Lantern VPN (Proxy) Recenze 2018

Lantern je open source anti-cenzurní softwarová aplikace pro stolní a mobilní uživatele, kterou nabízí Innovate Labs LLC v Los Angelas, CA. Na rozdíl od tradičních služeb VPN nebo dokonce proxy serverů Lantern proxy fungují ve výchozím nastavení pouze na blokovaných webech, takže jsou rychlejší než tradiční služby VPN. Lantern také automaticky upgraduje nezabezpečená připojení HTTP na šifrované HTTPS, pokud je to možné, aby vaše informace zůstaly soukromé při surfování na webu. Lantern je primárně navržen tak, aby poskytoval necenzurovaný přístup k webům, jako jsou YouTube, Google, Wiki, Twitter, Facebook a další blokované zpravodajské weby nebo weby sociálních médií. V některých případech však může být také použit k odblokování streamovaných mediálních webů, jako jsou Netflix, Pandora, Spotify a další..


Lucerna Censorship Circumvention Tool

Lucerna Ceny

Lantern nabízí každému zdarma 500 MB vysokorychlostního využití dat za měsíc. Poté se rychlost připojení neplatených uživatelů zpomalí. Je to proto, že jsou omezeny na více přeplněných serverů. Bezplatní uživatelé se mohou také setkat s více zpomaleními kvůli přesměrování kolem blokovaných IP. Navíc se jim zobrazí reklamy na upgrade na Lantern Pro.

Ceny lucerny Pro

Abychom překonali některá z těchto bezplatných omezení služeb, nabízí Inovativní laboratoře Lantern Pro. Lantern Pro se prodává za použití dvou různých termínových délek. Rok Lantern Pro můžete získat za 32 USD (USD). Pokud však chcete ušetřit peníze a mít finanční zdroje, můžete získat dva roky služby za pouhých 48 USD (USD). To vám ušetří 50% za druhý rok služby Lantern Pro.

Vlastnosti hotelu Lantern Pro

Zákazníci, kteří si zakoupí účet Lantern Pro, mohou využít následující přidané funkce:

 • Vylepšená obrana – proti cenzuře 24hodinového vývojového týmu Lantern, který identifikuje bloky a rychle na ně reaguje.
 • Rychlejší rychlosti – s přístupem k rychlejším vysokorychlostním optimalizovaným serverům, které nejsou k dispozici bezplatným uživatelům.
 • Neomezené množství dat – procházet internet, streamovat videa a stahovat další obsah při zachování rychlého odblokovaného připojení.
 • Lantern Pro – účet umožňuje používat službu na třech zařízeních, takže ji můžete používat současně na svém stolním i mobilním zařízení.
 • Žádné reklamy – žádost o upgrade služby.

Možnosti platby

Lantern přijímá následující kreditní karty: Visa, MasterCard, American Express, JCB, Discover a Diners Club. Přijímají také platby prostřednictvím Alipay. V době naší kontroly Lantern nenabízí Paypal jako platební možnost.

Navštivte Lucernu

Lantern Network

Lantern odstartoval projekt Svobodný a open-source software (FOSS) od Brave New Software LLC. pod vedením prezidenta společnosti, Adam Fisk. Vznikla jako „důvěryhodná síť“ typu peer-to-peer. Lucerna fungovala přes Google Talk a vy jste museli být vyzváni do sítě důvěry, abyste ji mohli používat. Byl to decentralizovaný systém sítí důvěry, kde cenzurovaný uživatel pozval přátele, aby se připojili k jeho síti důvěry, což mu umožnilo používat jejich stroje pro přístup k odblokovanému obsahu. Tito přátelé pozvali více přátel a rozšířili tak síť důvěry.

Brzy neočekávané pro projekt Lantern přišlo od amerického ministerstva pro demokracii, lidská práva a práci ve formě grantu ve výši 2,2 milionu dolarů. To umožnilo projektu najmout některé zaměstnance na plný úvazek a soustředit se na rozšiřování lucerny. To vedlo k jeho expanzi v zemích jako Čína a Írán, což umožnilo jejich občanům obejít vládní brány firewall. Také jim umožní prozkoumat a vyvinout několik způsobů, jak obejít státem sponzorovanou cenzuru v případě, že bude jedna cesta blokována.

