Průvodce nastavením systému CyberGhost Windows

Prvním krokem je přihlášení k odběru služby. Tým CyberGhost laskavě nabízí našim hostům neomezený přístup k VPN za spravedlivé 2,75 $ měsíčně. Po stažení instalačního souboru do počítače z webu CyberGhost musíte spustit proces administrátora, abyste mohli zahájit proces instalace. Tím se otevře varování, že program chce na vašem počítači provést změny. Povolte to a uvidíte obrazovku s licencí CyberGhost. Přijměte smlouvu TOS a klientský software CyberGhost VPN 7 Windows bude pokračovat ve stahování.


Instalace klienta CyberGhost VPN Windows1Poté zkopíruje všechny potřebné instalační soubory do své výchozí složky a nainstaluje síťový ovladač TAP a poté se připojí k přihlašovacímu systému.

Instalace klienta CyberGhost VPN Windows2

Registrace účtu / přihlášení

Po krátké době se otevře obrazovka pro vytvoření / přihlášení účtu. Pokud ještě nemáte účet CyberGhost VPN:

 1. Nejprve si na svém webu vytvořte účet CyberGhost VPN.
 2. Poté vám bude zaslán potvrzovací e-mail od CyberGhost. V e-mailu zkontrolujte doručenou poštu a klikněte na přiložený potvrzovací odkaz. Dále se vraťte do aplikace CyberGhost.
 3. Jakmile se vrátíte ke klientovi, klikněte na „Návrat k přihlášení“ a zadejte nově vytvořený účet „Uživatelské jméno“ a „Heslo“.
 4. Nakonec vyberte „Přihlásit se“ a začněte používat jejich službu.

CyberGhost VPN 1-denní zkušební verze zdarma pro WindowsPokud již máte prémiové předplatné, stačí kliknout na „Návrat k přihlášení“. Po zadání uživatelského jména a hesla se aktivuje tlačítko „Přihlásit se“. Klepnutím na něj dokončíte proces ověřování a otevřete řídicí panel klienta CyberGhost VPN.

CyberGhost VPN Windows Dashboard aplikace

Než se pomocí aplikace připojíme ke službě CyberGhost, prozkoumejme podrobněji její hlavní panel. Tyto údaje jsme označili od 1-7:

 • Ovládací prvky klienta (1) se používají k ovládání způsobu zobrazení softwaru. Můžete jej zmenšit na hlavní panel systému Windows, zobrazit celou stránku nebo jej odeslat na systémovou lištu.

Podpora CyberGhost VPN

 • Ikona podpory (2) – umožňuje odeslat zpětnou vazbu nebo získat odpovědi na problémy, které mohou mít. Formulář je uveden výše.
  • Vyberte podporovaný jazyk a téma (obecná zpětná vazba; hlášení o chybě nebo návrh funkce)
  • Zadejte své jméno, e-mail a předmět..
  • Stručně popište svůj návrh nebo problém a připojte užitečné soubory.
  • Nakonec klikněte na tlačítko „Odeslat zpětnou vazbu“.

Ovládací panel klienta CyberGhost VPN pro Windows

 • Připojení k umístění „Best sever“ ilustruje některé další podrobnosti: (4) zpráva o připojení, (5) vypínač napájení a nejlepší výběr serveru (6). Chcete-li se rychle připojit, vyberte server kliknutím na šipku dolů. Zobrazí se nejlepší nebo poslední použitý server, po kterém následují různé oblíbené položky. Dále zapněte hlavní vypínač. Tím je připojení k serveru VPN dokončeno.
 • Kliknutím na kartu ve spodní části pole Připojeno k “se zobrazí statistika připojení. Patří sem „aktuální rychlost (kbps)“, „maximální dosažená hodnota (kbps)“, „stažené množství (Gb)“ a připojený čas (hodiny: min).
 • Nakonec nabídka klienta (3) vám umožní odeslat zpětnou vazbu, změnit nastavení, zobrazit informace o účtu, odhlásit se z aktuálního účtu a ukončit software CyberGhost VPN..

CyberGhost VPN Nejlepší serverové připojeníVýše uvedené obrázky jsou z nerozbaleného dashboardu. Rozbalený dashboard můžeme vidět kliknutím na kartu na levé spodní straně.

