Rishikimi SuperVPN – Klient falas VPN me çështje madhore

Logo SuperVPNMe sa duket, përdoruesit kanë shkarkuar aplikacionin SuperVPN më shumë se 50 milion herë. Zhvilluesi projektoi SuperVPN të jetë një shërbim VPN falas i lëvizur nga ad. Megjithë popullaritetin e saj, ka disa pyetje që kemi në lidhje me të. Sidoqoftë, do të hyjmë në atë shpejt. Ka pretendime që funksionon në OSX, iOS, Windows Mobile 5 & 6, Linux dhe disa pajisje të tjera, por Android është më i zakonshmi. Zgjedhjet e serverëve për versionin falas janë të kufizuara. Ato përfshijnë Francën, Gjermaninë, Kanadanë dhe SH.B.A. Për shkak se ekziston një version “VIP” i këtij shërbimi, ai gjithashtu ju ofron vendndodhje edhe në Japoni dhe Angli. Në rishikimin tonë të SuperVPN, ne do të diskutojmë shërbimin për t’ju ndihmuar të vendosni nëse është e përshtatshme për ju.


SuperVPN Main

Rreth kompanisë

SuperVPN është qëllimisht e paqartë në këtë pikë. Sidoqoftë, kemi zbuluar se kjo aplikacion është zhvilluar në Kinë dhe zhvilluesi i saj jeton atje. Nëse vendosni të përdorni këtë shërbim VPN, mbani në mend. Nëse kompanitë VPN duan të kenë sukses, ata duhet të jenë transparentë. Fakti që u deshën disa hulumtime për të zbuluar se do të thotë se nuk janë.

Opsionet e çmimeve dhe të pagesave

Mjeti i Pagesës SuperVPNKa shumë reklama në këtë klient VPN. Për t’i shmangur ato, disa zgjedhin të përdorin versionin VIP. Themimi për atë version është si më poshtë. Ashtu si disa shërbime të tjera, ju mund të paguani përmes Portofolit tuaj Google.

 • 1 muaj – 5,00 dollarë
 • 3 muaj – 14,00 dollarë
 • 6 muaj – 27,00 dollarë
 • 12 muaj – 52,00 dollarë

Mimet për SuperVPN duken pak të larta sipas standardeve të sotme. Sidomos kur ka kompani të njohura me kushte më të arsyeshme. Një pjesë interesante e marrjes së shërbimit është se ju duhet të shkarkoni një aplikacion të veçantë për ta blerë atë. Kjo nuk është një metodë normale e blerjes në komunitet dhe është më e vështirë sesa duhet të jetë. Në vend që ta bëjmë këtë, ne do të rekomandonim Qasje në Internet private si një alternative. Vetëm për të 2.50 dollarë në muaj ju mund të gëzoni qasje të sigurt VPN në të gjitha pajisjet tuaja nga një kompani e besuar. Ne kemi vërejtur disa ankesa në pjesën e komenteve për SuperVPN që nuk funksionojnë ashtu siç duhet. Gjoja, marrja e një rimbursimi është e vështirë dhe disa e konsiderojnë kompaninë një mashtrim.

Features

Servers SuperVPNNjë plus i SuperVPN është ndërfaqja e përdoruesit tejet e thjeshtë dhe themelore. Do ta shihni pasi të merrni reklamat dhe listën e gjatë të lejeve që i kërkon qasje. Gjithashtu ju pyet që të çaktivizoni optimizimin e baterisë në mënyrë që të mund të funksionojë në sfond. E vetmja vendosje që ju lejohet të ndryshoni është vendndodhja siç mund ta shihni në figurë. Pasi të keni zgjedhur atë që dëshironi, klikoni në butonin e lidhjes dhe po përdorni shërbimin. Ne nuk kemi qenë në gjendje të gjejmë një mënyrë për të ndryshuar protokollin, nivelin e kriptimit, apo edhe një mënyrë për të zgjedhur një vendndodhje më specifike të serverit.

Performance

Sigurisht, shpejtësia është e rëndësishme kur përdorni një VPN. Meqenëse nuk mund të zgjedhësh një vendndodhje serveri përtej vendit, ne zgjodhëm SHBA. Ndërsa ishim të lidhur me serverin amerikan, morëm një shpejtësi prej 65.12 Mbps. Krahasoni atë me shpejtësinë tonë normale prej 68.57 Mbps. Kjo tregon që ose serveri është i shpejtë me lartësi të ulët, kriptimi është i ulët, ose ofruesi po kompreson të dhënat për të marrë shpejtësi më të mira.

Test Speed ​​Supervpn

Testimi i duarve

Për shkak se nuk ka shumë për SuperVPN, është e thjeshtë të lidhesh dhe të përdoret. Filloni duke klikuar në ikonën nga ekrani juaj kryesor. Kur të jetë gati, takoni vazhdoni. Tani, thjesht goditni butonin “lidheni” dhe jeni gati të përdorni rrjetin e tyre VPN. Sigurisht, ju prapë mund ta ndryshoni serverin duke shtypur në 3 pikat vertikale në këndin e sipërm të djathtë.

