Recenze VPN s přístupem na internet (PIA) VPN 2020

Soukromý přístup k internetu (PIA) je jednou z nejoblíbenějších a nejdůvěryhodnějších VPN v prostoru soukromí na internetu. Služba VPN byla spuštěna v roce 2009 a neustále rostla. Jejich současná síť se skládá z více než 3100 serverů po celém světě. Jsou rozloženy mezi 33 zeměmi na 5 samostatných kontinentech. Její mateřská společnost London Trust Media, Inc. se sídlem ve Spojených státech amerických, která dosud nemá žádné povinné směrnice o uchovávání údajů. Soukromý přístup na internet se zavazuje poskytovat vám otevřenější, soukromější a bezpečnější online prostředí za rozumnou cenu. Za tímto účelem nezaznamenávají žádné informace týkající se uživatelských relací.


Soukromý přístup k internetu

PIA vyvinula vlastní VPN aplikace pro Windows, Mac OS X, iOS, Android a Linux. Mají velmi základní implementaci dashboardu. Z tohoto důvodu si můžete myslet, že poskytují pouze minimální VPN službu na první pohled. Měli byste se však mýlit. Za tímto zjednodušujícím rozhraním implementovali několik pokročilých funkcí. Budeme je zkoumat podrobněji v praktické části naší recenze.

Ceny a speciální nabídky

Private Internet Access prodává své VPN služby jako jeden balíček, který obsahuje všechny jeho nejpokročilejší funkce. Je uváděn na trh v měsíčních, 6měsíčních a ročních termínech. Jak byste mohli mít podezření, cena je nižší, pokud se zaregistrujete na delší dobu. Roční předplatné vychází z méně než 10 centů denně pro neomezený přístup.

Cena PIA

Obrovské díky týmu PIA za to, že jsme našim čtenářům nabídli slevu na oblíbenou službu VPN. Naši čtenáři mohou získat měsíc své VPN za 11,95 $. Můžete ušetřit ještě více, pokud si předplatíte 6 měsíců služby VPN za 35,95 $. To odpovídá 5,99 $ za měsíc nebo úsporu 50%. Jejich nejlepší řešení je roční plán + 2 měsíce zdarma za 39,95 $. Registrací se ušetříte 76% z jejich pravidelné měsíční ceny. To znamená, že si můžete užít celý rok své VPN služby za spravedlivé 2,85 $ měsíčně.

Platební možnosti PIA

Možnosti soukromé internetové platbySoukromý přístup k internetu nabízí několik způsobů, jak zaplatit za jejich VPN. Nejprve přijímají platby hlavními kreditními kartami včetně VISA, MasterCard, American Express, Discover a JCB. Předplatné lze platit také pomocí účtů PayPal nebo Amazon Payments, pokud chcete všechny své online transakce uchovat na centrálním místě. Přijímají také řešení elektronických plateb, jako jsou CashU, OK PAY a Mint. Tyto transakce vyžadují pouze uživatelské jméno, heslo a e-mailovou adresu. Pokud je vaším cílem větší anonymita, můžete platit pomocí bitcoinů, bitcoinových peněz a Zcashů, které tvrdí, že jsou HTTPS kryptoměn. Přijímají dokonce dárkové karty jako Best Buy, Home Depot, Walmart, Dicks Sporting Goods a mnoho dalších.

Zkušební období bez rizika

Stejně jako mnoho sítí VPN nemá soukromý přístup na internet zkušební verzi zdarma. Vědí však, že si budete chtít vyzkoušet jejich službu, než odevzdáte své těžce vydělané peníze. V důsledku toho nabízejí všem novým předplatitelům 30denní 100% záruku vrácení peněz. To by vám mělo poskytnout dostatek času k úplnému otestování jejich sítě VPN. Doporučujeme otestovat službu soukromého přístupu k internetu se všemi vašimi zařízeními, aplikacemi a webovými stránkami, s nimiž byste chtěli během tohoto období používat. To vám nejen umožní určit jeho kompatibilitu, ale také jeho vhodnost pro vaše každodenní použití.

Pokud nejste s jejich službami zcela spokojeni, PIA vám vrátí plnou kupní cenu zvoleného plánu. Žádosti o vrácení peněz je třeba podat do 30 dnů od data nákupu. Žádosti podané později než sedm dní nebudou vyřizovány. Rovněž nebudou poskytovány žádné náhrady za předplatné provedené pomocí dárkových karet.

Chcete-li vrátit platbu, budete muset k ověření účtu poskytnout následující informace:

 • E-mailová adresa, kterou jste vytvořili při první registraci účtu.
 • Sedmimístné číslo objednávky PIA z e-mailu s potvrzením platby.

Tyto informace jsou nezbytné z bezpečnostních důvodů a pro ověření, že zadáváte tuto žádost. Nezapomeňte tedy mít potvrzovací e-mail. Toto je nejjednodušší způsob, jak ověřit svůj účet, aby bylo zajištěno rychlé vrácení peněz. V závislosti na způsobu platby mohou být nutné další způsoby vrácení peněz. Najdete je v jejich TOS.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Soukromé funkce VPN pro přístup k internetu

Co tedy získáte za své peníze? PIA VPN nabízí uživatelům následující výhody:

 • Vlastní aplikace VPN – bezplatný vlastní VPN software pro Windows, Mac OS X, iOS, Android a Linux.
 • Skutečná VPN bez protokolování – o uživatelích VPN není zaznamenáno absolutně nic, protokoly IP ani metadata se nezaznamenávají.
 • 5 Současné připojenís – členové mohou na svém účtu používat až pět zařízení najednou. Ještě více je možné, pokud je jedním ze zařízení router, protože všechna zařízení k němu připojená se počítají jako jedna.
 • Protokoly VPN – všichni uživatelé mají přístup k zabezpečenému a rychlému protokolu OpenVPN v aplikacích, přičemž PPTP a L2TP jsou podporovány také ruční instalací.
 • Podpora P2P a Torrent – všechny servery PIA VPN umožňují přístup P2P a torrent. Některá místa mohou vyžadovat dvojitý chmel, protože některé země zakazují P2P provoz.
 • Přístup k serveru proxy SOCKS5 – uživatelé mají přístup k proxy serveru Socks5 pro P2P aplikace, aby mohli skrýt vaši IP adresu.
 • Pokročilé funkce – Uživatelé PIA mají přístup k ochraně proti úniku DNS, ochraně proti úniku IPv6, přepínaču Internet kill a dokonce k přesměrování portů.
 • Neomezená šířka pásma VPN – PIA neomezuje ani neomezuje stahování ani nahrávání využití šířky pásma pro své předplatitele.
 • Celosvětový přístup – virtuální adresy IP z více než 3100 serverů ve 33 zemích
 • Vysokorychlostní brány – všechny brány mají rychlost portů gigabitového VPN.
 • Sdílení IP adres – IP adresy jsou mezi účastníky sdíleny pro lepší soukromí a anonymitu
 • Volba šifrování – uživatelé se mohou rozhodnout, jakou úroveň šifrování chtějí použít.
 • Ochrana brány firewall – předplatitelé jsou při používání služby chráněni před malwarem.
 • Ochrana hotspotu Wi-Fi – to zajišťuje, že jste v bezpečí proti hackerům a možné krádeži identity, zatímco si užíváte svého oblíbeného nápoje a surfujete na webu.

