Shërbimet më të mira VPN Vjedhurazi

Zanat e hijes vjedhuraziQë nga viti 1989 me prezantimin e Stealth Bomber dhe automjeteve të tjera të ngjashme, termi vjedhurazi është bërë pjesë e kulturës. Nëse e keni parë si pjesë të termin VPN vjedhurazi, mund të keni menduar se çfarë e bën atë të ndryshëm nga VPN-të normale. Në këtë postim, ne do t’ju ofrojmë një përkufizim, qëllim, një shpjegim se si funksionon, dhe disa aplikime. Atëherë mund të vendosni nëse përdorimi i një VPN vjedhurazi është zgjidhja më e mirë për nevojat tuaja. Le të fillojmë duke hedhur një vështrim në listën tonë të VPN më të mirë të Vjedhurjes.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 3.33ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost112checkboxcheckbox
5IPVanish$ 5.20IPVanish76checkboxcheckbox

Farë është VPN vjedhurazi dhe si funksionon ajo??

Fjala Vjedhurazi është një fjalë e mesme angleze që do të thotë e vjedhur. Nëse heq fundin e fjalës, rrënja bëhet mjaft e qartë. Në kohët moderne, përdoret për të përshkruar diçka që nuk mund të shihet. Kur përdoret në kontekstin e një VPN Vjedhurazi, është një server ose protokoll që ka aftësinë të fshehë trafikun VPN dhe ta bëjë atë të duket si të dhëna të thjeshta të koduara. Meqenëse disa kompani, shkolla dhe qeveri përdorin atë që njihet inspektimi i thellë i paketave, është krijuar që të jetë praktikisht e padukshme. Kjo mund të jetë e dobishme nëse jeni në një vend, shkollë ose biznes që ka një firewall ose ndalon VPN. Nëse keni nevojë të përdorni një, por nuk doni të zbuloheni, përdorimi i një VPN vjedhurazi është mënyra për të ndihmuar tunelin përmes atyre llojeve të mureve të zjarrit..

Kur lidheni me një server që ka bllokim (vjedhurazi), trafiku juaj është i maskuar dhe i bërë të duket si trafiku standard i HTTPS. Ju mund të keni vërejtur shtimin e S në fund të shumë vendeve të njohura që janë të sigurta. Si shembull, shtypja në www.google.com do t’ju ridrejtojë automatikisht në versionin e sigurt të faqes. Nëse nuk e keni vërejtur kurrë më parë, hidhni një sy në shiritin e adresës herën tjetër kur shkruani një adresë në internet. Për shkak se lidhjet HTTPS janë të domosdoshme për gjithçka të sigurt, madje edhe më e keqja e zjarrit nuk do t’i bllokojë ato lloj paketash.

Si funksionon obuskacioni?

Kur përdorni kriptimin standard, ekzistojnë dy përbërës. Ju mund të keni kuptuar se ajo ndan një strukturë të ngjashme me një email. Komponenti i parë quhet header. Ai identifikon paketat dhe informacionin e kursit. Tjetra, ju keni trupin ose ngarkesën. Kjo është pjesa e koduar e paketës (ose mesazhit) që drejtohet në vendin e duhur nga serveri VPN. Meqenëse titulli përfshin numrin e portit dhe informacionin mbi llojin e mesazhit të kriptimit, nuk është e vështirë të shihet pse kjo është një gjë e keqe.

Kur përdoret mosfunksionimi, metadata zhvishet. Tani, mund të bëhet që të duket si trafiku standard HTTPS. Paketa tani merr një shtresë të dytë të kriptimit dhe porta është e zhvendosur në # 443, porta normale për trafikun HTTPS.

Si do t’ju ndihmojë ju një VPN vjedhurazi?

Tani që keni ndonjë ide se çfarë bën një VPN Vjedhurazi dhe si funksionojnë ata, ne do të flasim për ku t’i përdorin ato. Nëse po vizitoni ose punoni në vende si Kina, Irani, Pakistani, Emiratet e Bashkuara Arabe, ose të tjerët, përdorimi i një VPN vjedhurazi është thelbësore. Kjo për shkak se, për pjesën më të madhe, përdorimi i VPN është i inatosur (nëse jo një krim i plotë).