Rozšířený řídicí panel klienta CyberGhost VPN WindowsNež se podíváme na mnoho způsobů, jak si můžete vybrat server, ke kterému se chcete připojit, nejprve se podívejme na některé funkce, pravidla a nastavení softwaru.

Funkce, pravidla a nastavení aplikace CyberGhost VPN

Funkce připojení

Zapnutím těchto funkcí získáte další ochranu soukromí a zabezpečení vaší služby CyberGhost VPN. Tyto funkce zahrnují následující:

 • Blokování reklam – umožní, aby se vaše webové stránky načítaly rychleji, byly méně přeplněné a snáze čitelné.
 • Blokovat škodlivé weby – pomůže chránit vás při surfování na webu detekcí a blokováním potenciálně nebezpečných webových stránek.
 • Blokujte online sledování – zabraňuje sledovatelům sledovat vaše internetové návyky a rozvíjet pro vás online profil. Tím se zvýší vaše soukromí na internetu.
 • Automatické přesměrování HTTPS – To vám může poskytnout lepší soukromí a zabezpečení vynucením adres URL, aby používaly připojení HTTPS, pokud jsou k dispozici. Takto získáte šifrování typu end-to-end při používání služby VPN CyberGhost VPN.
 • Komprese dat – mělo by být vypnuto, pokud nepoužíváte mobilní připojení, které zpoplatňuje data, jako je celulární síť.

Funkce připojení klienta Windows CyberGhost VPNVe výchozím nastavení jsou všechny funkce připojení vypnuty. Měli byste zapnout komprimaci všech dat kromě maximální ochrany soukromí a zabezpečení CyberGhost.

Inteligentní pravidla

Inteligentní pravidla vám umožňují nastavit spouštěče tak, aby při používání sítě VPN CyberGhost plně ovládaly vaše soukromí online. Jsou rozdělena do tří hlavních typů pravidel: Spuštění, ochrana Wi-Fi a Výjimky.

Inteligentní pravidla: Spuštění

Pravidla spuštění vám umožňují zvolit, jak a kdy se software otevře. Mezi ně patří následující

 • Automatické spuštění – spustí klienta CyberGhost při spuštění systému Windows a zajistí, že budete při používání počítače nebo tabletu vždy zabezpečeni.
 • Automatické připojení – po otevření klientského softwaru se automaticky připojí k vašemu poslednímu známému umístění.
 • Automatické spuštění aplikace – když se připojíte k serveru CyberGhost VPN. Toto je obvykle váš výchozí prohlížeč v anonymním režimu pro nejlepší soukromí.

Inteligentní pravidla CyberGhost VPN: SpuštěníVe výchozím nastavení je nastaven pouze automatický start. Nastavením všech těchto údajů můžete zajistit, že budete při surfování online vždy chráněni. Budou fungovat ve spojení s automatickým „kill switchem“, který je ve výchozím nastavení schopen poskytovat téměř nepřetržitou ochranu.

Inteligentní pravidla: Wi-Fi ochrana pro hotspoty

Jakmile CyberGhost běží, dokáže detekovat jakékoli změny v WiFi sítích kolem vás. Tato pravidla umožňují určit způsob, jakým bude CyberGhost reagovat na tyto změny. Můžete definovat akce pro následující kategorie WiFi sítí:

 • Nové šifrované Wi-Fi – odkazuje na nové sítě, které jsou chráněny heslem.
 • Nové otevřené Wi-Fi – odkazuje na nové sítě bez ochrany.
 • Známé sítě Wi-Fi – zahrnují sítě, ke kterým jste se dříve připojili.

Inteligentní pravidla CyberGhost VPN: ochrana Wi-FiMožnosti pro každý typ sítě Wi-Fi jsou stejné: Nikdy chránit, Zeptat se mě, co mám dělat, Vždy se připojit a Odpojit VPN. Vždycky dáváme přednost tomu, abychom se nás zeptali, co máme dělat. To nám poskytuje upozornění, když se změní síť Wi-Fi a jaký typ sítě to je. Toto je výchozí nastavení pro všechny aktivní body Wi-Fi. Vždy je můžete nastavit tak, aby se vždy připojovaly, aby byly bezpečné, a pak se později odpojte, pokud chcete. Nikdy byste neměli podle našeho názoru nikdy ochraňovat.

