StrongVPN Instalační příručka systému Windows

StrongVPN Windows ke staženíSoftware StrongVPN Windows si můžete stáhnout ze stránky nastavení svého webu volbou „Nastavení“ v hlavní nabídce webu. Poté klikněte na tlačítko „StrongVPN pro Windows“. Otevře se dialogové okno, které vám umožní uložit instalační soubor klienta Windows do počítače. Klient vyžaduje systém Windows XP nebo vyšší. Stránka nastavení klienta obsahuje také manuální instalační příručky pro konfiguraci systémů Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10 pro použití jejich služeb s OpenVPN, IPSec, SSTP, L2TP a PPTP..


Ikona pracovní plochy Windows StrongVPNPo stažení klienta do počítače klikněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte příkaz Spustit jako správce. V nastavení budete nejprve muset vybrat svůj jazyk a přijmout StrongVPN TOS. Poté budete muset zvolit cílové umístění, spustit složku nabídky a zkontrolovat ikonu na ploše. Výsledkem bude instalační okno, jako je okno níže. Kliknutím na tlačítko „Instalovat“ zahájíte instalaci, která bude dokončena vytvořením ikony na ploše, jako je ta, která je zobrazena napravo. Po dokončení budete vyzváni k instalaci ovladače TAP. Po nainstalování ovladače TAP se zobrazí obrazovka, jako je ta, která je zobrazena níže vpravo. Klepnutím na tlačítko „Dokončit“ spustíte klienta StrongVPN poprvé.

Instalace klienta StrongVPN Windows

Při prvním otevření klienta se zobrazí ověřovací a přihlašovací stránka podobná té, která je uvedena vlevo dole. Máte možnost vytvořit si účet nebo resetovat heslo, pokud jste jej zapomněli. Máte-li informace z uvítacího e-mailu, zadejte do něj svůj e-mail a heslo. Byly zadány a redigovány z obrázku vpravo dole.

StrongVPN Přihlášení klienta Windows

Jakmile zadáte své přihlašovací údaje, zaškrtněte políčko „Uložit přihlášení“, aby si klient zapamatoval vaše přihlašovací údaje a nemusel je znovu zadávat. Dále klikněte na tlačítko „Přihlásit se“. Tím se otevře hlavní obrazovka připojení klienta, jak je zobrazeno níže vlevo. Na této obrazovce jsou uvedeny následující údaje:

 • Vaše aktuální IP adresa které jsme redigovali.
 • Stav VPN: Odpojeno následuje červené logo StrongVPN
 • Logo klienta StrongVPN
 • Nabídka Možnosti
  • Změnit umístění – To vám umožní ručně zvolit individuální server, ke kterému se připojíme, o kterém diskutujeme později v této recenzi.
  • Rozšířené – Pokročilé možnosti dostupné pro ty, kteří chtějí větší kontrolu nad jejich připojeními VPN, o kterých se také budeme bavit později.
  • Nápověda – Tím se dostanete na stránku podpory webu StrongVPN.
  • Odhlášení – Tím se odhlásíte od klienta a minimalizujete jej do zásobníku. nezavře klienta. Pokud se odhlásíte, budete muset při připojení k jinému umístění znovu zadat „e-mail“ a „heslo“. To by mohlo být užitečné, pokud používáte sdílený počítač.
  • Exit – Tím dojde k uzavření klienta StrongVPN Windows.
 • Vaše poslední připojené místo – V tomto případě Oslo, Norsko.
 • Vaše aktuálně vybrané místo pro připojení ke kterému bylo vybráno z rozevíracího seznamu, jak jsme ukázali explodovaný vpravo na obrázku níže.
 • Protokol, který bude použit pro připojení
  • OpenVPN TCP – Toto je protokol OpenVPN Transport Control Protocol a zahrnuje detekci a opravu chyb u vyřazených paketů a pořadí paketů. Z tohoto důvodu to může být trochu pomalejší, ale také spolehlivější ve venkovských oblastech nebo na velké vzdálenosti.
  • OpenVPN UDP – Jedná se o protokol OpenVPN User Datagram Protocol a nezahrnuje režii TCP a je tedy rychlejší a je výchozím klientem StrongVPN..
  • OpenVPN Proxy – To je užitečné pro skrytí vaší IP adresy a umožní vám vybrat, které aplikace budou spuštěny přes VPN.
 • Tlačítko „Připojit“, které vás připojí k vybranému serveru VPN.