Kromě těchto výhod vám virtuální přemístění umožňuje obejít místní a institucionální cenzuru sociálních médií, zpráv a dalších webových stránek. Může také ušetřit peníze při používání VoIP a umožňuje přístup k dalším zábavním prostředkům. To znamená, že si můžete užívat své oblíbené pořady, sportovní události v reálném čase bez výpadků proudu a další streamingové služby odkudkoli..

Umístění sítě a serveru PIA VPN

Síť Private Internet Access využívá vysokorychlostní brány (servery) s gigabitovými porty a neměřenou šířkou pásma. V současné době sestává z více než 3100 serverů VPN distribuovaných ve 33 samostatných zemích. Tyto servery jsou dále rozděleny do 53 umístění na pěti kontinentech. Mají servery v Asii, Evropě, Oceánii, Severní Americe a Jižní Americe.

Síť PIA

Jejich síť má více serverů v každé zemi s větší hustotou serverů v oblíbených destinacích, jako je Austrálie, Kanada, Nizozemsko, Velká Británie a Spojené státy americké. Síť soukromého přístupu k internetu má navíc více míst v zemích, jako je Austrálie, Kanada, Velká Británie a Spojené státy americké. To jim umožňuje poskytovat dynamické vyvažování zátěže pro jejich službu, což optimalizuje výkon sítě za všech okolností.

Zde je seznam umístění serverů PIA po celém světě:

 • Austrálie, Rakousko, Belgie, Brazílie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Hongkong, Maďarsko, Indie, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Lucembursko, Mexiko, Nový Zéland, Kanada, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rumunsko , Singapur, Jihoafrická republika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Spojené arabské emiráty (UAE), Velká Británie, Spojené státy americké

Soukromý přístup k internetu také umožňuje připojení proxy serveru SOCKS5 k jejich nizozemským serverům přes port 1080 pro ty, kteří to vyžadují. To je jeden z důvodů hustoty serveru. Jejich síť umožňuje a dokonce podporuje přenosy VoIP, P2P a Torrent na všech jejich VPN serverech. Dále je povoleno předávání portů na branách Toronto, Montreal, Vancouver, Nizozemsko, Švédsko, Švýcarsko, Francie, Německo, Rumunsko a Izrael.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu: soukromí a anonymita

V první řadě je soukromý přístup k internetu skutečnou službou VPN bez protokolu. Jasně uvádějí, že v síti VPN nezaznamenávají příchozí adresy IP, odchozí adresy IP ani žádná metadata relací svých uživatelů. Zde je výňatek z jejich Zásad ochrany osobních údajů.

PrivateInternetAccess.com neshromažďuje ani nezaznamenává žádný provoz ani použití své virtuální privátní sítě („VPN“) nebo proxy.

To je dále vysvětleno v jejich oblasti podpory, kde vysvětlují, že protokoly nejsou nikdy ukládány na pevné disky, takže neexistují žádné záznamy o činnosti uživatelů..

PIA absolutně neuchovává žádné záznamy, jakéhokoli druhu, období. I když to v některých případech ztěžuje záležitosti, zejména řešení odchozí pošty, pokročilé techniky řešení problémů se zneužíváním a věci takové povahy, poskytuje všem našim uživatelům vysokou úroveň zabezpečení a soukromí. Protokoly se nikdy nezapisují na pevné disky některého z našich počítačů a konkrétně se zapisují do nulového zařízení, které prostě funguje, jako by data nikdy neexistovala.

Z tohoto důvodu nemůžeme za žádných okolností poskytovat informace o tom, jak naši zákazníci využívají naši službu, včetně soudních předvolání a soudních příkazů, které jsou velmi důkladně přezkoumány, než odpovíme zkušeným právním týmem..

Můžeme jednoznačně konstatovat, že naše společnost nemá a stále neudržuje protokoly metadat o tom, kdy předplatitel přistupuje ke službě VPN, jak dlouho byl předplatitel používán a z jaké IP adresy předplatitel pocházel. Šifrovací systém nám navíc neumožňuje prohlížet a tedy zaznamenávat, jaké IP adresy předplatitel navštěvuje nebo navštívil.

PIA má také rozsáhlou politiku ochrany osobních údajů, která přesně uvádí, jaké osobní údaje uchovávají o svých uživatelích a jak s nimi nakládáno. V zásadě se v ní uvádí, že veškeré informace (e-mailová adresa, platba, google analytics atd.) Shromážděné během registrace nebo interakce s pracovníky podpory se používají pouze pro interní komunikaci klientů a vylepšování sítě VPN. Za marketingovými účely se nikdy nesdílejí žádná data s třetími stranami.

Soukromý přístup k internetu se nachází ve Spojených státech. Jeho TOS říká, že podléhá všem americkým zákonům a jurisdikčním postupům. Domnívají se, že USA jsou dobrým místem pro službu VPN, protože nemají povinnou politiku uchovávání údajů, zatímco na některých místech v Evropě je nyní. Museli by dodržovat všechny oficiální soudní příkazy a předávat veškeré informace o metadatech a provozu svých uživatelů. Protože však jsou všechny protokoly zapsány do nulového zařízení, v zásadě nikde, nevyhověly by jakýmkoli takovým příkazům tím, že by obrátily nic, jako tomu bylo v minulosti.