Fronting domény

Jeden z nejčastějších způsobů, jak se vyhnout cenzuře, byl tzv. „Frontování domén“. Toto v podstatě skrývá skutečně požadované (blokované) místo, zatímco otevřeně zobrazuje výjimečný název místa pro pozorování cenzorem. Lucerna je toho schopna inicializovat spojení s akceptovanou doménou a komunikovat blokovaný koncový bod až po navázání šifrovaného připojení HTTPS. To je možné pouze v případě, že blokovaný i akceptovaný web hostuje stejný velký poskytovatel. Obvykle to bylo prováděno pomocí hostitelů, jako je Google App Engine a Amazon CloudFront. V dubnu letošního roku však oba přistoupili k ruskému tlaku na Telegram a tuto schopnost ve svých sítích pro doručování obsahu (CDN) deaktivovali. Celosvětově to způsobilo těžkou ránu obcházení cenzury.

Dnes je infrastruktura lucerny složena z mezinárodních serverů na třetím největším počítači CDN, DigitalOcean a počítačích peer od uživatelů v necenzurovaných zemích. Ve výchozím nastavení je Lantern nainstalován v režimu „udělit přístup“ pro bezplatné uživatele v necenzurovaných zemích a režim „získat přístup“ pro uživatele v cenzurovaných zemích. Co to přesně znamená??

To znamená, že uživatelé bezplatné služby v necenzurovaných zemích souhlasí s tím, že povolí uživatelům v cenzurovaných zemích přerušovaně používat jejich připojení k internetu. V podstatě to z vás dělá výstupní uzel pro síť Lantern. To neznamená, že kdokoli může číst obsah vašeho počítače nebo jiných počítačů v síti. Rovněž jsou data přenášená mezi vámi šifrována, takže si je nemohou přečíst žádní zprostředkovatelé (např. Vláda nebo poskytovatel internetových služeb nebo jejich poskytovatelé)..

To by však mohlo vést k několika problémům. Mezi ně patří následující:

 • Když sdílíte své internetové připojení s někým, kdo používá Lantern, uvidí kdokoli, kdo sleduje provoz z vaší sítě (například vašeho poskytovatele internetových služeb), jakákoli jména hostitelů a adresy IP jsou přístupné. Navíc se bude zdát, že k tomuto obsahu bylo přistupováno z vašeho počítače, nikoli z lucerny z poloviny světa. To je běžný problém, kterému čelí ti, kteří obsluhují výstupní uzly Tor.
 • Dalším problémem může být to, že pokud do vašeho počítače přichází hodně lucerny, může to zpomalit a můžete si to všimnout při sledování videa.

Abychom tyto problémy zmírnili, je Lantern navržen tak, aby rozdělil provoz na více vrstevníků. To umožňuje sdílení šířky pásma používaného cenzurovaným uživatelem mezi necenzurovanými vrstevníky v síti a omezuje přenos obsahu na jednotlivé vrstevníky. Toho je dosaženo pomocí algoritmu zvaného Kaleidoscope, který distribuuje všechny informace tak, aby je nikdo z partnerů v důvěryhodné síti neměl. Nelze tedy zcela rozeznat, i když je důvěryhodná síť ohrožena.

Příklad vzájemné transakce

Pro lepší vizualizaci předpokládejme, že přístup k cenzurované stránce obsahuje text a tři obrázky. Text a první obrázek lze odeslat prostřednictvím počítače ve Spojených státech amerických, druhý obrázek se přenese ze stroje v Dánsku, přičemž poslední kus je prostřednictvím počítače PC ve Švýcarsku..

Zabezpečení lucerny

Lucerna se automaticky pokusí upgradovat nezabezpečená připojení HTTP na jejich šifrovaná připojení HTTPS, pokud jsou k dispozici. To pomáhá chránit vaše osobní informace při surfování na webu. Ve výchozím nastavení šifruje a proxy servery, které byly zablokovány. Další weby jsou odesílány prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb. Placená použití se však mohou rozhodnout pro proxy veškerý provoz, který poskytuje nejvyšší bezpečnost. Ačkoli to svou povahou vykazuje určitou úroveň anonymity, není to cílem služby Lucerna a pokud je to váš cíl, doporučujeme použít Tor..

Jaký typ šifrování používá Lantern?

Lucerna používá následující šifrovací sadu pro všechna spojení mezi vrstevníky:

 • TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_CBC_SHA.