Një arsye tjetër e mirë që ju mund të dëshironi të zgjidhni një VPN të stiluar vjedhurazi është të ju ndihmojë të merrni rreth firewalls. Shpesh herë, ndërmarrjet, shkollat, qeveritë, apo edhe disa hotele kanë mure zjarri që bllokojnë përdoruesit të hyjnë në përmbajtje. Ndërsa funksionon dhe mund të rrisë produktivitetin në shumë raste, ju nuk duhet të bllokoheni nga një Internet falas dhe i hapur. Në rastin e disa hoteleve, blloqet e firewall-it mund ta bëjnë të vështirë shfletimin e plotë të internetit.

Zona e fundit e madhe ku një VPN vjedhurazi do të ndihmonte në trajtimin e problemeve të goditjes. Megjithëse nuk duhet të ndodhë, disa ISP dhe transportues celular do të ngadalësojnë përdoruesit që transmetojnë përmbajtje. Mendimi që qëndron pas kësaj është nëse përdoruesi ka vështirësi në transmetimin, ai nuk do të dëshirojë të vazhdojë të përpiqet. Nëse trafiku juaj është i ngatërruar, ofruesi nuk e kupton se po transmetoni. Gjithë sa ata shohin është trafiku i koduar nga ana e tyre.

Cili është VPN më i mirë Vjedhurazi?

Ne u përqëndruam në kriteret e mëposhtme për të përcaktuar listën tonë të VPN-ve më të mira:

 • Mundësia për të fshehur trafikun VPN si të dhëna normale të koduara
 • Suksesi në mos zbulimin nga inspektimi i thellë i paketave
 • Përdorimi i bllokimit për ta bërë VPN të shfaqet si trafik normal HTTPS
 • Nivele të larta të kriptimit për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet
 • Aftësia për të anashkaluar goditjen nga ISP-të dhe shërbimet e transmetimit

Pa vonesë të mëtejshme, këtu është një listë e shërbimeve më të mira VPN vjedhurazi:

1. Shërbimi më i mirë VPN vjedhurazi: ExpressVPN

ExpressVPN

Regjistrohuni për 12 muaj dhe merrni 3 MUAJ FALAS në VPN tonë të vlerësuar me # 1

ExpressVPN është zgjidhja më e mirë për ata në Kinë. Ata përdorin teknologji dhe teknika të fshehtë për të ndihmuar ata që janë në vendet kufizuese (si Kina) të kapërcejnë kufizimet e murit të zjarrit. Theelësi është që të lidheni me serverat e tyre VPN në Hong Kong. Nga atje do të keni mundësi të hyni në faqet e internetit dhe aplikacionet që përndryshe do të bllokohen.

ExpressVPN bashkon qasje të shpejtë në VPN me MediaStreamer i cili vepron si një shërbim Smart DNS për të zhbllokuar qasjen në përmbajtje gjeo-kufizuar. Shërbimi VPN do të ndihmojë në kriptimin e lidhjes tuaj dhe zhbllokimin e ngjarjeve sportive të drejtpërdrejta. Ju madje mund të gjeni një listë të argëtimit më të fundit dhe ngjarjeve sportive në faqen e internetit të tyre. Të qenit në Ishujt e Virgjër Britanikë e vendos ExpressVPN jashtë 5 syve dhe 14 vendeve të syve. Ata mbajnë një politikë pa log që është verifikuar përmes kërkesave ligjore të profileve të larta ndër vite.

ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh VPN. Përtej SHBA, rrjeti ExpressVPN krenohet me mijëra servera në vendet kryesore për të ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesit të tyre. Ju mund të përdorni rrjetin e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj, zhbllokuar censurën dhe për të shikuar shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo.

Aplikacioni ExpressVPN ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit poshtë qytetit, por nuk mund të zgjidhni një server specifik. Në vend të kësaj, klienti do të zgjedhë një server në vendndodhjen tuaj të zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të dini se disa qytete nuk janë paraqitur në skedën e rekomanduar brenda klientit. Për të gjetur një në SH.B.A., thjesht zgjidhni butonin “Të gjitha”, hapni Amerikën dhe më pas hapni Shtetet e Bashkuara. Në këtë pikë, ju mund të zgjidhni serverët atje.

