Si të luani Counter Strike: Global ofendues me një VPN

Greva kundërCounter Strike: Global Offensive, CSGO, është një lojë shumë e njohur pavarësisht se është bërë në vitin 2012. Counter Strike është loja e dytë më e popullarizuar në Steam që ka një kulm të përditshëm prej rreth 529k njerëz që luajnë në të njëjtën kohë. Loja është një revole në internet, ku ju dhe / ose ekipi juaj jeni kundër terrorizmit ose ju jeni terrorist. Lojë duke qenë kaq e popullarizuar mund të shkaktojë disa vonesa, sulme DDoS dhe lidhje të ngadalta. Ju gjithashtu mund të jeni i bllokuar të luani në shkollë ose në punë. Për të ndihmuar në rregullimin e këtyre problemeve unë do të rekomandoja një VPN. Një VPN do të ndryshojë adresën tuaj IP në një IP tjetër. Meqenëse nuk është IP-ja juaj, sulmet DDoS do të ndalen dhe do të keni mundësi të merrni kufizime të kaluara në firewall. Gjithashtu nëse zgjidhni një IP afër serverit që luani do të keni më pak vonesa dhe lidhje më të shpejta.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkboxcheckbox

Si të përdorni një VPN për të luajtur Counter Strike – CS: SHKO

Unë do të përdor ExpressVPN për shembullin se si të përdorni një shërbim VPN për të luajtur CS: GO në internet. Së pari ju do të dëshironi të shkarkoni klientin VPN. ExpressVPN ofron softuer falas për klientët për Windows, Mac dhe Linux. Përveç aplikacioneve falas për iOS dhe Android.

Tani që keni pasur një shans për të shkarkuar dhe instaluar programin, është koha për t’u lidhur. Nisni klientin ExpressVPN dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit. Ne do t’ju ndjekim hap pas hapi duke përdorur klientin e tyre të Windows.

Vendndodhjet e serverit ExpressVPN

 • Meqenëse shumë lojtarë pëlqejnë të lidhen me serverat në SH.B.A., ne e përdorëm atë vend për udhëzuesin tonë. ExpressVPN ka një rrjet të madh të serverëve të vendosur në të gjithë botën.
 • Ne ju rekomandojmë të zgjidhni OpenVPN (TCP) ose (UDP). Për transmetimin e videove nga faqet si YouTube, ne përdorim OpenVPN (UDP) sepse është më i shpejtë se TCP. Ata gjithashtu mbështesin PPTP, L2TP dhe SSTP. Ne ende rekomandojmë OpenVPN UDP për përzierjen më të mirë të shpejtësisë dhe mbrojtjes së intimitetit.
 • Klikoni në butonin e madh të lidhjes së rrumbullakët. Pas disa sekondash, do të shihni mburojën rreth butonit që të gjelbëron. Do të ketë gjithashtu një mesazh duke ju bërë të ditur “VPN isSHT ON”
 • Tani keni një adresë IP në SH.B.A., me aq sa dikush mund të tregojë në internet. Si e tillë, mund të arrini në çdo vend sikur të jeni ulur atje. E njëjta gjë do të ishte e vërtetë nëse do të lidheshit me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose kudo tjetër në botë.

Justshtë po aq e lehtë për tu bërë. Tani që keni një adresë IP nga një server ExpressVPN në SH.B.A., ju mund të luani, të shfletoni Internetin ose të shikoni shfaqje sikur të keni qenë vërtet atje. Lidhja me një server në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju ofronte qasje të plotë në faqet e bllokuara gjeo-vend atje. E njëjta gjë është e vërtetë nga çdo vend.

Siç mund ta tregoni me siguri deri më tani një VPN e mirë hap hyrjen në përmbajtje në të gjithë botën. Nëse jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara, shërbimi mund t’ju ndihmojë të përdorni shërbime të njohura si Netflix, Hulu dhe Pandora. Ju ende keni nevojë për një llogari për shërbime si Netflix por VPN do t’ju ndihmojë të shikoni shfaqjet televizive amerikane dhe filma në Netflix sikur të ishit ulur në Shtetet e Bashkuara ose në ndonjë rajon tjetër që dëshironi të përdorni..

CS: Pikat kryesore të lojës

Counter Strike: Global Offense, CS: SHKO, a keni ju ose ekipi juaj duke luftuar ekipe të tjera. Ju ose do të jeni Terrorist ose Kundër-Territist. Do ekip do të duhet të bëjë gjëra të ndryshme në varësi të ekipit që ata janë. Ekipet gjithashtu do të kenë grupin e tyre të veshjeve, granatave dhe armëve.