Používají eliptickou křivku kvůli svým kratším délkám klíčů spolu s dočasnou výměnou klíčů Diffie-Hellman pro zachování utajení provozu dopředu. Data jsou šifrována pomocí AES-256 v režimu blokové šifry CBC s ověřením HMAC SHA. Počáteční autentizace mezi vzájemnými kolegy zpracována 2048 bitovým přenosem a ověřováním certifikátů. To by mělo zajistit dostatečné zabezpečení pro přenos informací z blokovaných domén.

Navštivte Lucernu

Vaše soukromí

Zkoumání zásad ochrany osobních údajů služby Lantern nám přineslo určitou pauzu. Množství informací, které shromažďují, se může lišit v závislosti na způsobu interakce s jejich službami. Jejich vlastními slovy:

Společnost Lantern shromažďuje informace o vás při používání našich mobilních aplikací, webových stránek a dalších online produktů a služeb (společně „Služby“) a prostřednictvím dalších interakcí a komunikace, kterou s námi máte.

Kromě informací, které poskytujete přímo společnosti Lantern, používají majáky a soubory cookie ke shromažďování dalších informací o vaší internetové činnosti. Při využívání jejich služeb shromažďují informace, které jim byly zaslány počítačem, mobilním telefonem nebo jiným přístupovým zařízením. Mohou zahrnovat následující:

data o navštívených stránkách, IP adresa počítače, ID zařízení nebo jedinečný identifikátor, typ zařízení, informace o geografickém umístění, informace o počítači a připojení, informace o mobilní síti, statistika zobrazení stránek, provoz na a z webů, doporučující adresa URL, reklama data a standardní data webového protokolu a další informace.

Je možné, že se rozhodnete tato data neposílat prostřednictvím nastavení aplikace. Sbírají také protokoly serverů, které obsahují informace jako:

adresa IP zařízení, data a časy přístupu, zobrazené funkce aplikace nebo stránky, selhání aplikací a další systémové aktivity, typ prohlížeče a web nebo služba třetích stran, které jste používali před interakcí s našimi službami.

Konečně mohou shromažďovat data z jakékoli aplikace, se kterou komunikujete, zatímco využívají své služby, jako je mobilní peněženka, Facebook a další aplikace v sociálních médiích. Závěrem shromažďují velké množství osobních údajů a používají je pro různé účely. Proto byste si měli sami důkladně prohlédnout jejich úplné zásady ochrany osobních údajů a zjistit, zda vám to vyhovuje.

Technická podpora

Problémy můžete nahlásit v aplikaci Lucerna. Mají také fórum, kde můžete klást dotazy nebo nahlásit blokované weby. Konečně můžete získat nové zprávy a informace prostřednictvím svých účtů na sociálních sítích, Facebooku a Twitteru.

Lucerna: Praktické testování

Instalace programu Lantern začíná stažením softwaru do počítače se systémem Windows, Mac nebo Ubuntu. Po stažení použijte k dokončení instalace do vašeho zařízení standardní postup pro váš operační systém.

Lucerna Censorship Circumvention ToolVýběrem tlačítka Google Play se dostanete na stránku instalace aplikace pro Android. Jakmile tam budete, můžete dokončit stahování a přenos softwaru do telefonu nebo tabletu Android.

Instalace softwaru Windows Lantern Anti-Censorship

Po přenesení instalačního souboru do počítače spusťte jej jako správce a spusťte instalaci klienta. Přijměte výzvu, abyste mohli provést změny ve vašem systému. Instalace bude pokračovat a uvidíte okno pro přidání ověřovacího certifikátu k zahájení odblokování webů.

Postup instalace svítilny
Po instalaci tohoto certifikátu se klient Lantern otevře ve vašem výchozím prohlížeči. Jeho rozhraní je velmi jednoduché. Než to prozkoumáme, podívejme se na nabídku aplikace. Na pravé straně uvidíte nabídku aplikace, která se otevře kliknutím na její ikonu (tři vodorovné čáry).

