VPN më të mira për Evanston

Evanston, IlEvanston, Illinois është një qytet që ndodhet 12 milje në veri të agoikagos. Që nga viti 2010, ajo kishte një popullsi prej 74k njerëz. Sigurisht, ka shumë gjëra që janë tërheqëse për zonën që buron kryesisht nga afërsia e saj me toikagon. Përveç vendndodhjes së saj, ajo është shtëpia e Wildcats Universitetit Northwestern. Nëse do të vizitoni qytetin, patjetër do të dëshironi të përdorni një VPN ndërsa përdorni WiFi publik. Para se t’ju them pse është kaq e rëndësishme, ju lutemi hidhini një sy listës sonë të VPN-ve më të mira për Evanston.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 3.33ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75ANP80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 4.87IPVanish76checkbox

Para viteve 1830, zona e Evanston ishte kryesisht e pabanuar. Themelimi i qytetit në 1851 ishte kryesisht për shkak të grupit të drejtuesve të biznesit që themeluan Universitetin Northwestern. Themeluesit e universitetit dorëzuan planet për qytetin pasi blenë disa qindra hektarë tokë nga Dr. John Foster. Ata e emëruan qytetin Evanston për nder të John Evans sepse ai ishte një nga udhëheqësit e tyre. Evans gjithashtu pati një dorë në historinë e Kolorados.

Këto ditë, ju mund të gjeni një sërë gjërash për të bërë ndërsa jeni në Evanston. Kjo përfshin përvojat e teatrit, Grosse Point Lighthouse, Qendrën e Historisë Evanston, disa muze, ngjarje sportive dhe më shumë. Pavarësisht se çfarë doni të bëni ndërsa jeni, ju mund ta gjeni atje nëse përfshini Chicikago në zonë. Ju nuk do t’i mbaroni gjërat për të bërë ndërsa jeni duke vizituar qytetin.

Thënë kjo, ka të ngjarë që ju do të përdorni WiFi publik kur ta bëni. Nëse po, ju jeni në fat. Shumë biznese ofrojnë WiFi falas për klientët e tyre. Megjithëse është e shkëlqyeshme, mund të jetë edhe e rrezikshme. Kur lidheni me një VPN, ju krijoni një lidhje të sigurt dhe të koduar me serverin e zgjedhjes suaj. Kjo e bën shumë më të vështirë për cybrerthieves të vjedhin të dhënat tuaja personale.

Arsyeja e dytë për të përdorur një VPN është t’ju ndihmojë të merrni rreth rrjetit dhe gjeo-kufizimeve. Nëse ndonjëherë jeni bllokuar të shihni një përmbajtje të caktuar, tashmë e dini se çfarë është një bllok rrjeti. Nga ana tjetër, nëse ndonjëherë keni provuar të shikoni diçka në internet, ku transmetohej në TV dhe të ishte bllokuar, ju dini për kufizimet gjeo. Në këtë rast, ju lidheni me një VPN në një vend tjetër. Kjo do ta bëjë softuerin të mendojë se jeni i vendosur diku tjetër. Në atë mënyrë, ju mund të shikoni ose hyrni në përmbajtje ashtu siç prisni.

Megjithëse këto janë dy arsyet më të mëdha për të përdorur një VPN, me siguri do t’i gjeni të tjerët. Shtë e rëndësishme për të mbrojtur privatësinë tuaj nga sulmet në internet dhe është e bezdisshme kur futeni në geo-blloqe. Sido që të jetë, ju keni mbuluar një VPN. Me të gjitha opsionet e protokollit në dispozicion, ka disa që ju dëshironi të kërkoni. Ne ju sugjerojmë të përdorni ose protokollet e kriptimit të IKEv2 ose OpenVPN. Nëse ju merrni një mundësi për të zgjedhur midis versioneve të OpenVPN, versioni UDP është më i shpejtë. Sidoqoftë, versioni TCP është i përshtatshëm për ata me çështje të lidhjes.

1. VPN më e mirë për Evanston: IPVanish

IPVanish

Evanston është rreth 12 milje larg Chicikagos. Për shkak të kësaj, do të merrni kohë të mira reagimi. Shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa kompanitë e tjera në listën tonë. Kjo i bën ata VPN-në tonë për Evanston.

VendeLokacioneUSA Vendndodhjet e serverëve
6389Ashburn, Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Las Vegas, Los Angeles, Miami, New York City, Phoenix, San Jose. Seattle, Washington DC

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti ka qenë vazhdimisht VPN më i shpejtë në Amerikën e Veriut dhe Evropë në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose një server individual.

IPVanish pret 56 serverë në agoikago dhe ju mund të zgjidhni të lidheni me secilin prej tyre. Ne sugjerojmë të zgjidhni një që fillon me “a” në emrin e serverit. Për shembull chi.A01.ipvanish.com. Në shumicën e rasteve, ju do të gjeni që serverat “a” të jenë më të shpejtë. Ne testuam një server IPVanish në Chicikago dhe gjetëm shpejtësinë të jetë 64.05 Mbps në lidhjen tonë në internet kabllor që rritet maksimalisht me të njëjtën shpejtësi.