United States v Preston Alexander McWaters

V roce 2016, Private Internet Access ukázal, jak to funguje v případě FBI proti podezřelému stalkerovi, který nazýval falešné bombové hrozby do podniků a škol. Případem byly Spojené státy proti Preston Alexander McWaters. IP adresy telefonů používaných k vytváření účtů, které posílaly zprávy, byly sledovány zpět do PIA. Následuje výpis stížnosti na přepis:

Všechny odpovědi od l &1, Facebook, Twitter a Tracfone byly sledovány podle IP adresy zpět ke společnosti s názvem London Trust Media dba privateinternetaccess.com. Tato společnost je anonymizační společností, jejímž účelem je umožnit uživatelům internetu maskovat svou původní IP adresu, ze které odesílají zprávy.

Do London Trust Media bylo zasláno předvolání a jediné informace, které mohly poskytnout, je, že shluk použitých IP adres byl z východního pobřeží Spojených států..

Vzhledem k tomu, že soukromý přístup k internetu umožňuje tyto anonymní způsoby platby, nemohli ani prokázat, že žalovaný tam dokonce zakoupil účet. FBI však tyto informace nakonec získala z jiné služby VPN. FBI byla schopna použít jiné prostředky k sestavení případu proti tomuto obžalovanému. Můžete si přečíst stížnost pro sebe pro více informací.

Soukromý přístup k internetu a vaše anonymita

Kromě jejich zásad bez protokolu umožňuje soukromý přístup k internetu také možnost přihlásit se k odběru pomocí anonymních zdrojů. Patří sem kryptoměny jako bitcoiny, bitcoinové hotovost a dokonce i Zcash, který tvrdí, že má zcela anonymní šifrované transakce. Přijímají dokonce i dárkové karty jako Amazon, Bed Bath & Kromě toho, Cosco a mnoho dalších, které mohou vaši anonymitu ještě více zvýšit.

Kromě toho PIA používá sdílené IP adresy, aby si udržel vaše soukromí a pomohl zvýšit vaši anonymitu. Jejich aplikace zahrnují pokročilé funkce, jako je DNS, IPv4 a IPv6, na ochranu před únikem, které je pomáhají udržovat. Schopnost používat proxy a zabíjet vaše připojení k internetu, pokud služba poklesne, ukazuje jejich odhodlání zachovat vaše soukromí a nepřetržitou anonymitu.

Závěrem lze říci, že soukromý přístup k internetu je založen ve Spojených státech amerických, které nemají zásady uchovávání dat. Nezaznamenává žádný provoz ani metadata o svých relacích uživatelů VPN nebo proxy. Umožňují anonymní platby za předplatné. Všechny informace, které shromažďují z interakce se svými webovými stránkami a zaměstnanci, se používají pouze interně.

Jejich služba má další funkce, které pomáhají chránit a udržovat vaše soukromí a zvyšovat vaši anonymitu. Jejich zásady byly vyzkoušeny a vyzkoušeny právním systémem USA a bylo prokázáno, že udržovaly soukromí a anonymitu jednotlivce v boji.

Soukromý přístup k internetu a vaše online zabezpečení

Jak bezpečný jste vy a váš online provoz při používání služby PIA VPN?

Protokoly

Soukromý přístup k internetu používá otevřený zdroj, průmyslový standard OpenVPN, aby vám ve výchozím nastavení v jejich softwarových aplikacích Windows, Mac OS X a Android zajistil bezpečný VPN tunel. Toto je všeobecně považováno za nejlepší protokol VPN z hlediska rychlosti a bezpečnosti. Používají vestavěný protokol IPsec k zabezpečení zařízení iOS, jako jsou iPad a iPhone, která je také považována za zabezpečenou, ale možná trochu pomalejší než OpenVPN.

RSA-2048 Handshake

Připomeňme si, že tato fáze vytváří počáteční tunel VPN, kterým prochází vaše šifrovaná data, a ověří, že opravdu mluvíte s autorizovaným serverem, a ne s podvodníkem. Soukromý přístup k internetu používá k navázání tohoto připojení TLSv1.2 pro ověření a řízení serveru. Standardně se pro tento proces používá RSA-2048.

To znamená, že používají 2048bitový certifikát k ověření všech dohodnutých klíčů. Všechny certifikáty jsou podepsány pomocí SHA512. Klávesy Efemeral Diffie-Hellman (DHE) jsou poté vyjednány a přeneseny přes zabezpečený tunel. To zajišťuje dopředné tajemství šifrovaného provozu. Tyto klíče jsou generovány náhodně a použity po předem stanovenou dobu, než jsou úplně zničeny. Poté se vygenerují nové klíče. Tím je zajištěno, že je-li budoucí klíč ohrožen, lze jej použít pouze k dešifrování malého provozního okna a nic před tím.

Šifrování dat

Šifrování vašich dat vás chrání před pasivními útoky, jako je odposlouchávání, kde někdo zaznamená váš provoz, aniž by se jej pokoušel upravit. Soukromý přístup k internetu používá k šifrování a dešifrování všech vašich dat symetrický šifrovací algoritmus. Tato šifra se používá s dočasným tajným klíčem vygenerovaným a sdíleným mezi vámi a serverem. Jak bylo uvedeno výše, tento tajný klíč je vyměňován během šifrovací fáze handshake. Výchozí algoritmus používaný PIA je Advanced Encryption Standard (AES) s 128bitovou délkou klíče v režimu Cipher Block Chaining. Toto je obvykle psáno jako AES-128-CBC. Tento algoritmus je považován za bezpečný a rychlý.

Ověření dat

Chcete-li chránit před aktivními útoky, jako jsou útoky Man in the Middle (MitM), měli byste ověřit přenos dat a ověřit, že s ním nikdo nezměnil. Ve výchozím nastavení používá soukromý přístup k internetu SHA1.

Implementace sítě PIA používá TLSv1.2 s RSA-2048 pro autentizaci a řízení serveru k vytvoření počátečního VPN tunelu. Využívá dopředné tajemství, některé z nejlepších protokolů VPN a robustní šifrovací algoritmy pro zabezpečení vašeho provozu. Jejich servery VPN mají navíc brány firewall, které vás chrání před škodlivým softwarem. To znamená, že si můžete užívat klid při vědomí, že veškerý váš internetový provoz je při použití serveru PIA VPN bezpečně šifrován a přenášen přes zabezpečená připojení..