Nabídka klienta systému Windows pro lucernuPoložky nabídky jsou následující:

 • Autorizovat zařízení pro Pro – otevře okno, kde můžete získat kód pro přidání zařízení do vašeho účtu Lantern Pro. Kliknutím na tlačítko „Propojit toto zařízení“ zobrazíte svůj kód. V případě potřeby můžete také odtud začít s obnovou vašeho účtu Lantern Pro.Lucerna: Autorizace zařízení pro Pro
 • Pozvat přátele – umožňuje sdílet Lantern s přáteli a získat bezplatnou službu, pokud si zakoupí Lantern Pro. Pokud si zakoupí jednoletý plán, získáte jeden měsíc bezplatného servisu. Pokud se však zaregistrujete na dvouletý plán, získáte tři měsíce zdarma.Lucerna pozvěte přátele, abyste získali volný čas
 • Získejte verzi pro Android – kliknutím na zobrazený odkaz přidejte do svého zařízení Android nejnovější verzi aplikace. Poté přejděte na konec výsledné stránky a získejte software Android.Nainstalujte Lucernu na mobilní zařízení Android
 • Jazyky – umožňuje změnit jazyk rozhraní.
 • Nastavení – otevře obecná nastavení softwaru Lantern. Skládá se ze dvou přepínačů. První vám umožní otevřít lucernu při spuštění systému. Druhý vám umožňuje rozhodnout se, zda chcete zasílat statistiky využití týmu podpory projektu Lantern.Nastavení softwaru pro lucernu Windows
 • Pokročilé nastavení – výchozí nastavení, aby software mohl spravovat váš systémový proxy. Pokud tuto volbu zrušíte, musíte ručně nakonfigurovat proxy. Váš prohlížeč a aplikace nebudou moci Lantern automaticky používat. Můžete také zvolit, zda chcete proxy servery blokovat (nejrychlejší) nebo veškerý provoz (nejbezpečnější).
 • Nahlásit problém – umožní vám nahlásit problém pracovníkům podpory společnosti Lantern pomocí rozevíracího seznamu, poskytnout popis vašeho problému a odeslat protokol o vaší servisní činnosti, který jim pomůže vyřešit váš problém.Hlášení problémů podpory s lucernou
 • O – otevřete okno s odkazem na stránku FAQ o lucernách na svých webových stránkách.Prohlédněte si časté dotazy a dozvíte se více o lucerně

Používání softwaru Lucerna

Nyní se podívejme podrobněji na softwarové rozhraní Lantern. Aplikaci Lucerna lze připojit a odpojit kliknutím na přepínač v pravém dolním rohu.Lantern Windows Software DashboardRozhraní také ukazuje vaše aktuální umístění na serveru, počet webů upgradovaných na HTTPS, počet blokovaných reklam a vaši bezplatnou vysokorychlostní šířku pásma zbývající pro měsíc. Každá z nich je prezentována na jiném tlačítku. Kliknutím na cokoli z tohoto se zobrazí vysvětlení toho, co je prezentováno. Z tohoto rozhraní můžete také upgradovat na Lantern Pro.

Dokud je klient připojen, automaticky odblokuje odblokované weby nebo veškerý provoz v závislosti na vašem nastavení. To je ilustrováno pomocí souboru hostitelů systému Windows k zablokování přihlašovacího webu Facebook. Když je klient lucerny odpojen. Toto je zpráva, kterou vidíme při pokusu o přístup na tuto stránku na Facebooku.

Facebook blokovánPo připojení softwaru Lantern se zobrazí toto.

Používání lucerny k odblokování Facebooku

Ovládání lucerny v systémové liště

Když zavřete rozhraní Lucerna, minimalizuje se na hlavním panelu. Můžete jej snadno ovládat odtud kliknutím pravým tlačítkem na jeho ikonu.Ovládání lucerny v systémové lištěOtevře se nabídka, která vám umožní připojit nebo odpojit Lantern, upgradovat na verzi Pro, otevřít rozhraní Lantern a ukončit aplikaci.

Můžete vidět, že softwarové rozhraní Lantern bylo zjednodušeno, aby bylo snadné použití pro kohokoli. Může vám pomoci odblokovat cenzurované webové stránky z celého světa pomocí jejich sítě typu peer-to-peer. Ve výchozím nastavení pouze proxy servery blokuje. Uživatelé Lantern Pro si však mohou vybrat, zda budou proxy provozovat veškerý provoz.

Navštivte Lucernu

Instalace lucerny na zařízení Android

Nejprve procházejte webovou stránku Lantern. Poté klepnutím na tlačítko „Google Play“ otevřete instalační stránku. Poté klikněte na tlačítko „Instalovat“.

