: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 24 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (65% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 33 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private ofron VPN nga 3,49 dollarë në muaj, së bashku me një garanci 7-ditore të kthimit të parave.

Vizitoni Qasje në Internet privat

Pavarësisht se me cilën pajisje do të lidheni me ruterin tuaj të Linksys, instalimi i një VPN duhet të jetë në të ardhmen tuaj. Siç mund ta shihni më lart, ekzistojnë disa mundësi të shkëlqyera që kemi për ju. Sidoqoftë, ka më shumë zgjedhje në tonat top 10 VPN listë. Ata të gjithë do të punojnë siç pritej, por ne kemi zgjedhur që ata të punojnë posaçërisht për të punuar me ruterat e Linksys. Në atë mënyrë, ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja në të njëjtën kohë. Kur lexoni udhëzuesin tonë, ne mund t’ju ndihmojmë të merrni vendimin e duhur për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map