Zákaznická a technická podpora

PIA poskytuje 24/7/365 podporu e-mailových vstupenek pro všechny problémy, které můžete mít s průměrným otočením podle jejich webových stránek počitadlo asi jednu hodinu a čtyřicet minut. Náš test jejich podpory trval déle, ale byli jsme upozorněni, že mají neobvyklý objem hovorů na podporu a naše čekání může být delší. Odpověděli na náš protokolový dotaz zhruba za čtyři hodiny.

Soukromá oddělení podpory přístupu na internet

Nejprve si musíte vybrat, které oddělení se váš lístek týká, než jej vyplníte a odešlete. Mezi vaše volby patří obecná podpora účtu, platby a technická podpora. Jakmile vyberete oddělení a stisknete tlačítko „Další“, budete přesměrováni na jinou stránku, kde vytvoříte a odešlete tiket. Zde je ukázková stránka šablony technické podpory.

Šablona technické podpory soukromého přístupu k internetu

Všechny šablony mají povinná pole jako „jméno“, „e-mailová adresa“, „předmět“ a „zpráva“. Mají také pole týkající se oddělení, ke kterému jsou zaměřeni. Po vyplnění příslušných polí kliknutím na tlačítko Odeslat odešlete žádost o podporu.

Soukromý přístup k internetu má velkou podporu FAQ a databázi, která vám pomůže odpovědět na mnoho vašich otázek. Obsahuje také návody pro ruční instalaci služby na více zařízeních. PIA je přítomna na Facebooku, Twitteru a YouTube, což vám může pomoci s některými problémy.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Ruce na: Soukromý přístup k internetu

PIA má vlastní software pro Windows, Mac OS X, iOS, Android a Linux, který vám může usnadnit připojení k jejich službám. Tyto aplikace používají protokol OpenVPN pro všechny kromě iOS. Aplikace iOS používá zabezpečení IPsec. Minimální požadavky jsou následující:

 • Okna – vyžaduje systém Windows 7 nebo novější.
 • Mac OS X – potřebuje MacOS 10.8 nebo novější.
 • Linux – používá Ubuntu 12.04 nebo novější.
 • iOS – vyžaduje iOS 8.0 a vyšší.
 • Android – potřebuje Android 4.0.4 nebo novější

PIA má také rozšíření Chrome, které funguje s verzí 48 nebo novější.

Stahování softwaru PIA VPN

Soukromé stahování internetového softwaru

Instalační software pro své zařízení si můžete stáhnout z webu Private Internet Access. V hlavní nabídce klikněte na „Stahování a podpora“. Otevře se stránka, kde si můžete stáhnout vhodný software pro vaše zařízení.

Kliknutím na odkazy Windows, Mac OS X a Linux přenesete instalační software do příslušného počítače. Odkazy pro iOS, Android a rozšíření Chrome otevřou příslušné obchody. Poté můžete dokončit proces instalace těchto aplikací.

Soukromý internetový klient Windows

Instalace klienta Windows

Po stažení klienta do počítače je nutné jej spustit jako správce. To je nutné, aby některé z nich fungovaly správně. Instalace je jednoduchá, protože během tohoto procesu uvidíte pouze příkazové okno.

Soukromý přístup k Internetu Windows Client instalacePoté můžete software otevřít. Po otevření softwaru budete muset při prvním otevření zadat své přihlašovací údaje. Chcete-li dokončit otevírání klienta, zadejte do uvítacího e-mailu uživatelské jméno a heslo, které jste dostali.

Soukromé přihlášení k internetu

Na této obrazovce můžete také nastavit možnosti spuštění. Povolení přepínání spouštění a výběr umístění, ke kterému se chcete připojit, zajistí, že budete při každém otevření systému Windows připojeni ke svému oblíbenému umístění.

 • Spusťte aplikaci při přihlášení – spustí klienta při načítání systému Windows.
 • Automatické připojení při spuštění – při spuštění klienta se automaticky připojí k vámi vybranému umístění.
 • Oblast – umožňuje vybrat zemi, ke které se chcete při spuštění aplikace automaticky připojit. Pokud je nastaveno na auto, připojí se k nejrychlejšímu serveru z vaší aktuální polohy na základě odpovědi ping.
 • Jazyk – umožňuje nastavit jazyk, který chcete zobrazit v klientovi.
 • Pokročilé nastavení – otevře pokročilá nastavení pro vaše soukromé připojení k internetu.

Pokročilá nastavení klienta PIA VPN

Kliknutím na přepínač „Pokročilá nastavení“ se otevře obrazovka pokročilého nastavení softwaru. Tato obrazovka umožňuje řídit nastavení připojení a šifrování aplikací.

Nastavení připojení

Tato nastavení lze použít k ovládání způsobu nastavení připojení. Nastavení připojení jsou následující:

 • Typ připojení – jediný protokol podporovaný klientem Windows je OpenVPN. Jedná se o dva typy připojení protokolu OpenVPN.
  • UDP – je User Datagram Protocol. Neprovádí žádnou kontrolu chyb, takže je rychlejší než TCP. Toto je výchozí protokol pro klienta a nejlepší pro většinu uživatelů. Používá se s připojeními s nízkou latencí a tolerujícími ztráty, jako jsou streamovaná média.
  • TCP – je protokol kontroly přenosu a je vhodný pro spojení na velké vzdálenosti a pro ty, které nemohou tolerovat ztráty. Poskytuje kontrolu chyb v pořadí a ztrátě paketů. Pak znovu odešle pakety za účelem opravy chyb. V důsledku toho je pomalejší kvůli dodatečné režii, která je součástí tohoto procesu opravy chyb.
 • Vzdálený port – umožňuje vybrat vzdálený port, pomocí kterého budou data tunelem procházet.
  • Auto – umožňuje software rozhodnout za vás.
  • Port 1194 – je standardní port OpenVPN pro UDP i TCP.
  • Port 8080 – alternativní port k portu 80 pro webové služby HTTP. Běžně se používá jako proxy port.
  • Port 9201 – je port používaný pro služby WAP (Wireless Application Protocol) na mobilních zařízeních.
  • Port 53 – je běžně používaný port DNS.
 • Místní port – toto nastavení umožňuje vybrat místní port, který bude směrovat přes vzdálený port.