Postup instalace lucerny AndroidPo dokončení instalace softwaru klepněte na „Otevřít“ a spustíte jej poprvé v telefonu Android. Tím se otevře hlavní softwarové rozhraní. Než to prozkoumáme, podívejme se na menu Lucerna. První dva prvky jeho nabídky vám umožní:

 • Získejte Lantern Pro – umožňuje upgradovat na službu Pro. Můžete si ušetřit peníze zakoupením jejich dvouletého plánu.
 • Pozvat přátele – umožňuje pozvat přátele do Lantern pomocí vašeho doporučení. Pokud si přátelé, které pozvete, zakoupí plán, obdržíte bezplatnou službu Lantern Pro.Upgradování na Lucernu Pro a získání bezplatné služby Pro
 • Autorizovat zařízení pro Pro – umožňuje propojit zařízení Android s účtem Pro pomocí daného kódu pro propojení zařízení. To lze provést pomocí těchto dvou kroků:
  • Otevřete nabídku „Přidat zařízení“ na zaregistrovaném zařízení Pro. “
  • Zadejte propojovací kód zařízení a propojte zařízení Android.Autorizace produktu Lantern Pro v telefonu AndroidMůžete také obnovit svůj účet Pro klepnutím na „Zahájit zotavení“ odtud.
 • Zkontrolovat aktualizace – otevře instalační stránku Google Play, abyste mohli odinstalovat software Lantern a znovu nainstalovat nejnovější verzi.
 • Stolní verze – otevře obrazovku, která odešle Lantern vašemu stolnímu počítači.
 • Jazyk – vám umožní změnit jazyk používaný rozhraním Lantern pro Android.Lucerna Obecná nastavení rozhraní
 • Nastavení – umožní vám rozhodnout, zda chcete přepnout veškerý provoz zařízení nebo pouze blokované weby. Šifrování veškerého provozu poskytuje lepší zabezpečení, ale může být pomalejší.
 • Nahlásit problém – umožňuje vám klást otázky nebo řešit technické problémy, jako například nemožnost přístupu k blokovaným webům. Zadejte svou e-mailovou adresu, vyberte kategorii z rozevíracího seznamu a zadejte popis problému. Jakmile se k vám dostanou, obdržíte e-mailem.Hlášení problému podpory pomocí aplikace Android Lantern
 • Přestat – zavře software Lantern.

Používání lucerny v telefonu Android

Nyní, když jsme prozkoumali nabídku aplikace pro Android, pojďme se na ni podívat v akci. Jednoduše přepněte přepínač pro připojení pomocí služby Lantern. Klepnutím na „OK“ přijmete oprávnění vyžadovaná službou Lucerna. Hlavní rozhraní zobrazuje vaše aktuální optimalizované umístění připojení a množství vysokorychlostních dat, která jste použili tento měsíc.

Pomocí ovládacího panelu aplikace pro AndroidVšimněte si, že jelikož procházíme serverem v New Yorku, nemůžeme přistupovat k BBC iPlayer. Dokázali jsme se však připojit k Netflixu, Pandora, Spotify a zablokovanému Facebooku. V současné době neexistuje způsob, jak si vybrat zemi, ke které se chcete připojit, takže pokud se v tuto chvíli připojíte k jejich službám, můžete mít přístup k těmto streamovaným mediálním webům..

Aplikace Lantern pro Android napodobuje funkčnost svého protějšku Windows. Snadno se instaluje a má zjednodušené menu pro přístup k nastavením a podpůrným funkcím. K jeho použití není nutná žádná odbornost. Jednoduše jej přepněte a surfujte po internetu. Umožní vám vidět méně cenzurovanou verzi vaší místní země i světa.

Navštivte Lucernu

Lucerna Speed ​​Test

Test rychlosti pro službu Lantern byl spuštěn s nastavením „Proxy all traffic“ pomocí klienta Windows. Výsledky nás překvapily, protože při používání služby Lantern byla naše rychlost stahování rychlejší. To se neočekávalo. Zdá se, že indikuje, že data jsou buď komprimovaná, nebo že algoritmus Kaleidoscope rozděluje obsah a distribuuje je současně do více vrstevních uzlů současně..