Testi i shpejtësisë IPVanish Chicago

Kur bëhet fjalë për vlerën, IPVanish është vështirë të mposhtet. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe softuerin personal për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë për 7.50 dollarë në muaj ose 58,49 dollarë në vit. Kjo funksionon drejt 4.87 dollarë në muaj në planin vjetor. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

2. VPN më e mirë për Evanston: ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre.

VendeLokacioneUSA Vendndodhjet e serverëve
94160Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Kansas City, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Jersey, New York, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, San Jose, Santa Monica, Seattle, Tampa, Virginia, Washington, DC

Siç mund ta shihni në tabelën e mësipërme, ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me qindra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar ekipet tuaja të preferuara nga kudo.

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit poshtë qytetit, por nuk mund të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë një server në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Kjo është e vërtetë për Chicikagon (pasi është qyteti më i afërt me Evanston). Do të dëshironi të zgjidhni skedën “Të gjitha”, të hapni Amerikën dhe më pas të hapni Shtetet e Bashkuara. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni vendndodhjen e serverit USA – Chicago. Siç mund ta shihni ne testuam një server në agoikago dhe shpejtësia ishte 58.03 Mbps.

Test i shpejtësisë së ExpressVPN Chicago

Ndërsa ExpressVPN është shitur në një pikë çmimi më të lartë se shërbimet e tjera në listën tonë, vlera është e lartë duke pasur parasysh madhësinë e rrjetit dhe karakteristikave të tyre të shërbimit. Mund të lidhni një kompjuter, pajisje pa dore, ruter dhe tastierë lojërash (SmartDNS) me një llogari të vetme VPN vetëm për 6.67 dollarë në muaj me një pajtim vjetor.

Vizitoni ExpressVPN

3. VPN më e mirë për Evanston: VyprVPN

VyprVPN

Ekipi VyprVPN është i bazuar në Austin, Teksas dhe ka një histori të gjatë për të luftuar për privatësinë e Internetit të përdoruesit. Ata kanë pritur një panel vjetor të intimitetit në SXSW për disa vjet dhe madje kanë kaluar kohë në Uashington, DC duke lobuar për reformat e intimitetit. Ju do të gjeni që shërbimi VPN të jetë në përputhje me vlerat e tyre.

VendeLokacioneUSA Vendndodhjet e serverëve
6271Austin, Chicago, Los Angeles, Miami, New York City, San Francisco, Seattle, Washington DC

Do të vini re disa veçori të shtuara me VyprVPN në varësi të cilës llogari ju zgjidhni. Plani VyprVPN Premium përfshin 5 lidhje të njëkohshme, VyprVPN Cloud dhe Protokollin e Chameleon. Karakteristika e VyprVPN Cloud ju lejon të kontrolloni serverin tuaj VPN në cloud ndërsa protokolli Chameleon ndihmon përdoruesit në vende si Kina të marrin rreth censurës qeveritare.

Klienti VyprVPN nuk ju jep mundësinë të zgjidhni një numër specifik të serverit në agoikago. Në vend të kësaj, ju do të dëshironi të kaloni vendndodhjen në agoikago. Nga atje, klienti do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë VPN në agoikago. Ju mund t’i shihni rezultatet e testit të shpejtësisë më poshtë. Ne ishim në gjendje të arrinim një shpejtësi të shkarkimit prej 52.18 Mbps pas lidhjes me një server në agoikago.

Test i shpejtësisë VyprVPN Chicago

VyprVPN ka qenë e sjellshme duke ofruar vizitorëve tanë një zbritje 25%. Kuponat grumbullojnë zbritjet e tyre normale. Ju mund të shijoni VPN dhe VyprVPN Cloud të pakufizuar për vetëm 12,95 dollarë në muaj ose 60 dollarë në vit. Llogaria vjetore funksionon drejt 5,00 dollarë në muaj. Përdoruesit e rinj janë të mbuluar nga një garanci 3-ditore e kthimit të parave.

Vizitoni VyprVPN

Nëse jeni të interesuar të shikoni në opsione të tjera, mos ngurroni të shikoni në tonë top 10 VPN lista e shërbimeve. Ne nuk mendojmë se do t’ju duhet, sidoqoftë. Ne i bëmë zgjedhjet tona bazuar në shpejtësinë, besueshmërinë, çmimin, sigurinë dhe ofruesit me serverë të vendosur në ose afër Chicikagos. Në atë mënyrë, ju e dini që ju do të merrni shpejtësitë më të mira. Sigurisht, të gjithë kanë rrjete të shkëlqyera. Shpejtësia është e rëndësishme nëse planifikoni të shkarkoni ose transmetoni përmbajtje. Askush nuk dëshiron të shohë ngjarjen e tyre të preferuar sportive ose buffer-in e internetit. Ofruesit që përmendëm më lart janë opsionet më të mira për ta bërë këtë, pa marrë parasysh se cilat shërbime të njohura doni të përdorni. Shpresojmë, ju mund të përdorni udhëzuesin tonë për të marrë vendimin e duhur për ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map