Klient StongVPN Windows není připojen

Poslední komponentou obrazovky je odkaz „Více informací“, který vás zavede na blog StrongVPN. Nyní, když jsme prozkoumali součásti hlavní obrazovky připojení, klikněte na tlačítko „Připojit“ a dokončete připojení k umístění v Los Angeles. Zobrazí se obrazovka, která je zobrazena níže. Všimněte si následujících změn mezi připojenou obrazovkou a odpojenou obrazovkou:

 • Vaše domácí IP adresa byla nahrazena virtuální ze serveru LA VPN, který byl z obrazu přesměrován.
 • Stav VPN: nyní je „připojen“ a ikona StrongVPN je nyní zelená.
 • Předchozí připojení bylo nahrazeno vaším stávajícím v Los Angeles.
 • Tlačítko „Připojit“ bylo nyní nahrazeno tlačítkem „Odpojit“.

StrongVPN Windows Klient připojen k LA

Jak vidíte, zda akceptujete výchozí nastavení nabízená klientem, připojení k síti StrongVPN trvá jen několik kliknutí myší a nevyžaduje žádné speciální technické znalosti. Ve výchozím nastavení se připojí k nejrychlejšímu serveru ve vybraném městě z aktuálního umístění. Nyní se podívejme, jak změníte umístění v klientovi StrongVPN. Chcete-li změnit umístění, musíte se nejprve odpojit od sítě. Obrázek níže ukazuje zprávy na hlavním panelu, které ukazují, že jste nejprve připojeni k serveru LA a poté odpojeni. Ikona se změní z připojené barvy (zelená) na odpojenou (červená).

Zprávy systémového zásobníku StrongVPN

Pro ty z vás, kteří chtějí mít větší kontrolu nad připojením VPN, má StrongVPN položku nabídky „Změnit umístění“, která vám umožní změnit váš protokol i vaši polohu. Když kliknete na položku nabídky „Změnit umístění“, zobrazí se obrazovka jako na níže uvedené obrazovce.

Přepínač StrongVPN serveruTato obrazovka obsahuje dvě možnosti: „Podle země“ a „Podle serveru“. Tyto dva výběry jsou znázorněny na obrázku níže. První ukazuje výběr podle země a druhý podle serveru.

První snímek níže ukazuje, jak podle země funguje doporučená možnost. Nejprve vyberte zemi z rozevíracího seznamu. Dále vyberte typ protokolu. V níže uvedeném příkladu byl vybrán PPTP. Poté musíte kliknout na tlačítko „Testovat všechny servery“ a počkat. Uvědomte si, že dokončení testu může trvat až 20 minut v závislosti na počtu serverů VPN, které zkontroluje v konkrétní zemi. Po dokončení se nejlepší server zobrazí hned pod tlačítkem „Testovat všechny servery“. Z této recenze jsme přesměrovali názvy serverů. Poté klikněte na tlačítko „Další“ a spusťte serverový přepínač.

Přepínač klientských serverů StrongVPN

Druhý obrázek nahoře ukazuje ukázku výběru serverem. Nejprve budete muset vybrat zemi a město z příslušných rozevíracích seznamů. Dále vyberte typ protokolu. V tomto příkladu byla vybrána PPTP. Poté si můžete vybrat, zda chcete otestovat konkrétní server nebo všechny servery kliknutím na tlačítko „Testovat vybraný server“ nebo na tlačítko „Testovat vše“. Výsledky pak můžete seřadit podle času ping (ms) a propustnosti (KB / s). Při zkoumání výše uvedeného příkladu můžete zvolit druhý server, který má o něco vyšší čas ping, ale mnohem lepší propustnost než ostatní servery. Jakmile zvýrazníte volbu serveru, klikněte na tlačítko „Další“ a zobrazí se obrazovka přepínání.

Přepínací obrazovka, která je zobrazena vlevo dole, je stejná bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte pro změnu serverů VPN. Klepnutím na tlačítko „Přepnout“ na této obrazovce zahájíte postup přepínání serveru a přejdete na vybraný server. Tento postup je znázorněn na obrázku níže. Názvy serverů byly redigovány. Poslední obrázek říká „Změna účtu ###### ze serveru1 na server2 jako příklad prototypu.