Nastavení soukromého internetového připojení

 • Vyžádat přeposílání portů – zapnutí této funkce vám umožní nastavit aplikaci, která umožňuje vzdáleným uživatelům připojit se k ní. Vzdálení uživatelé musí znát název zařízení a port, aby se k němu mohli úspěšně připojit.
  • Přesměrování portů lze použít pouze prostřednictvím následujících bran: CA Toronto, CA North York, Nizozemsko, Švédsko, Švýcarsko, Francie, Německo, Rusko, Rumunsko a Izrael. Po povolení přesměrování portů a opětovném připojení můžete umístit kurzor myši na ikonu na hlavním panelu a zobrazit číslo portu, který se má vložit do aplikace..
 • PIA MACE – blokuje reklamy, sledovače a další malware pomocí veřejně dostupného http://pgl.yoyo.org/adservers/ seznamu bloků. Pokud váš prohlížeč požaduje adresu IP webu v tomto seznamu, DNS DNS pro soukromý přístup na Internet ji nasměruje zpět na místní počítač. To účinně blokuje všechny takové požadavky.
 • Přepínač zabíjení VPN – jakmile je nastaveno, dojde k přerušení veškerého internetového provozu ze zařízení, pokud bude vaše připojení VPN přerušeno. Po obnovení připojení VPN aplikace obnoví váš přístup k internetu. Zakázáním tohoto přepínače nebo ukončením klienta VPN obnovíte také normální přístup k Internetu.
 • Ochrana proti úniku DNS – zajišťuje, že všechny požadavky DNS jsou směrovány prostřednictvím sítě VPN. To vám poskytne nejvyšší úroveň soukromí.
 • Ochrana proti úniku IPv6 – přepnutím tohoto deaktivujete požadavek IPv6 při používání služby PIA.
 • Malé pakety – přenáší data v menších paketech, které mohou vyřešit některé problémy se sítí.
 • Povolit režim ladění – umožňuje pracovníkům podpory sledovat problémy s připojením.

Odkazy zobrazené pod některými nastaveními otevře průvodce na webu Private Internet Access, který obsahuje podrobnější informace o tomto konkrétním nastavení.

Nastavení šifrování

Druhou kategorií, kterou můžete pro tento software ovládat, jsou nastavení, která se používají pro šifrování veškerého internetového provozu. Tato nastavení zahrnují následující:

 • Šifrování dat – Toto je šifrovací síla používaná k šifrování a dešifrování veškerého provozu. Je vyjednáno a přeneseno po vytvoření počátečního tunelu mezi serverem VPN a počítačem.
  • AES-128 – je výchozí a poskytuje nejlepší rovnováhu mezi rychlostí a bezpečností. Používá Advanced Encryption Standard (AES). Je to Národní protokol pro standardy a technologie (NIST) soutěžní protokol a je používán vládou Spojených států pro tajné dokumenty. Cipher Block Chaining s 128 bitovým klíčem poskytne nejlepší výkon pro většinu použití.
  • AES-256 – používá stejný šifrovací algoritmus jako výše. AES-256 CBC používá 256bitový klíč. Je tedy bezpečnější, ale také pomalejší.
  • Žádný – Tímto se skryje vaše IP a pomůže vám obejít geo-omezení. Nešifruje vaše data a nedoporučuje se. Pokud použijete toto nastavení, budete náchylní k pasivním útokům. Třetí strany by mohly zachytit váš internetový provoz.
 • Ověření dat – Jedná se o algoritmus, který ověřuje všechna vaše data, aby chránil před aktivními útoky. K aktivnímu útoku dochází, když třetí strana upravuje vaše data v přenosu.
  • SHA1 – používá HMAC (Key-Hash Message Authentication Code) se 160 bitovým klíčem.
  • SHA256 – využívá HMAC s 256 bitovým klíčem a je tedy pomalejší. Tuto možnost byste měli použít jako výchozí.
  • Žádný – otevírá vás pro aktivní nebo Man-in-the-Middle (MitM) útoky.

Soukromý přístup k Internetu Nastavení klienta Windows

 • Handshake – Toto je algoritmus, který navazuje počáteční zabezpečené připojení a ověří, že mluvíte se serverem PIA a ne podvodníkem. Od této doby se jedná o handshake. Soukromý přístup k internetu používá pro toto připojení Transport Secure Layer v1.2 (TSL 1.2) a podepisuje všechny certifikáty pomocí SHA512.
  • RSA-2048 – je výchozí software a nejlepší pro většinu uživatelů. Pro ověření používá 2048bitový Ephemeral Diffie-Hellman (DH) výměnu klíčů a 2048bitový certifikát RSA.
  • RSA-3072 – používá stejný algoritmus jako výše s 3072 bitem pro výměnu klíčů i certifikát RSA.
  • RSA-4096 – používá stejný algoritmus jako výše s 4096 bitem pro výměnu klíčů i certifikát RSA.
  • ECC-256k1 – používá k ověření klíče DH efemérní eliptické křivky a certifikát algoritmu digitálního podpisu Elliptické křivky (ECDSA). Pro své transakce používá Curve secp256k1 (256bit). Toto je křivka, kterou Bitcoin používá a používá se jak pro výměnu klíčů, tak pro certifikát.
  • ECC-256r1 – je také algoritmus EHS. Používá křivku prime256v1 (také 256bitovou a známou jako secp256r1) pro výměnu klíčů a ověřování certifikátů.
  • ECC-521 – je ECC jako výše, ale používá křivku secp521r1 (521 bit) pro výměnu klíčů a ověření certifikátu.

Klient PIA Windows používá výchozí šifrování AES-128 / SHA1 / RSA-2048. To vám poskytne nejlepší rovnováhu mezi rychlostí a bezpečností. Software vás upozorní, pokud pro šifrování dat, autentizaci dat nebo jeden z algoritmů handshake ECC vyberete „žádný“, protože by to mohlo způsobit problémy se zabezpečením. Kliknutím na odkaz „výchozí nastavení“ otevřete na svém webu stránku šifrování VPN, kde najdete další informace.

Tyto informace jsou shrnuty zde. Zobrazuje některá nastavení šifrování koncových bodů spolu s některými komentáři k nim.