Lucerna Speed ​​TestMůžete vidět, že naše rychlost stahování byla 18,22 Mb / s bez Lantern, ale při použití serveru DigitalOcean CDN se zvýšila na 54,36 Mb / s. Podobné výsledky byly nalezeny při použití jiných míst. Naše maximální rychlost internetu je asi 50-55 Mbps. Při používání služby Lucerna došlo k malé změně této rychlosti bez ohledu na cíl. To by bylo lepší než některé VPN pro streamování nějakého video obsahu z cenzurovaných webů. Ve vaší oblasti světa můžete mít různé výsledky.

Závěr lucerny VPN (proxy)

Lucernu nabízí Innovate Labs LLC v Los Angeles, CA. Jedná se o hybridní službu VPN (Proxy). Jeho primárním účelem je umožnit 1,6 miliardám uživatelů, kteří bojují proti cenzuře a blokování stránek, přístup k bezplatnému a otevřenému internetu. Síťová infrastruktura Lantern je složena z kombinace severů na DigitalOcean CDN a dobrovolných peer-to-peer připojení v necenzurovaných zemích.

Mají software pro zařízení Windows, Mac, Ubuntu a Android. Lucerna je nainstalována ve dvou režimech. Ve výchozím nastavení se instaluje v režimu „udělit přístup“ v necenzurovaných oblastech a „získat přístup“ v cenzurovaných oblastech. Ti v necenzurovaných zemích souhlasí s tím, že nechají ty v cenzurovaných zemích přerušovaně používat jejich připojení k přístupu k obsahu, který je v jejich zemi blokován nebo cenzurován..

Lantern má bezplatnou i placenou službu. Placená služba má následující výhody: rychlejší připojení, lepší spolehlivost s ohledem na blokování, neomezený přístup, žádné reklamy a připojení pro tři zařízení.

Lucerna není navržena tak, aby chránila vaši anonymitu, a pokud je to váš cíl, doporučují Tor. Ve výchozím nastavení jejich služba odesílá data z blokovaných webů prostřednictvím šifrovaného serveru proxy. Ostatní weby jsou zasílány přímo prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb. Placení uživatelé se však mohou rozhodnout pro proxy veškerý internetový provoz.

Lucerna shromažďuje velké množství osobních a dalších informací (včetně serverových protokolů) o svých uživatelích. Některé z nich se můžete odhlásit. Měli byste si prohlédnout jejich zásady ochrany osobních údajů, abyste zjistili, zda splňují vaše cíle VPN. Služba používá vzájemné ověřování certifikátů mezi vrstevníky a daty je šifrována pomocí AES-256. Jejich algoritmus také zahrnuje dopředné tajemství. Tím by mělo být zajištěno, že data přenášená pomocí jejich služby jsou zabezpečena na základě kontroly třetí stranou.

Jejich podpora je prostřednictvím e-mailu, ke kterému lze přistupovat uvnitř softwarových aplikací. Mají také FAQ a fórum, kde najdete informace o některých otázkách. Nakonec mají stránky Facebook a Twitter.

Věci, které se nám na službě lucerny líbily

 • Bezplatná služba pro ty, kteří ji potřebují k odblokování webových stránek a obcházení vládní cenzury.
 • Snadno použitelný software pro uživatele Windows, Mac a Ubuntu.
 • Mobilní aplikace pro uživatele systému Android.
 • Jejich software je open source.
 • Lucerna používá AES-256 pro šifrování dat.
 • Překvapivě vysoké rychlosti pro placené uživatele.
 • Schopnost posílat veškerý provoz přes proxy

Věci, které vylepšují lucernu

 • Povolit uživatelům zvolit oblasti připojení.
 • Shromažďujte méně osobních údajů a protokolů.

Lantern je hybridní síť typu peer-to-peer navržená k odblokování cenzurovaných webových stránek. Nabízejí bezplatnou i placenou verzi služby. Někteří uživatelé mohou odblokovat streamování mediálních webů, jako jsou Netflix, Pandora a další. To bude záviset na tom, kde získáte přístup k optimalizovanému serveru. Zdá se, že to je náhodné a nespolehlivé. Je to však dobrá volba pro necenzurovaný přístup k mnoha blokovaným zpravodajským a sociálním webům pro miliony uživatelů, kteří snášejí cenzuru internetu.

Navštivte Lucernu

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map