Inteligentní pravidla: Výjimky z webových stránek

Poslední inteligentní pravidlo umožňuje vyloučit webové stránky z tunelu VPN. Ve výchozím nastavení jsou výjimky deaktivovány. Vyloučení vytvoříte zadáním adresy URL webových stránek a přidáním do seznamu vyloučení. Jakmile přidáte web do seznamu, můžete přepínat jeho aktivní stav (on-vylučovat, vypnout nevylučovat). Můžete jej také odstranit ze seznamu vyloučení. Výjimky fungují pouze s protokolem OpenVPN, takže aplikace bude výchozí, pokud jsou povoleny výjimky.

Inteligentní pravidla CyberGhost: Výjimky URLNastavení

Jsou to dva typy nastavení v klientovi Windows CyberGhost: Obecné a Připojení.

Nastavení: Obecné

Existují dvě obecné preference, které můžete nastavit pro ovládání softwaru CyberGhost. Jsou to následující:

 • Jazyk – umožňuje vybrat jazyk, který software Windows používá. Můžete si vybrat z angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny, rumunštiny, polštiny, ruštiny a portugalštiny. Protože musíte změnit jazyk, musíte restartovat klienta a restartujte software kliknutím na „Použít“.
 • Resetovat nastavení – změní všechna nastavení v aplikaci CyberGhost zpět na výchozí hodnoty instalace. To zahrnuje položky ve funkcích Připojení, Inteligentní pravidla a Nastavení.

Nastavení sítě CyberGhost VPN: Obecné

Nastavení: Připojení

Nastavení připojení se týká především použitého protokolu VPN nebo ochrany proti únikům DNS. Nastavení připojení spojená se zabezpečením vašich dat zahrnují následující:

 • Protokol VPN – umožňuje vybrat protokol VPN, se kterým se chcete připojit ke službě CyberGhost. Můžete si vybrat z následujících zabezpečených protokolů pro Windows: OpenVPN, IKEv2 a L2TP L2TP a IKEv2 jsou nativní programy Windows a poskytované společností Microsoft, zatímco OpenVPN je bezplatný software (pod GNU GPL) a je poskytován společností OpenVPN Technologies, Inc. výchozí hodnota je „Automatický výběr“ a klient nastaví výchozí IKEv2 (počínaje Windows 7). V případě, že nelze navázat úspěšné připojení, přepne se klient na OpenVPN. L2TP poskytuje další zabezpečenou možnost, pokud máte problémy s připojením. PPTP již není zahrnut jako volba, protože již nemůže být považován za bezpečný.
 • Použijte TCP místo UDP – pro připojení (Pouze OpenVPN). Ve výchozím nastavení používá CyberGhost pro připojení UDP. UDP je rychlejší díky omezené kontrole chyb dat. Nevýhodou je, že stahování může být náhle přerušeno nebo poškozeno a balíčky se mohou ztratit např. při hraní online her. TCP poskytuje stabilnější připojení díky zvýšené kontrole chyb. Tato stabilita však přichází na úkor rychlosti.
 • Použijte náhodný port – připojit se (Pouze OpenVPN): Tato možnost umožňuje CyberGhostu navázat spojení prostřednictvím náhodně vybraného portu. Tento port se mění s každým novým připojením. To ztěžuje namísto pevného portu, který poskytovatelům obsahu usnadňuje zpomalení nebo blokování připojení CyberGhost. Rozsah portů lze v případě potřeby kdykoli změnit a všechny porty jsou interně zabezpečeny pravidly Firewallu.

Nastavení CyberGhost VPN: Připojení

 • Ochrana proti úniku DNS – aktivuje ochranu proti úniku IPv4 pomocí interních serverů CyberGhost DNS místo serverů vašeho internetového poskytovatele. To také pomáhá chránit před cenzurou nebo jinou manipulací na internetu.
 • Zakázat připojení IPv6 – při připojení ke službě VPN. Toto chrání před únikem dat z provozu IPv6 běžícího mimo tunel CyberGhost VPN. Tuto možnost aktivujte, pokud používáte prohlížeč, který je náchylný k únikům WebRTC. Blokuje veškerý provoz IPv6 a umožňuje pouze přenos IPv4.
 • Oprava virtuální síťové karty – umožňuje opravit původní ovladače softwaru CyberGhost, pokud se vyskytnou problémy.