StrongVPN Změna klientského serveru Windows

Po dokončení procesu změny serveru účtů se zobrazí zpráva s informací, že změna serveru byla úspěšná, a poté se zobrazí hlavní obrazovka připojení klienta, jak je uvedeno níže. Server automaticky vybraný pomocí výběru podle země se nyní zobrazí jako server, ke kterému se připojíte, když kliknete na tlačítko „Připojit“. Ve výchozím nastavení se klient připojí pomocí protokolu SSTP, ale můžete jej změnit na PPTP nebo L2TP, pokud chcete pomocí rozevíracího seznamu, jak je uvedeno níže. Jakmile jste se usadili na protokolu, který chcete použít, klikněte na tlačítko „Připojit“ a dokončete připojení k novému serveru..

Přepínač serveru StrongVPN je dokončen

Nyní se podívejme na položku Upřesnit. Kliknutím na „Upřesnit“ se otevře nabídka Možnosti, která má pět karet, jak je uvedeno níže. Těchto pět karet je následující:

 • Informace – Obsahuje informace o účtu, systému a relaci pro aktuální relaci.
 • Možnosti – To má všechny možnosti připojení pro klienta.
 • Protokol – Toto je protokol procedurálních kroků připojení a může být užitečný při diagnostice problémů s připojením. Jeho kopie by měla být zahrnuta do vstupenek, které vytvoříte pro problémy s připojením, které pomohou personálu StrongVPN diagnostikovat a vyřešit váš problém rychleji..
 • Seznam portů – Toto je seznam všech portů, které může klient použít s možností přidat si vlastní. Přístup k více portům umožňuje službě VPN obejít zablokované nebo omezené porty a stále přenášet veškerý její provoz.
  • Port 53 – Výchozí port služby Domain Name Service (DNS).
  • Port 123 – Port NTP (Network Time Protocol), který se používá pro synchronizaci času
  • Port 268 – Tento port byl přiřazen Tobit David Replica.
  • Port 443 – Toto je výchozí port pro HTTPS, zabezpečený internet.
  • Port 500 – Port 500 používá internetová výměna klíčů (IKE), ke které dochází během vytváření zabezpečených tunelů VPN.
  • Port 518 – Toto je port Ntalk nebo New Talk, který umožňuje přenos zprávy datagramu z jednoho počítače do aplikace běžící na jiném počítači..
  • Port 547 – Toto je port serveru DHCP pro IPv6 a umožňuje přenos datové zprávy (UDP) z jednoho počítače do druhého.
  • Port 812 – Toto je nepřiřazený port.
  • Port 1029 – Tento port je určen pro dynamické přidělování Windows.
  • Port 1289 – Toto je port JWalkServer.
  • Port 2672 – Jedná se o nhserverový port, který při použití s ​​UDP umožňuje přenos zpráv datagramu mezi počítači.
  • Port 8181 – Jedná se hlavně o port používaný protokolem TCP pro obousměrné zprávy po navázání spojení mezi zařízeními.
  • Port 8292 – Toto je registrovaný port od Bloomberg Professional.
  • Port 5522 – Toto je nepřiřazený port.
  • Port 3306 – Toto je port používaný MySQL a používá TCP.
 • Licence – Obsahuje licenční smlouvu s koncovým uživatelem StrongVPN a další licence používané klientem.

Možnosti klienta StongVPN Windows

Nyní se podívejme na kartu Možnosti podrobněji. Obrázek nahoře ukazuje, jak vypadá karta Možnosti v závislosti na preferované preferenci protokolu. První ukazuje možnosti, když je zvolen protokol PPTP / L2TP / SSTP. Všimněte si, že s ním zachází, jako by neexistoval žádný účet OpenVPN. Druhý obrázek ukazuje Možnosti, které jsou k dispozici, pokud je předvolbou protokolu OpenVPN. Možnosti jsou rozděleny do následujících sekcí:

 • Všeobecné – Obsahuje obecné předvolby spuštění a předvolby protokolu.
  • Zobrazit oznámení na hlavním panelu – To vám umožnilo zobrazit zprávy o připojení a odpojení, které jsme viděli dříve v této části.
  • Vyhledat aktualizace automaticky – to zajistí, že budete mít vždy nejnovější verzi klienta.
  • Spustit při spuštění systému Windows – Spusťte klienta při přihlášení do systému Windows.
  • Připojte se při spuštění – Pokud je nastaveno spuštění při spuštění systému Windows, pak vám to umožní automatické připojení k poslednímu připojení nebo bez připojení. Tím se pokusíte být vždy připojeni k VPN, když používáte internet, pokud připojení neklesne.
  • Přednost protokolu – To vám umožní ručně zvolit protokol připojení VPN. Nejprve je třeba použít a uložit tato nová nastavení. Budou použity při příštím připojení klienta pomocí klienta.
   • Úroveň balíčku – Toto bude nyní ve výchozím nastavení OpenVPN s novou jedinou úrovní.
   • OpenVPN – Umožní vám vybrat si mezi těmito třemi nastaveními připojení.
    • OpenVPN TCP – Toto je protokol pro řízení přenosu a je vhodný pro připojení s vysokou latencí a pro ty, které nemohou tolerovat ztrátu paketů. Poskytuje kontrolu chyb v pořadí a ztrátě paketů a znovu odesílá pakety k opravě. To je obvykle pomalejší kvůli dodatečné režii v tomto procesu. Nebylo by ideální pro streamování.
    • OpenVPN UDP – Jedná se o protokol User Datagram, který se používá pro připojení s nízkou latencí a tolerování ztrát. Toto je výchozí protokol OpenVPN pro klienta a nejlepší pro většinu uživatelů. Nemusí kontrolovat pořadí nebo ztrátu paketů.
    • OpenVPN Proxy – Používá se hlavně pro uživatele v Číně a Íránu, ale může také poskytovat vyšší rychlosti streamování v závislosti na jiných nastaveních OpenVPN..
   • PPTP / L2TP / SSTP – Umožní vám použít tyto další protokoly pro připojení k síti StrongVPN pomocí klienta.
    • PPTP – Není tak bezpečné jako OpenVPN, ale může být rychlejší a může být dobrou volbou pro streamování médií.
    • L2TP – Toto poskytuje dobrou alternativu k OpenVPN, pokud SSTP nefunguje, ale může být pomalejší kvůli dvojitému zapouzdření.
    • SSTP – proprietární protokol Microsoft určený primárně pro Windows. Je rychlý, bezpečný a spolehlivý. Toto je výchozí klientský protokol, pokud preferujete PPTP / L2TP / SSTP.
 • OpenVPN (globální) – Obsahuje globální parametry OpenVPN. Doporučujeme, abyste neměnili nastavení Max MSS, Timeout, Compression nebo Log Verbosity, pokud o to nepožádá personál technické podpory StrongVPN..
  • Povolte přímý provoz při opětovném připojení
   • Pokud je toto zaškrtnuto, povolí normální internetový provoz, pokud dojde k výpadku připojení VPN. To může být výhodné, ale pamatujte, že to odhalí vaši skutečnou IP adresu internetu.
   • Pokud jej deaktivujete, dojde k výpadku běžného internetového provozu, pokud dojde k výpadku připojení OpenVPN. Toto je implementace StrongVPN Přepínač zabíjení Internetu pro protokol OpenVPN.
 • OpenVPN (pro konkrétní účet) – Toto obsahuje předvolby OpenVPN pro vaše konkrétní číslo účtu. Doporučujeme, abyste své číslo účtu, fragment, Mssfix nebo MTU neměnili, pokud na to neodpoví pracovníci technické podpory StrongVPN. Tyto pozdější parametry se týkají fragmentace paketů, které mohou zpomalit připojení VPN.
  • Tahat se – Možnost zakódování přidává do spojení VPN další vrstvu složitosti mezi klientem OpenVPN a serverem OpenVPN, což zvyšuje pravděpodobnost, že VPN projde sítí bez omezení. To může pomoci zastavit techniky hloubkové kontroly paketů používané pro cenzuru.
   • Zakázáno – nemíchejte.
   • Heslo – Řetězec (slovo) bude použit k provedení jednoduché operace XOR na užitečném zatížení paketu.
   • Xorptrpos – Provádí operaci XOR pomocí aktuální pozice v užitečném zatížení paketu.
   • Reverse – obrácení všech paketových dat.
   • Obfuscate – Používá směs všech tří výše uvedených metod a je nejbezpečnější.
  • Protokol – To vám umožní vybrat mezi TCP nebo UDP jako váš výchozí IP transportní protokol, o kterém jsme diskutovali výše v předvolbách protokolu.
  • Šifrování – To vám umožní zvolit algoritmus a sílu šifrování použitého pro vaše připojení VPN.
   • Zakázáno – Žádné šifrování, které by mohlo být dobré pro streamování médií, kde je vaším hlavním problémem rychlost a nikoli zabezpečení.
   • BF CBC – Toto používá Blowfish Cipher Block Chaining (CBC) jako alternativu k AES. Jedná se o bezpečný algoritmus a byl jedním z finalistů soutěže National Institute of Standards and Technology (NIST).
   • AES-128 CBC – Advanced Encryption Standard (AES) je šifrovací protokol zvolený NIST a ten, který vláda Spojených států používá pro tajné dokumenty. Tento používá AES-128 CBC se 128 bitovým klíčem a bude poskytovat nejlepší výkon pro většinu použití.
   • AES-192 CBC – Tento používá AES-192 CBC se 192 bitovým klíčem pro zajištění větší bezpečnosti.
   • AES-256 CBC – Tento používá AES-256 CBC s 256 bitovým klíčem pro zajištění nejvyšší bezpečnosti, ale na úkor rychlosti.
 • PPTP / L2TP / SSTP (globální) – Obsahuje globální nastavení této předvolby protokolu.
  • Povolte přímý provoz při opětovném připojení
   • Pokud je toto zaškrtnuto, povolí normální internetový provoz, pokud dojde k výpadku připojení VPN. To může být výhodné, ale pamatujte, že to odhalí vaši skutečnou IP adresu internetu.
   • Pokud jej deaktivujete, dojde k výpadku běžného internetového provozu, pokud dojde k výpadku připojení OpenVPN. Toto je implementace StrongVPN Přepínač zabíjení VPN pro tyto protokoly připojení.
  • Ověřování HMAC (TSL-auth) – Pokud to povolíte, budete chráněni před aktivními útoky, jako jsou takzvané útoky Man-in-the-Middle (MitM), protože to zajistí, že skutečně mluvíte se serverem StrongVPN a ne podvodníkem. Doporučujeme ponechat tuto možnost povolenou.
 • Diagnostika
  • Tlačítko „Přeinstalovat ovladač klepnutí“ – Toto vám umožní opravit poškozené ovladače klepnutí, které se občas vyskytují při používání VPN.
  • Tlačítko „Vynutit kontrolu aktualizace“ – umožňuje okamžitou kontrolu aktualizací.

