Si të shikojmë Rrjetin e SHBA jashtë SH.B.A.

Rrjeti USARrjeti USA është një kanal televiziv i njohur. Rrjeti USA poston episodet në faqen e tij të internetit. Shërbimi i tyre i transmetimit të videos mbështet PC dhe Mac. Ata gjithashtu kanë aplikacione të personalizuara për Android, iOS, tabletë Window, Apple TV dhe Xbox One. Ju mund të përdorni Rrjetin WWE për të marrë pjesën e mundjes së USA Network dhe Sling TV për të marrë pjesën tjetër. Sidoqoftë, Rrjeti i SHBA, Rrjeti WWE dhe Sling TV janë të gjitha të kufizuara për shikuesit në Shtetet e Bashkuara. Për të zgjidhur këtë problem unë do të rekomandoja të përdorni një VPN. Kjo do t’ju japë një adresë IP në SH.B.A. për të hyrë në shfaqjet tuaja të preferuara të Rrjetit USA ndërsa jeni jashtë vendit. Ka disa VPN për të zgjedhur. Këtu janë disa nga më të mirat për shikimin e Rrjetit USA.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox

Si të përdorni një VPN për të parë Rrjetin e SHBA

Unë do të përdor ExpressVPN për shembullin se si të përdorni një shërbim VPN për të parë shfaqje si kostume në Rrjetin USA. Së pari ju do të dëshironi të shkarkoni klientin VPN. ExpressVPN ofron softuer falas për klientët për Windows, Mac dhe Linux. Përveç aplikacioneve falas për iOS dhe Android.

Tani që keni pasur një shans për të shkarkuar dhe instaluar programin, është koha për t’u lidhur. Nisni klientin ExpressVPN dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit. Ne do t’ju ndjekim hap pas hapi duke përdorur klientin e tyre të Windows.

Vendndodhjet e serverit ExpressVPN

 • Meqenëse Rrjeti në SHBA është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., do të dëshironi të zgjidhni një server në Shtetet e Bashkuara. IPVanish ka një rrjet të madh të serverëve të vendosur në të gjithë SHBA.
 • Ne ju rekomandojmë të zgjidhni OpenVPN (TCP) ose (UDP). Për transmetimin e videove nga faqet si YouTube, ne përdorim OpenVPN (UDP) sepse është më i shpejtë se TCP. Ata gjithashtu mbështesin PPTP, L2TP dhe SSTP. Ne ende rekomandojmë OpenVPN UDP për përzierjen më të mirë të shpejtësisë dhe mbrojtjes së intimitetit.
 • Klikoni në butonin e madh të lidhjes së rrumbullakët. Pas disa sekondash, do të shihni mburojën rreth butonit që të gjelbëron. Do të ketë gjithashtu një mesazh duke ju bërë të ditur “VPN isSHT ON”
 • Tani keni një adresë IP në SH.B.A., me aq sa dikush mund të tregojë në internet. Si e tillë, mund të arrini në çdo vend sikur të jeni ulur atje. E njëjta gjë do të ishte e vërtetë nëse do të lidheshit me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose kudo tjetër në botë.

Justshtë po aq e lehtë për tu bërë. Tani që keni një adresë IP nga një server ExpressVPN në SH.B.A., ju mund të shfletoni Internetin ose të shikoni shfaqje sikur të ishit vërtetë atje. Lidhja me një server në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju ofronte qasje të plotë në faqet e bllokuara gjeo-vend atje. E njëjta gjë është e vërtetë nga çdo vend.

Siç mund ta tregoni me siguri deri më tani një VPN e mirë hap hyrjen në përmbajtje në të gjithë botën. Nëse jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara, shërbimi mund t’ju ndihmojë të përdorni shërbime të njohura si Netflix, Hulu, HBO TANI dhe Amazon Instant. Ju ende keni nevojë për një llogari për shërbime si Netflix por VPN do t’ju ndihmojë të shikoni shfaqjet dhe filmat televizivë në SHBA sikur të ishit ulur në Shtetet e Bashkuara.

Faqja në internet e Rrjetit USA është e ndryshme nga konkurrentët e saj në kuptimin që do t’ju lejojë të shikoni shfaqjet e tyre drejtpërdrejt. Ai tregon gjithashtu orarin e së cilës shfaqen shfaqjet pranë së cilës shfaqjet po vijnë në 6 ditë. Uebsajti ju lejon të shikoni klipe të episodeve të kaluara, të luani lojëra bazuar në shfaqje dhe të transmetoni episodet e plota të shfaqjeve tuaja të preferuara. Aplikacionet për rrjetin do t’ju lejojnë të transmetoni shfaqjet, por u mungojnë disa nga veçoritë e faqes së tyre të internetit si lojërat në internet.

Këtu është një listë e Shfaqjeve të Rrjetit USA:

 • Benched
 • Njoftim për djegie
 • Chrisley e di më mirë
 • koloni
 • komplikimet
 • Ështje të fshehta
 • CSI: Hetimi i Skenës së Krimit
 • ditë
 • gërmoj
 • Donny!
 • Graceland
 • shtëpi
 • Merr një kor
 • ligj & Rendit: Qëllimi Penal
 • ligj & Rendit: Njësia Speciale e Viktimave
 • Familje moderne
 • Z. Robot
 • NCIS
 • NCIS Los Angele
 • Partner në Krime
 • Shtëpia e lojërave
 • Psych
 • Mbretëresha e Jugut
 • Dhimbje Mbretërore
 • satisfactions
 • Sirens
 • kostume
 • Vanderbilt MDS
 • Westminster Kennel Club
 • Kollare e bardhe
 • WWE Raw
 • WWE mjaftueshëm

Sling TV është një nga opsionet e tjera sepse do t’ju lejojë të shikoni të gjitha shfaqjet live të USA Networks. Kjo e bën atë ndryshe nga Rrjeti WWE që do të ketë vetëm shfaqjet e Rrjetit USA në mundje. Sling TV gjithashtu do t’ju lejojë të shikoni shfaqjet që dolën menjëherë para shfaqjes aktualisht në TV.

Rrjeti USA ka një përzgjedhje të gjerë të shfaqjeve. Këto shfaqje janë në dispozicion në faqen e saj në internet ose aplikacionet për Android, iOS, tabletë Windows, Apple TV dhe Xbox One. Sling TV është një mënyrë tjetër për t’i bërë këto shfaqje drejtpërdrejt. Nëse nuk e keni provuar ende, atëherë mund të regjistroheni për një Gjykim 7 ditor falas. Pavarësisht se në cilën mënyrë ta shikoni, shpresoj se do të pëlqeni të transmetoni Rrjetin e Sh.B.A-së me një VPN.

Shikoni programet tuaja të preferuara origjinale si kostume në Rrjetin e SHBA nga kudo në botë. Ju lutemi ndani këtë postim me miqtë tuaj në mënyrë që ata të mund të kënaqen gjithashtu. Na ndiq @VPNFan për rishikimet dhe promovimet më të fundit të VPN nga ofruesit kryesorë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map