Ndoshta avantazhi më i madh i përdorimit të ExpressVPN është mbështetja e tyre për një gamë të gjerë pajisjesh. ExpressVPN ofron softuer VPN me porosi për Windows, Mac, iOS dhe Android. Lidhuni nga desktopi dhe celulari juaj në të njëjtën kohë me deri në 3 lidhje të njëkohshme. Mund të instaloni gjithashtu zgjerimin e uebit të ExpressVPN për Chrome ose Firefox. Dëshironi të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një llogari të vetme VPN? Nëse kështu, mund të përdorni aplikacionin e routerit ExpressVPN për të vendosur të gjithë. Karakteristika MediaStreamer shton mbështetje Smart DNS në tastierat e lojërave (PS4, Xbox One, Nintendo Switch, etj.), Kutitë e mediave (Apple TV, Roku, Nvidia Shield TV, etj), dhe TV Smart.

Kuponi ExpressVPNKurseni 49% dhe merrni 3 muaj falas me 12 muaj të VPN tonë të vlerësuar # 1

ExpressVPN performoi shumë mirë në testet tona të shpejtësisë. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitetin dhe zhbllokimin e kufizimeve gjeo-gjeografike. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 për të ofruar ndihmë dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Shijoni VPN-në më të mirë për më pak me besim pasi ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni ExpressVPN

2. Shërbimi më i mirë VPN Vjedhurazi: NordVPN

NordVPN

Regjistrohu për 36 muaj për vetëm 3,49 dollarë në muaj (70% zbritje)

NordVPN është me qendër në Panama të cilën disa përdorues preferojnë të përdorin një kompani VPN e cila është me seli në Shtetet e Bashkuara. Do të gjeni që NordVPN ka një prani të fortë në SH.B.A. me serverë të vendosur në të gjithë vendin. Anëtarët kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre në SH.B.A. dhe më gjerë për një çmim shumë të mirë.

Do të gjeni që NordVPN ka ndoshta përzierjen më të mirë të shërbimeve për çmimin nëse regjistroheni në një llogari për një periudhë më të gjatë kohore. Të gjithë përdoruesit kanë qasje të plotë në rrjetin e tyre dhe softuerin personal. Mund të lidheni duke përdorur klientin VPN për Windows ose Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil të lehtë për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS (iPhone, iPad). Ju mund të përdorni shtrirjen e shfletuesit NordVPN për Chrome, Firefox ose Safari. NordVPN ofron disa veçori të përparuara të intimitetit si servera të dyfishtë VPN, P2P dhe IP të përkushtuar që me të vërtetë ndihmon shërbimin të veçohet.

Dëshironi të përdorni shërbime streaming si Netflix, Amazon Prime Video, ose iPlayer të BBC nga kudo në botë? Nëse kështu, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata janë një nga shërbimet e vetme VPN që ende mund të zhbllokojnë Netflix. Ju mund të regjistroheni për shërbim të pakufizuar VPN dhe SmartDNS me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni NordVPN

3. Shërbimi më i mirë i VPN Vjedhurazi: PIA

Qasje në Internet private

Regjistrohuni për 12 muaj për vetëm 3,33 dollarë në muaj (72% zbritje)

Qasja në Internet private (PIA) u jep përdoruesve disa mundësi të ndryshme. Ndryshe nga e kaluara, nuk keni më nevojë të vendosni një profil për secilin server VPN. Tani, mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 29 vende. Ekipi i PIA ka organizuar serverat e tyre sipas rajonit, vendit dhe qytetit. Ju do të gjeni shpejtësinë të jetë e shpejtë shumicën e kohës.

Ka shumë përdorues torrentësh që e duan hyrjen private në internet. Shërbimi përfshin një veçori që do të ndalojë komunikimin e sistemit tuaj nëse lidhja me shërbimin e tyre bie. Do të thotë nëse qasja juaj e koduar në VPN është rënë për ndonjë arsye, kjo do t’ju mbajë të sigurt.

PIA ofron një klient Windows dhe aplikacione të tjera që janë të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Sidoqoftë, nuk do të doni ta nënvlerësoni atë. PIA ofron nivele të ndryshme të mbrojtjes së intimitetit në varësi të nevojave tuaja. Ju mund të kontrolloni nivelet e kriptimit për t’ju ndihmuar të gjeni ekuilibrin e duhur midis intimitetit dhe shpejtësisë.