Poslední součástí karty Možnosti jsou tlačítka pro použití, zrušení nebo uložení vašich nových preferencí

Zde je několik nastavení šifrování koncových bodů spolu s některými komentáři k nim.

 • Maximální ochrana – AES-256 / HMAC povoleno: Toto je pro ty, kteří chtějí maximální bezpečnost svých dat a mohou akceptovat mimořádnou ztrátu rychlosti.
 • Výchozí doporučená ochrana – AES-128 / HMAC povoleno: To poskytuje nejlepší rovnováhu mezi rychlostí a ochranou, a tedy požadované nastavení pro většinu uživatelů.
 • Riskantní – AES-128 / HMAC deaktivováno: Tato konfigurace je vhodná pro aktivní útoky MitM.
 • Bez rychlosti – None / HMAC disabled: To je vhodné pro aktivní i pasivní útoky zvnějšku třetích stran (hackerů). Možná také nemáte VPN, protože je skrytá pouze vaše IP. To by mělo být použito pouze k obcházení geo-omezení.

Klient Windows StrongVPN má vestavěný přepínač zabíjení pro ty, kteří chtějí chránit před skutečnou adresou IP, která se objevuje na internetu, pokud dojde k výpadku připojení VPN. To je pěkná funkce a není součástí softwaru od většiny poskytovatelů. Instalace je snadná pro ty, kteří mají méně technických znalostí. Výchozí nastavení připojení StrongVPN vám umožní používat jejich VPN síť serverů pouhými několika kliknutími myši.

Ti, kteří chtějí větší kontrolu nad jejich připojeními VPN, budou také rádi, protože mají ruční možnosti pro obecné spuštění klienta, protokoly připojení a šifrovací algoritmy a sílu. Pro ty, kteří chtějí ještě větší kontrolu, můžete dokonce upravit pakety VPN tak, aby chránili před fragmentací paketů, což může zpomalit vaše připojení. K připojení jednoho z jejich serverů VPN je nutné pouze vybrat jeho umístění z rozevíracího seznamu a kliknout na tlačítko připojení.

StrongVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map