 • Výchozí doporučené nastavení – AES-128 / SHA1 / RSA-2048: Poskytuje nejlepší vyvážení rychlosti a bezpečnosti.
 • Maximální ochrana – AES-256 / SHA256 / RSA-4096: Toto je pro ty, kteří chtějí maximální bezpečnost svých dat. Uvědomte si, že to zpomalí rychlost internetového připojení.
 • Rizikové podnikání – AES-128 / None / RSA-2048: Tato konfigurace je citlivá na aktivní útoky MitM.
 • Všechny rychlosti, ale bez zabezpečení – None / None / ECC-256k1: To je citlivé na aktivní i pasivní útoky zvenčí třetích stran (hackerů). V zásadě používáte službu VPN jako proxy.

Používání soukromého softwaru Windows Internet Access

Po otevření se klient minimalizuje na hlavním panelu. Odtud to můžete ovládat. Software obsahuje tři různé barevné ikony, které označují jeho stav, červenou, žlutou a zelenou. Každý má přidružené oznámení (vlevo). Tato upozornění se zobrazí při připojení a odpojení od sítě VPN. Když umístíte kurzor myši na ikonu, zobrazí se také malá zpráva o stavu připojení. Červená označuje, že nejste připojeni k serveru VPN a váš internetový provoz není bezpečný.

Soukromý internetový klient Windows: odpojený stát

Žlutá ukazuje, že se připojujete ke službě, ale stále nejste zabezpečeni.

Soukromý internetový klient Windows: Připojení státu

Zelená znamená, že jste připojeni ke službě Private Internet Access a že všechna vaše internetová data jsou zabezpečená. Ve zprávě se zobrazí umístění a virtuální IP pro připojení. Pokud používáte server pro přesměrování portů, ukáže také port, který se má použít v aplikaci.

Soukromý internetový klient Windows: Stav připojení

Připojení a odpojení

Klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu odpojení na hlavním panelu se otevře seznam serverů, ke kterým se můžete připojit. Chcete-li zobrazit úplný seznam, vyberte další. Výběrem „Připojit“ se připojíte k poslednímu serveru, ke kterému jste se úspěšně připojili. To usnadňuje opětovné připojení k serveru. Výběrem možnosti „Připojit auto“ se připojíte k serveru VPN v nejrychlejším místě ping, odkud se právě nacházíte.

Seznam umístění privátního VPN serveru VPN

Pokud chcete mít konkrétní virtuální umístění, jednoduše na něj klikněte. Zobrazí se oznámení o připojení. Po dokončení procesu a zabezpečení vašeho internetového připojení se zobrazí připojená zpráva. Poté se klient znovu minimalizuje. Chcete-li se odpojit od sítě, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu připojení na hlavním panelu a vyberte možnost „Odpojit“.

Odpojení od soukromé sítě internetového přístupu

Je to tak snadné. Kliknutím na „Nastavení“ se otevře obrazovka, která vám umožní je změnit, jak jsme již dříve uvedli v naší recenzi. Kliknutím na „Odeslat stížnost na pomalou rychlost“ nebo „Nahlásit blokovaný web“ se zobrazí a odešlou zprávy podpůrnému personálu. Výběrem „Nápověda“ se otevře jejich podpůrná stránka, na které si můžete udělat lístek na podporu nebo se podívat na jejich FAQ. Nakonec kliknutím na „Exit“ ukončíte Windows klienta.

Soukromé problémy s přístupem k internetu

Klient PIA nemá efektní rozhraní. Nabízí však některé z nejpokročilejších funkcí, které mají VPN dnes. Patří mezi ně přepínač zabíjení, ochrana proti úniku DNS, deaktivace internetového provozu IPv6 a přenos malých paketů. Díky tomu je atraktivní pro uživatele, kteří mají více technických potřeb nebo znalostí. Zároveň má jednoduché rozhraní, které používá výchozí nastavení. To je pravděpodobně nejlepší pro většinu uživatelů. K připojení jednoho z jejich serverů VPN je nutné pouze vybrat umístění ze seznamu, který se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu klienta v oblasti hlavního panelu. Když ikona zezelená, jste bezpečně připojeni. Pokud je červená nebo žlutá, nejste. Umístěním kurzoru myši na ikonu se zobrazí informace o vašem připojení. Je to tak snadné.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu Android App

Instalace a protokolování do aplikace pro Android

Proces instalace aplikace pro Android začíná klepnutím na tlačítko „Získat aplikaci“ na webu Private Internet Access. Otevře se instalační obrazovka aplikace v obchodě Google Play. Klepnutím na tlačítko „Instalovat“ přenesete aplikaci do zařízení Android a poté klepnutím na tlačítko „Otevřít“ spustíte aplikaci poprvé.

Soukromý přístup k internetu Android Instalační procesPokud jste si ještě nevytvořili účet, můžete zadat svou e-mailovou adresu a kliknutím na plán jej vytvořit. Klepnutím na otázku (?) V pravém horním rohu otevřete stránku podpory na soukromém internetovém webu, kde můžete odeslat žádost nebo si prohlédnout jejich FAQ, návody nebo jiné vyřešené problémy.

Soukromé přihlášení k internetu Android

Až budete připraveni, budete muset zadat přihlašovací údaje pro svůj účet. Jedná se o „Uživatelské jméno“ (číslo p1234567) a „Heslo“, které jste obdrželi v uvítacím e-mailu poté, co jste si vytvořili účet soukromého přístupu k internetu. Zadejte je a klepnutím na tlačítko Přihlásit se dokončete otevírání aplikace.

Soukromý přístup k internetu Android App DashboardNež se podíváme na aplikaci v akci, nejprve se podívejme na to, jak změnit její chování tím, že prozkoumáme nastavení, která ji řídí. K těmto položkám se dostanete klepnutím na ikonu ozubeného kola v pravé horní části hlavní palubní desky.

Soukromý přístup k internetu Android Nastavení aplikace

Zobrazí se nejen nastavení, které mění chování aplikace, ale také informace o vašem účtu a aplikaci. Je rozdělena do několika různých kategorií. Patří k nim podrobnosti o účtu, nastavení připojení, nastavení šifrování, chování při automatickém spuštění, nastavení rozděleného tunelu, návrh rozhraní a informace o aplikaci. Podrobnější informace o nastavení připojení a šifrování najdete v části Kontrola systému Windows.

