Si të paguani për VPN në mënyrë anonime me Kartat e Parapaguara të Dhuratave

Kur regjistroheni në një shërbim VPN, një shumicë e madhe e përdoruesve janë plotësisht të mirë me përdorimin e metodave standarde të pagesës. Si standard, nënkuptojmë metoda si PayPal, Visa, Mastercard, Discover, American Express dhe të tjerë nga bankat. Kjo ka disa përfitime të caktuara. Këto përfshijnë lehtësinë e përdorimit sepse mund të vendosni pagesa të përsëritura dhe komoditet midis të tjerëve. Sidoqoftë, disa njerëz preferojnë të përdorin metoda jo standarde. Në vend të kësaj, disa përdorues të VPN preferojnë kartat e dhuratave të para-paguara, kartat e debitit me para të paguara, Bitcoin dhe mundësi të tjera pagese më anonime. Ka disa arsye për ta bërë këtë, dhe ne do t’ju shpjegojmë pse dhe t’ju them se si të paguani në mënyrë anonime. Së pari, le të hedhim një vështrim në shërbimin VPN që pranojnë kartat e dhuratave të parapaguara dhe t’u përgjigjemi disa pyetjeve të bëra shpesh.


Shërbime VPN që Pranojnë Pagesat e Kartës së Dhuratave

Shërbimi RankVPN PmimiVizitimiServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchBrowser
Zgjerime
1Qasje në Internet private$ 3.33ANP49checkboxcheckboxcheckbox
2HMA Pro VPN$ 3.99HMA280checkbox
3TorGuard$ 4.99TorGuard68checkboxcheckbox

Të mirat dhe të këqijat e blerjes së VPN me një kartë dhuratë

Ka disa arsye pse ju mund ose nuk mund të dëshironi të zgjidhni një kartë dhuratë për të paguar për shërbimin VPN.

Përparësitë:

 • Asnjë kartë krediti ose metodë standarde – Ju nuk duhet të përjashtoheni nëse nuk keni kartë krediti ose debiti. Thjesht blini një kartë dhuratë dhe blini llogarinë që dëshironi.
 • Intimitet maksimal – Për shkak se kartat e dhuratave të dyqaneve dhe kartat e debitit të parapaguar nuk përmbajnë detaje pagese, nuk do të duhet të identifikoni veten më tej sesa informacioni i kërkuar nga ofruesi VPN.
 • Nuk ka ripërtëritje automatike – Meqenëse kartat e dhuratave të dyqaneve ose kartat e debitit të parave të paguara përmbajnë një sasi monedhe fikse, nuk do të duhet të shqetësoheni për shërbimin që ju faturon pa dijeninë tuaj.
 • Lehtë për tu marrë – Ju mund të blini kartat e dhuratave në një larmi vendesh të ndryshme nga disa stacione karburanti e deri tek dyqanet deri tek dyqanet ushqimore. Ju mund të blini të dy llojet e kartave (dhurata dhe debiti i parapaguar) me para të gatshme.
 • Lehtë për t’u përdorur – Përdorimi i një prej këtyre llojeve të kartave është i lehtë. Shumicën e kohës ju blini kartën dhe shkruani numrin kur ju kërkohet në uebfaqen e ofruesit të VPN.

disavantazhet:

 • Mund të jetë i kufizuar – Jo të gjitha kompanitë VPN pranojnë kartat e dhuratave.
 • Mund t’ju kushtojë më shumë – Ndonjëherë, ju mund të paguani një kosto shtesë 20% – 30%. Kjo për faktin se ofruesit nuk mund të shpenzojnë para për kartat e dhuratave pa tarifë.
 • Mund të jetë i papërshtatshëm – Pasi të mbarojë afati i shërbimit, duhet të përsërisni procesin. Ju nuk mund të vendosni pagesa të përsëritura kur përdorni këtë metodë.