Armë kundër-terroriste:

 • Pistols: P2000, UPS-S, P250, Eagles Desert, Berettas Dual, CZ75 Auto dhe Five-SeveN.
 • i rëndë: Nova, XM1014 dhe Mag-7.
 • Armë nënujore: MP9, MP7, UMP-45, PP-Bizon dhe P90.
 • pushkatarët: FAMAS, M4A4, M4A1-S, SSG 08, AUG, AWP, dhe SCAR-20

Pajisjet kundër-terroriste:

 • Kevlar Vest
 • Kevlar dhe Helment
 • Zeus X27
 • Komplet i shpërdorimit
 • Komplet i shpëtimit

Grenada kundër-terroriste:

 • Granatë flakëruese
 • karrem granatë
 • HE granatë
 • Flashbang
 • Smoke granatë

Armë terroriste:

 • Pistols: Glock-18, P250, Eagle Desert, Berettas Dual dhe CZ75 Auto.
 • i rëndë: Nova, XM1014 dhe Sawed-Off.
 • Armë nënujore: MAC-10, MP7, UMP-45, PP-Bizon dhe P90.
 • pushkatarët: Galil AR, AK-47, SSG 08, SG 553, AWP, dhe G3SG1.

Gear Terrorist:

 • Kevlar Vest
 • Kevlar dhe Helment
 • Zeus X27
 • C4

Granata terroriste:

 • Koktej molotov
 • Granatë dekompozimi
 • HE granatë
 • Flashbang
 • Granatë tymi

Farë do të bëni me këto artikuj është zbuluar në mënyrat e lojës. Mënyrat e lojës do ta vendosin Terroristin kundër Kundër-Terrorizmit për të përmbushur qëllimin e tyre për të mposhtur ekipin tjetër. Në varësi të mënyrës që luani lojërat mund të jenë emocionuese ose shumë serioze.

Mënyrat e lojës përfshijnë:

Konkurruese Klasike Rastesishme / Klasike:

 • Refuzimi i bombës: Terroristi duhet të mbjellë C4 në një vend të caktuar ndërsa Kundër-Terrorizmi përpiqet t’i ndalojë ato.
 • Shpëtimi i pengjeve: Counter Terrorist duhet të marrë peng pengjet ndërsa terroristi të përpiqet t’i ndalojë ata.

Arsenal:

 • Prishja e Arsenalit: Të luani me shpejtësi ndeshjen me Default Bomb me armë më të mira ndërsa ndeshja vazhdon.
 • Gara e Armatosjes Gara: Ju dhe ekipi juaj përpiqeni të përparoni përmes listës së armëve duke vrarë me ato armë, aka: një ndeshje më e shkurtër e vdekjes
 • Ndeshja me vdekjen: është në dispozicion vetëm për PC.

Me të gjitha këto armë dhe mënyra të lojës duhet të ketë diku për t’i luajtur ato. Këtu hyjnë në lojë hartat. Hartat janë aty ku do të vendoseni duke luftuar. Hartat bëhen për mënyra të veçanta të lojës. Kjo do të thotë që askush hartë nuk do të jetë saktësisht i njëjtë me tjetrin, por mund të jetë një version më i shkurtër ose të duket i ngjashëm. Vetëm disa harta përdoren në mënyra të ndryshme të lojës, por kjo ishte për shkak se ato u shtuan pas lëshimit të lojërave.

Hartat përfshijnë:

Hartat e Refuzimit të Bombit:

 • Aztec
 • muzg
 • Muzgu 2
 • vend i fshehtë
 • Cbble
 • ferr
 • mirazh
 • Nuke
 • nuk vë re
 • tren
 • marramendje

Hartat e shpëtimit të pengjeve:

 • sulm
 • Itali
 • milici
 • Zyrë

Gara e Armëve:

 • bagazh
 • liqen
 • manastir
 • Shtepi e sigurte
 • shoots
 • Stmarc

Demolition:

 • Banka
 • liqen
 • Shtepi e sigurte
 • Shortdust
 • Shorttrain
 • Shën Mark
 • Sugarecane

Counter Strike: Global Offense, CSGO, është në dispozicion në Steam për Windows dhe Mac. Alsoshtë gjithashtu në dispozicion për Linux. Loja shet në vende si GameStop dhe Amazon për PS3 dhe Xbox 360.

Counter Strike: Global Offensive është një sulmues në internet ku Terrorizmi lufton Counter-Terrorist. Ekziston një përzgjedhje e gjerë e armëve për t’u përdorur. Ekzistojnë gjithashtu një larmi mënyrash të lojërave në internet që mund të luani me miqtë. Ka mijëra harta në të cilat mund të luani. Pavarësisht se si dhe ku luani CS: SHKO, jam i sigurt që do të pëlqeni ta luani atë.

Edhe një herë ju rekomandoj të përdorni një shërbim VPN për të luajtur Counter Strike. Një VPN do t’ju japë një adresë IP nga vendndodhja e serverit që ju zgjidhni. Ai gjithashtu do të përmirësojë performancën duke ulur ping-un tuaj dhe do t’ju mbrojë nga sulmet DDoS.

Shijoni të gjithë eksitimin ndërsa luani CS: GO në internet. Ju lutemi ndani këtë postim me miqtë tuaj në mënyrë që ata të shijojnë lojrat nga kudo në botë me një VPN. Na ndiq @VPNFan për marrëveshjet dhe udhëzuesit më të fundit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map