První z těchto kategorií jsou podrobnosti o účtu. Zobrazí se uživatelské jméno účtu a informace o předplatném. Klepnutím na uživatelské jméno se otevře obrazovka, která vám umožní změnit vaši e-mailovou adresu nebo heslo pro váš účet. Odtud se můžete také odhlásit z aplikace, ale pokud to uděláte, budete muset znovu zadat přihlašovací údaje.

Druhou kategorií jsou nastavení připojení, která zahrnují následující:

 • PIA MACE – vám umožní zablokovat reklamy, sledovače a další malware v dosahu na vaše zařízení Android.
 • Blokovat místní síť – umožňuje blokovat provoz LAN, pokud je připojen ke službě PIA VPN. To může zabránit ostatním v síti v připojení k zařízení Android.
 • Použijte TCP – umožňuje použít protokol OpenVPN TCP místo výchozího protokolu UDP, pokud to potřebujete.
 • Vzdálený port – výchozí nastavení auto, které umožňuje softwaru zvolit port. Můžete si také vybrat z následujících portů: 1194, 8080, 9201 a 53.

Soukromé připojení k internetu Nastavení připojení Android

 • Přepínač zabíjení Internetu – zabrání připojení k Internetu, pokud dojde k náhodnému výpadku sítě VPN, dokud se k němu znovu nepřipojíte.
 • Vyžádat přeposílání portů – umožní připojení externích zdrojů k zařízení Android.
 • Používejte malé pakety – pomůže zlepšit kompatibilitu mezi vaším zařízením Android a některými směrovači nebo mobilními sítěmi.

Další kategorií je nastavení šifrování, které zahrnuje následující:

 • Šifrování dat – standardně používá algoritmus AES-128, ale pro větší zabezpečení můžete také zvolit AES-256.
 • Ověřování dat – standardně používá SHA1, ale doporučujeme SHA256. Nikdy nepoužívejte žádné.
 • Handshake – ve výchozím nastavení používá TLS 1.2 s algoritmem RSA-2048 s DH forwardovým tajemstvím. Další možnosti jsou popsány v části Kontrola systému Windows.

Nastavení soukromého přístupu k internetu Android Encryption

Kategorie Auto-start má dvě nastavení: 1-klikněte připojit a připojit při spuštění. Nastavení těchto nastavení zajistí, že vaše zařízení Android bude vždy chráněno. Umožní vám také připojit se k poslednímu umístění na serveru jediným klepnutím na ikonu Soukromý přístup k internetu.

Soukromý přístup k internetu Nastavení Split Tunnel

Nastavení aplikace vám umožní nastavit „Split Tunneling“ pro vaše aplikace pro Android. Ve výchozím nastavení jsou všechny aplikace směrovány tunelem VPN. Tlačítko „Zakázat přístup pro všechny aplikace“ můžete použít, pokud chcete pouze tunelovat několik vybraných aplikací. To může pomoci ušetřit peníze v měřených sítích. Stačí klepnout na otevřený zámek vedle těch, které chcete směrovat. Jinak si můžete vybrat aplikace, které nechcete nasměrovat, klepnutím na uzavřený zámek vedle nich. Výběr tmavého motivu změní rozhraní na tmavé pozadí se světlým zápisem.

Poslední věc v nastavení obsahuje důležité informace o aplikaci pro Android. To zahrnuje verzi, poslední změny verze a odkaz na domovskou stránku soukromého přístupu k internetu. Můžete si prohlédnout licence používané aplikací, zásady ochrany osobních údajů a časté dotazy. Můžete také odeslat informace o ladění pracovníkům technické podpory a vytvořit žádost o pomoc s problémem.

Informace o soukromém přístupu k internetu pro Android

Připojení ke službě soukromého přístupu k internetu

Nyní, když jsme prozkoumali, jak změnit chování aplikace, pojďme se na to podívat v akci. Jednoduše posuňte přepínač připojení doprava a vytvořte první připojení k síti Private Internet Access. Nejprve budete muset povolit přístup PIA VPN k používání zařízení. Poté vás připojí k nejrychlejšímu serveru pingováním serverů v blízkosti vašeho aktuálního umístění. V našem případě nás připojilo k serveru Atlanta VPN. Klepnutím na současný region nám dokážete, že jsme skutečně spojeni s místem v Atlantě v USA. Chcete-li se odpojit od sítě, jednoduše posuňte přepínač doleva.

Soukromé připojení k internetu První automatické připojení

Chcete-li změnit servery, klepněte na aktuálně připojené umístění a poté vyberte jiný, jak jsme to udělali pro londýnské umístění ve Velké Británii.

Připojení aplikace k soukromému londýnskému umístění pomocí soukromé aplikace Android Internet AccessMůžete dokonce změnit servery bez odpojení od aktuálního serveru. Stačí otevřít seznam regionů a klepnout na nové umístění. To ilustruje změna z londýnského VPN serveru na server v Melbourne. Jednoduše posuňte přepínač a odpojte se od sítě PIA.

Změna na umístění v Austrálii v Austrálii pomocí aplikace pro soukromý přístup k internetu

Rozhraní Android je pro oči snadné a snadno použitelné. Připojení k libovolnému umístění v síti Private Internet Access trvá jen několik klepnutí. Možnosti spuštění můžete nastavit tak, aby se k místu, ke kterému jste byli naposledy připojeni, připojilo pouze jedno klepnutí na ikonu. Aplikace také obsahuje pokročilé funkce, jako je vypínač zabíjení, přeposílání portů a rozdělení tunelování.

Soukromý klient internetového přístupu pro Mac OS X

Soukromý přístup na internet Mac OS X Client Connection

Uživatelé Macu najdou velmi podobné uživatelské rozhraní pro PIA. Pro používání aplikace nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s VPN. Vypadá podobně jako klient OpenVPN s otevřeným zdrojovým kódem. Jak můžete vidět výše, klient zobrazí seznam umístění serveru. Stačí kliknout na libovolné místo pro připojení. To je vše, co se týká aplikace. Stejně jako v případě protějšku systému Windows existuje několik možností, které mohou zvýšit vaše soukromí. Náš průvodce vás provede podrobnostmi, ale krátce se podíváme na některé z nejlepších funkcí.