Obrazovka s informacemi o mém účtu

Poslední položkou nabídky, na kterou se chceme podívat, než se připojíme k síti CyberGhost pomocí klienta Windows, je obrazovka Můj účet. Na této obrazovce se zobrazí vaše uživatelské jméno, e-mailová adresa a informace o plánu.

Informace o mém účtu CyberGhost VPNMůžete také kliknout na odkaz „Spravovat můj účet“, abyste se přihlásili a provedli změny svého účtu na webu CyberGhost. Nakonec se můžete odhlásit ze svého účtu odtud, ale budete muset znovu zadat své přihlašovací údaje („Uživatelské jméno“ a „Heslo“), pokud tak učiníte.

Připojení k síti CyberGhost

Existuje mnoho různých způsobů, jak si můžete vybrat server VPN pro připojení ke službě VPN CyberGhost VPN. Nejrychlejší a nejjednodušší z nich je výběr oblíbené položky a připojení k ní. Můžete se také připojit podle země nebo místního serveru. Nakonec si můžete vybrat server optimalizovaný pro konkrétní účel VPN.

Připojení k oblíbenému umístění VPN

Karta Oblíbené nabízí rychlý a snadný způsob, jak udržet krok s užitečnými připojeními VPN sever. Oblíbené položky jsou zobrazeny žlutou hvězdou vedle místa v zemi nebo názvu serveru. Zobrazené oblíbené položky jsou výchozí nainstalované aplikací.

Jedním ze způsobů, jak se připojit k oblíbenému umístění, je nejprve se odpojit od aktuálního serveru. Poté kliknutím vyberte nové oblíbené místo. Nakonec přepněte přepínač „On“ a dokončete nové připojení.

Umístění serveru CyberGhost VPNCyberghost však usnadnil výběr VPN serveru nebo změnu na nový. Jednoduše dvakrát klikněte na oblíbené místo, které chcete použít. Pokud vyberete umístění země, například ve Spojených státech, software vás spojí s tím nejlepším v této zemi z vaší polohy, jak bylo provedeno zde. Všimněte si, že vybraný server není sám o sobě oblíbený, jak je uvedeno v bílé hvězdičce vedle jeho názvu v poli „Připojeno k“.

Připojení nebo opětovné připojení serveru CyberGhost VPNNejobecnějším způsobem, jak se připojit k VPN serveru CyberGhost, je použití karty „Všechny servery“.

Připojení pomocí všech serverů VPN

Když se připojujete pomocí karty „Všechny servery“, můžete se rozhodnout připojit k určité zemi nebo k místnímu serveru na konkrétním místě. Podívejme se, jak to udělat hned. Nejprve si objednejte seznam zemí podle: (1) „Jméno“, (2) „Vzdálenost“, (3) „Načtení (%)“ nebo (4) „Oblíbené“. Místa jsou ve výchozím nastavení uvedena abecedně podle názvu země. Pro každé místo se také zobrazí počet aktuálních uživatelů.

Karta CyberGhost VPN Všechny servery TabOblíbené položky vyberete kliknutím na bílou hvězdu naproti jejímu názvu. Tím se hvězda změní na žlutou. Výběr „>“Napravo od země ji rozšíří do seznamu místních serverů. Výběr „>”Na (5) rozšiřuje Albánii na seznam místních serverů pro Albánii.

Tento seznam lze uspořádat podle: (1) „Jméno“, (2) „Ping, (3)“ Vzdálenost ”, (4)„ Načíst (%) “nebo (5)„ Oblíbené “. Kliknutím na sloupec ping se přepočítají hodnoty ping (ms). Název nyní obsahuje seznam místních albánských serverů v Tiraně. Výběr serveru s nízkou kombinací hodnot ping a load by měl poskytnout rychlý server v tomto umístění.

CyberGhost VPN Všechny servery rozšířeny Albánie TabNyní si oblíbíme „Tirana-S02-i09“ sever a poté na něj dvakrát klikněte, abyste se k ní připojili. Stačí se připojit k lokálnímu serveru.

Připojení CyberGhost VPN k lokálnímu serveru Abanian v TiraněSoftware automaticky zkopíruje lokální server na místě a zahájí připojení. Po krátké době se připojení dokončí. Všimněte si také, že místní server se stal oblíbeným, označeným žlutou hvězdou vedle názvu v poli Připojeno k.