Kur bëhet fjalë për klientin e tyre në Windows, ekipi i PIA ka përfshirë një ndërprerës të vrasjeve në internet. Ndërprerësi i vrasjes do të vrasë lidhjen tuaj të internetit në çdo kohë që VPN dështon. Kjo mund të vijë me të vërtetë e dobishme për ata që duan të sigurojnë anonimatin. Qasja në Internet private u ofron anëtarëve një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Vizitoni Qasje në Internet privat

4. Shërbimi më i mirë VPN Vjedhurazi: CyberGhost

Cyberghost

Regjistrohuni për 36 muaj për vetëm 2,75 dollarë në muaj (79% zbritje)

CyberGhost u themelua në vitin 2001 nga 7 anëtarë të ekipit të rinj entuziast në Bukuresht, Rumani. Që nga ajo kohë kompania është rritur në një nga shërbimet më të mëdha VPN në botë. Ekipi i 50 anëtarëve është i përqendruar në mbrojtjen e intimitetit të përdoruesve. Robert Knapp, bashkëthemelues dhe CEO, vazhdon të udhëheqë ekipin edhe pasi ata u bashkuan me grupin Crossrider në 2017. Që nga ajo kohë rrjeti CyberGhost është zgjeruar mjaft.

CyberGhost ofron një përzierje të këndshme të vendndodhjeve të serverëve, enkriptim të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit popullor si Netflix, YouTube Red dhe Amazon Prime. Disa prej kanaleve madje ju lejojnë të zhbllokoni kufizimet e gjeo-zonave për rajone të shumta. Për shembull, mund të hyni në përmbajtje video të Prime Prime në SH.B.A., Gjermani ose MB. Klienti i Windows gjithashtu ju jep mundësinë të shfletoni në mënyrë anonime, të mbroni WiFi, të përralloni në mënyrë anonime, të zhbllokoni faqet e internetit themelore (Google, Facebook Instagram, etj.), Dhe të zgjidhni një server.

Klienti CyberGhost VPN është një nga të preferuarat tona. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe përfshin një numër karakteristikash të përparuara për t’ju ndihmuar në mbrojtjen e intimitetit tuaj në internet. Ata kanë një ekip zhvillimi në Gjermani që po shton vazhdimisht veçori të klientit dhe aplikacioneve celular. Ju mund të regjistroheni për qasje të plotë në rrjetin CyberGhost me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Vizitoni CyberGhost

5. Shërbimi më i mirë VPN Vjedhurazi: IPVanish

IPVanish

Regjistrohuni për 12 muaj me vetëm 5.20 dollarë në muaj (57% zbritje)

SH.B.A. është shtëpi për disa shërbime të njohura VPN, por asnjë më shpejt sesa IPVanish. Ne e dimë nga përvoja personale që IPVanish do të funksionojë mjaft mirë pa marrë parasysh se në cilin rajon të vendit ku ndodhen. Serverët e tyre janë të shpejtë dhe shërbimi VPN ka më shumë vendndodhje të serverëve në Shtetet e Bashkuara se sa ofruesit e VPN.

Së bashku me një gjurmë të madhe në SHBA, IPVanish pret serverë në çdo kontinent përveç Antarktidës. Rrjeti i tyre VPN ka qenë vazhdimisht më i shpejtë në Amerikën e Veriut në testet tona të shpejtësisë. Do të gjeni vendndodhje të shumta serverash në vende si SH.B.A. dhe MB. Ju mund të zgjidhni një vendndodhje ose të merrni më specifik duke zgjedhur një server individual. IPVanish është i shkëlqyeshëm për lojëra, por mund të goditet dhe të humbasë për zhbllokimin e shërbimeve popullore të transmetimit.

Kur është fjala për vlerën IPVanish është e vështirë për tu mposhtur. Ata ofrojnë qasje të pakufizuar në rrjetin e tyre VPN dhe programet personalë për Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick dhe më shumë. Ju madje mund të vendosni ruterin tuaj për të mbrojtur çdo pajisje në rrjetin tuaj. Shërbimi VPN është mjaft popullor në mesin e përdoruesve të Kodi. Një garanci prej 7 ditësh për kthimin e parave përfshin të gjithë anëtarët e rinj.

Vizitoni IPVanish

Mendimet përfundimtare për përdorimin e një VPN vjedhurazi

Si përfundim, shpresojmë se ju kemi përgjigjur disa pyetjeve tuaja dhe ju edukuam mbi arsyet e përdorimit të një VPN vjedhurazi. Siç mund ta shihni, ka padyshim disa arsye të mira për ta bërë këtë. Nëse bini në një nga kategoritë që përmendëm më herët ose thjesht doni intimitet shtesë, nuk është diçka që duhet të jeni pa.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map