Paneli i lidhjeve SuperVPN

Pse duhet të përdorni një VPN

Ndërsa gjithnjë e më shumë ndërmarrje ofrojnë WiFi falas, është shumë e rëndësishme të përdorni një VPN. Ndërsa WiFi është i shkëlqyeshëm, kriminelët në internet mendojnë se është gjithashtu i shkëlqyeshëm. Duke u lidhur me serverin sipas dëshirës tuaj, ju krijoni një lidhje të sigurt dhe të koduar. Në këtë mënyrë, ju e zvogëloni shumë mundësinë që kriminelët të vjedhin të dhënat tuaja të ndjeshme.

Një arsye tjetër për të përdorur një VPN është t’ju ndihmojë të merrni rreth kufizimeve gjeo-gjeografike. Pavarësisht se ku jeni, lidhja me një server atje do t’ju ndihmojë. Kjo për shkak se bën që programi bllokues të mendojë se jeni vendosur diku tjetër. Ky mund të jetë një avantazh i vërtetë nëse po përpiqeni të hyni në rajone të caktuara ose nëse jeni duke u bllokuar nga shikimi i përmbajtjes. Thjesht lidheni me një server dhe mund të filloni të shikoni ose shikoni përmbajtjen që dëshironi të përdorni. Nëse akoma keni probleme bllokimi, do të dëshironi të siguroheni që WebRTC është çaktivizuar në shfletuesin tuaj. Kjo do të jetë e vështirë nëse përdorni shfletuesin Chrome për Android. Ne sugjerojmë të përdorni Firefox dhe të shkarkoni një shtesë të bllokimit. Përndryshe, çfarëdo që po përpiqeni të zhbllokoni prapë do të shihni adresën tuaj origjinale IP.

A ka rrjedhje?

Një pyetje e madhe e çdo ofruesi VPN është a ka rrjedhje produkti? Ju mund ta mësoni përgjigjen e kësaj pyetje shpesh herë duke përdorur faqen e internetit të plotë të testit të rrjedhjeve, www.doileak.com. Ajo e drejton shërbimin përmes një numri testesh. Disa nga provat që ai drejton kanë të bëjnë me shfletuesin, ndërsa të tjerët lidhen me shërbimin VPN. Kur testuam SuperVPN, gjetëm një numër rrjedhjesh. Nëse shikoni imazhin më poshtë, DNS është përfundimisht rrjedh. Kjo është e keqe sepse mundon qëllimin e përdorimit të një VPN. Nëse qëllimi juaj nuk është për tu parë, ju nuk duhet të mbështeteni në SuperVPN për t’ju mbajtur të sigurt.

Paneli Leaktest i SuperVPN

A duhet ta përdor këtë VPN?

Nëse doni të përdorni këtë VPN, mund të jeni në gjendje të zhbllokoni disa site. Sidoqoftë, mund të mos funksionojë me të gjithë. SuperVPN u zhvillua në Kinë, por ata nuk e bëjnë atë informacion të lehtë për t’u gjetur. Ne ishim në gjendje ta zbulonim këtë vetëm duke bërë disa hulumtime shtesë. Politika e tyre e regjistrimeve është e paqartë, kështu që ka të ngjarë që përdorimi juaj të gjurmohet dhe shitet. Ne nuk mundemi me ndërgjegje të mirë t’ju ​​sugjerojmë ta përdorni këtë.

Mendimet përfundimtare rreth SuperVPN

Ky VPN është jashtëzakonisht popullor. Shtë e qartë, shumë përdorues po shfrytëzojnë këtë shërbim falas. Thënë kjo, është përplasur me çështje.

Ato përfshijnë mungesën e:

 1. Politikë e qartë e privatësisë.
 2. Zgjedhja e protokollit.
 3. Një mënyrë e thjeshtë për të paguar.
 4. Zgjedhje të tjera të platformës.
 5. Mbrojtja e rrjedhjeve DNS në çdo nivel.

Nëse mund të merreni me këto çështje, SuperVPN mund të jetë më i mirë se asgjë. Sidoqoftë, disa mund të mos pajtohen me atë deklaratë. Në përgjithësi, shërbimi nuk na bëri përshtypje. SuperVPN kishte çështje të shumta. Vetëm mos harroni nëse planifikoni të përdorni këtë VPN, jeni jashtëzakonisht të kufizuar në atë që mundeni dhe nuk mund të bëni. Gjithashtu, jini të vetëdijshëm për efektet e tjera të mundshme negative. Opsionet e pagesës mund të mos funksionojnë shumë mirë. Ju gjithashtu mund të dëshironi të hidhni një vështrim në tonë 10 VPN kryesore per krahasim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map