Nyní se připojme k nejlepšímu australskému serveru z našeho umístění. Chcete-li komprimovat místní servery, vyberte všechny servery nebo šipku zpět. Tentokrát vyberte Bělorusko jako oblíbeného. Poté dvakrát klikněte na australské umístění. Software tam automaticky vybere rychlý server a dokončí naše připojení.

Připojení k rychlému australskému serveru VPN CyberGhostUvidíte, že pomocí seznamu „Všechny servery“ můžete zvolit podrobnost připojení k serveru VPN. Můžete vybrat server na úrovni země nebo konkrétní místní server v dané zemi. Nakonec si můžete vybrat server, který je optimalizován pro účely VPN.

Připojení k serveru optimalizovanému pomocí VPN Účel

Klient CyberGhost umožňuje připojení k optimalizovaným serverům pro dva různé účely. Můžete si vybrat zemi pro torrentování souborů nebo zemi pro streamování médií od poskytovatele obsahu, jako je US-Netflix, UK-BBC iPlayer, Německo-Zattoo a další..

Výběr serveru CyberGhost VPN pro Torrent

Pro připojení k serveru optimalizovanému pro Torrenty je nutné pouze vybrat seznam „Pro Torerenting“. Poté vyberte místo, kde chcete procházet. Nakonec dvakrát klikněte na jeho název, jak jsme to udělali pro Nizozemsko v tomto případě. V krátké době budete připojeni k rychlému serveru ve vámi zvoleném umístění, které umožňuje torrent. Pokračujte a vyberte Nizozemsko jako oblíbené místo k torrentu.

Připojení k serveru CyberGhost VPN v Ntherlands

Výběr serveru CyberGhost VPN pro streamování médií

Výběr správného serveru pro optimalizaci knihovny obsahu pro streamovaná média zahrnuje výběr umístění knihovny a poskytovatele obsahu. Příkladem toho je US-Netflix nebo German-Netflix.

Připojení CyberGhost k VPN serveru optimalizované pro US-NetflixNejprve vyberte seznam serverů „Pro streamování“. Poté zvolte poskytovatele umístění. Dvojitým kliknutím na svou volbu dokončíte připojení k serveru, který byl optimalizován pro vybraný obsah. V tomto příkladu jsme vybrali server optimalizovaný pro US-Netflix.

Než se podíváme na spuštění klienta ze systémové lišty, podívejme se na naše „Oblíbené“, abychom viděli, jak se zobrazují oblíbené položky, které jsme přidali. Kromě výchozího „Všechny servery“ máme nyní také oblíbené položky Bělorusko a Tirana-S02-i09. To ukazuje, že oblíbenými položkami mohou být jak umístění v zemi, tak i místní servery. Nyní je zde také nová kategorie pro stahování, která má náš oblíbený torrent Nizozemsko. Nakonec zůstávají naše oblíbené páry stále nezměněny.

Aktualizované oblíbené položky CyberGhost VPNPřidání oblíbených položek pro weby, které často používáte, může usnadnit používání aplikace na hlavním panelu. Díky výhodám rychlých připojení, která umožňují připojení, se usnadní připojení ze systémové lišty při uvolnění místa na ploše.

Spuštění klienta CyberGhost Windows ze systémové liště

Pokud chcete minimalizovat místo na ploše používané aplikací CyberGhost, můžete jej spustit ze systémové lišty. Zmáčkněte klienta na hlavním panelu kliknutím na „x“ v oblasti ovládání klienta v horní části řídicího panelu. Klient se zobrazí pomocí následující ikony, která označuje, že VPN není připojena.

Ikona systémového zásobníku CyberGhost: OdpojenoKliknutím na toto se dočasně otevře řídicí panel. To vám umožní otevřít umístění rychlého připojení kliknutím na šipku dolů. V tomto příkladu vyberte buď nejlepší server nebo oblíbený server, který pravidelně používáte, například Bělorusko. Nakonec přepněte připojení na „Zapnuto“.

Použití oblíbených položek k rychlému připojení ze systémové lištěPo dokončení připojení a klient CyberGhost ztratí fokus, zmenší se zpět na systémovou lištu. Můžete to zkontrolovat pomocí ikony „Připojeno“.
Ikona systémového zásobníku CyberGhost: PřipojenoKlepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu můžete ukončit klienta CyberGhost VPN Windows.

Navštivte CyberGhost

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map