Mac klient PIA používá protokol OpenVPN. Můžete si vybrat mezi UDP a TCP. Pro vyšší rychlosti doporučujeme UDP. Můžete také nastavit vzdálený port, pomocí kterého bude tunel provozovat. Jako silní zastánci soukromí má tým PIA několik funkcí, které zajišťují vaše připojení a chrání vás v případě selhání. Uživatelé Mac mohou nastavit přepínač zabíjení VPN tak, aby zastavil komunikaci, dokud se VPN znovu nepřipojí. Přesměrování portů můžete nastavit pomocí několika vybraných bran. Aplikace má také ochranu proti úniku IPv6 a schopnost používat malé pakety, které vám mohou pomoci vyřešit některé problémy se sítí nebo bránou firewall.

Soukromý přístup k internetu pro iOS APP pro iPhone a iPad

Připojení k soukromému přístupu k internetu pomocí aplikace pro iOS

Toto je oblast, kde PIA zaostává z hlediska vlastností. Aplikace iOS opustí uživatele iPhone a iPad bez pokročilých funkcí nabízených v jejich aplikaci pro Android. Aplikace iOS má však příjemné uživatelské rozhraní a snadno se používá. Můžete vybrat libovolné umístění serveru a rychle zobrazit stav připojení. Jednoduše posuňte přepínač zapnutí / vypnutí a použijte jejich síť. Aplikace pro soukromý přístup k internetu pro iOS používá pro zabezpečení vestavěný protokol IPsec.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Test rychlosti přístupu k soukromému internetu

Byli jsme docela spokojeni s celkovým výkonem sítě PIA. Z níže uvedeného testu rychlosti vidíte, že jejich služba fungovala velmi dobře. Podle očekávání došlo k malé ztrátě rychlosti při připojení k jednomu z jejich serverů VPN. Důvodem je další režijní náklady spojené se šifrováním veškerého provozu VPN. Tato ztráta však byla více než přijatelná v případě soukromého přístupu k internetu.

Test rychlosti PIA

Jak je vidět z výše uvedených obrázků, šifrované připojení snížilo naši základní rychlost stahování ISP ze 66,43 Mb / s na 62,51 Mb / s. Jedná se o pokles asi o 6% na server v Atlantě, GA, což je přijatelné a mezi nejlepší výsledky jsme testovali. Tato minimální ztráta rychlosti připojení stojí za bezpečnost a klid v duši, kterou nabízí připojení k síti PIA.

Závěr

Soukromý přístup k internetu funguje v oblasti VPN od roku 2009. Jejich síť se skládá z více než 3100 serverů rozložených ve 33 různých zemích. Mají více serverů v populárních zemích, jako jsou USA, Velká Británie, Kanada a Nizozemsko. Při používání služeb VPN nebo proxy neukládají žádné informace o svých členech. Každý je v systému cti podle svých TOS.

Navzdory názvu mateřské společnosti London Trust Media, Inc., sídlí ve Spojených státech. Jsou přátelští k VoIP a P2P. Všechny servery PIA podporují torrent, ale některé mohou vyžadovat dvojitý směr. Prokázali, že budou vyhovět žádostem o informace o činnosti uživatele, které podají oprávněné státní nebo soudní orgány. Konkrétně se jim podařilo obrátit „nic“ v případě FBI 2016. Na žádost odpověděli tím, že při používání svých serverů VPN nebo serverů proxy nezaregistrovali aktivity svých předplatitelů. To zahrnuje jakákoli metadata.

PIA nabízí vlastní softwarové aplikace pro Windows, Mac OS X, Linux, Android a iOS. Tyto aplikace se snadno instalují a umožňují svým uživatelům připojení k serverům VPN v síti Private Internet Access pomocí několika kliknutí myší nebo klepnutím na obrazovku. Jejich aplikace pro Windows, Mac OS X a Android zahrnují některé pokročilejší funkce dostupné pro VPN, včetně ochrany proti úniku DNS (pouze Windows), zabíjení přepínačů, přeposílání portů, různé vzdálené porty, ochrana proti úniku IPv6 a rozdělení tunelování pro Android zařízení.

Všechny jejich aplikace poskytují některé z nejlepších šifrování dostupných v oboru v AES-128 a AES-256. Všechny aplikace kromě iOS jsou standardně nastaveny na OpenVPN kvůli rychlosti, zabezpečení, které nabízí, a jeho celkové spolehlivosti. Aplikace iOS je zabezpečena pomocí integrovaného protokolu IPsec.

PIA poskytuje vynikající návody a vizuální průvodce nastavením pro ruční připojení k jejich službám pomocí směrovačů Windows, Mac OS X, Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu a DD-WRT nebo Tomato. Jejich podpora začíná rozsáhlou databází FAQ a rozšiřuje se na 24/7/365 systém prodeje e-mailů. Rovněž udržují přítomnost sociálních médií na různých webech, jako je Facebook nebo Twitter.

Co se nám na službě nejvíce líbilo:

 • PIA má klienty pro Windows, Mac OS X a Linux.
 • Mají mobilní aplikace pro iOS a Android.
 • Vlastní aplikace soukromého přístupu k internetu zabíjejí přepínače pro Windows, Mac OS X a Android. Rozšířené funkce jako ochrana brány firewall, ochrana úniku DNS, malé pakety, přeposílání portů, ochrana proti úniku IPv6 a rozdělení tunelování.
 • 30denní záruka vrácení peněz bez omezení.
 • Konkurenční ceny plus sleva pro naše čtenáře.

Nápady na zlepšení služby:

 • Přidejte podporu živého chatu.
 • Ve svém softwaru podporují alternativní protokol, takže uživatelé nebudou muset službu nainstalovat ručně, pokud se nemohou připojit pomocí OpenVPN.
 • Přidejte ke svým klientům Windows a Mac OS X grafická rozhraní.
 • Přidejte do své sítě další umístění serveru. (regionální servery pro Afriku)

Síť Private Internet Access zahrnuje servery na pěti kontinentech – v Evropě, Severní Americe, Střední a Jižní Americe, Asii a Oceánii. Servery v jejich síti mají gigabitové porty. Poskytují 30denní záruku vrácení peněz. To vám umožní spoustu času vyzkoušet jejich služby a zjistit, zda vyhovuje vašim potřebám. Vyzkoušejte je sami a uvidíte, co si myslíte. Pokud se vám líbí jejich VPN služba, nabízejí našim čtenářům další slevu. Můžete se zaregistrovat pro neomezený přístup již od 2,85 $ měsíčně.

Navštivte soukromý přístup k internetu

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map