Ndërsa mund të hasni në disa nga disavantazhet që sapo përmendëm ndonjëherë, përdorimi i një Vize “Vanilla Visa” ose “Green Dot” mund t’ju ndihmojë të merrni disa prej këtyre problemeve. Në vend të një karte standarde për dhurata, ato karta janë të ringarkueshme dhe zakonisht kërkojnë vetëm një adresë emaili.

Kush mund të përdorë një Kartë Dhurate për VPN?

Ndërsa dikush mund ta përdorë këtë metodë, shumë pak përdorues e bëjnë në të vërtetë. Nëse jeni duke përdorur një ofrues VPN me log zero, duhet të jeni relativisht i sigurt. Sidoqoftë, disa ndërmarrje që reklamojnë regjistrat zero në fakt i mbajnë ato. Në teori, ata mund të gjurmojnë veprimtarinë tuaj tek ju duke përdorur informacionin tuaj të pagesës. Ndërsa mund të mos jetë e mundshme, mund të ketë ndodhur.

Nëse jeni disident, gazetar, informator ose një avokat i fjalës së lirë, mbajtja e informacionit tuaj privat është e domosdoshme. Pavarësisht se kush jeni, askush nuk dëshiron të trokasë në derën e tyre në 1 mëngjes nga një mysafir i padëshiruar. Nëse po përpiqeni të fshehni aktivitetin tuaj nga një qeveri shtypëse ose e dhunshme, përdorimi i një metode pagese më anonime është thelbësore. Sigurisht, disa pëlqejnë të përdorin kartat e dhuratave për të shtuar një shtresë shtesë të intimitetit. Në një botë dixhitale ku është duke u bërë më e vështirë dhe më e vështirë të jesh anonim, kjo metodë funksionon mirë. E gjitha varet nga niveli juaj i rehatisë. Ju mund të përdorni kartat e dhuratave për të paguar VPN dhe shërbimet e tjera në internet.

Si të paguani për VPN në mënyrë anonime

Tani që e shihni pse mund të dëshironi të përdorni këtë metodë, ne do t’ju ndjekim procesin. Disa nga këto hapa mund të ndryshojnë në varësi të ofruesit që ju zgjidhni, por të gjitha duhet të jenë shumë të ngjashme. Përderisa mund të mos ju duhet të shkruani shumë informacione, ende ka një sasi minimale të nevojshme për t’u regjistruar. Sidoqoftë, informacioni nuk ka pse të jetë i saktë përveç numrit të kartës, datës së skadimit dhe kodit CVC.

 1. Hyni në sit.
 2. Zgjidhni kohëzgjatjen e shërbimit që dëshironi.
 3. Krijoni llogarinë tuaj duke përdorur një adresë të vlefshme emaili (po, ju mund të krijoni një për këtë qëllim).
 4. Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës. Nëse zgjidhni një ofrues që ju lejon të paguani me një kartë dhuratë, do t’ju kërkohet të riblerni këtu. Nëse është një kartë dhuratë e markës kryesore (d.m.th. me një Visa, MC, AE, ose Zbuloni), ju shkruani numrin në seksionin e kartave të kreditit.
 5. Dorëzoni pagesën.
 6. Shkarkoni programin dhe kënaquni.

Megjithëse mund të duket e çuditshme, ju jeni të ndaluar të regjistroheni në shumicën e shërbimeve VPN nëse jeni i lidhur me një VPN. E njëjta gjë vlen edhe për shumë shërbime të njohura me përfaqësues gjithashtu. Për të parandaluar mashtrimin e kartave të kreditit, ata do t’ju bllokojnë nëse provoni. Ky mund të jetë problem nëse shqetësoheni për adresën tuaj IP.

Sidoqoftë, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të fshehur adresën tuaj IP. Ajo që do të doni të bëni është të abonoheni duke përdorur një pikë të nxehtë WiFi publike në një restorant ose bibliotekë publike. Në atë mënyrë, gjurmimi ndalet në lidhjen e internetit publike në vend të rrjetit tuaj shtëpiak. Blerja mund të kishte ardhur nga kushdo që lidhet me atë vend.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map