Si të luani Brawlhalla me një VPN

BrawlhallaBrawlhalla është një lojë luftarake multiplayer. Wasshtë prodhuar nga Blue Mammoth Games. Brawlhalla është një lojë shumë argëtuese që mund të jetë mjaft konkurruese. Mund të luhet offline, por gameplay kryesor vjen nga mënyrat në internet. Mund të luani me miqtë ose vetëm si online dhe jashtë linje. Luaj falas në Windows, Mac dhe PS4. Me tiparet kryesore të Brawlhalla të qenit në internet ju ka të ngjarë të përjetoni disa lidhje dhe vonesa. Për të ndihmuar në rregullimin e këtyre problemeve unë do të rekomandoja një VPN. Një VPN ju lejon të ndryshoni adresën tuaj IP në një IP tjetër në vendndodhjen e serverit VPN që ju zgjidhni. Nëse zgjidhni një vendndodhje afër kërcimtarit, atëherë do të keni më pak vonesë dhe performancë të përmirësuar. Lojtarët profesionistë gjithashtu do të vlerësojnë mbrojtjen nga sulmet DDoS që ofron një VPN.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox
4Cyberghost$ 2.75Cyberghost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3.25IPVanish76checkboxcheckbox

Si të përdorni një VPN për të luajtur Brawlhalla (PC)

Unë do të përdor ExpressVPN për shembullin se si të përdorni një shërbim VPN për të luajtur Brawlhalla në internet. Së pari ju do të dëshironi të shkarkoni klientin VPN. ExpressVPN ofron softuer falas për klientët për Windows, Mac dhe Linux. Përveç aplikacioneve falas për iOS dhe Android.

Tani që keni pasur një shans për të shkarkuar dhe instaluar programin, është koha për t’u lidhur. Nisni klientin ExpressVPN dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit. Ne do t’ju ndjekim hap pas hapi duke përdorur klientin e tyre të Windows.

Vendndodhjet e serverit ExpressVPN

 • Meqenëse shumë lojtarë pëlqejnë të lidhen me serverat në SH.B.A., ne e përdorëm atë vend për udhëzuesin tonë. ExpressVPN ka një rrjet të madh të serverëve të vendosur në të gjithë botën.
 • Ne ju rekomandojmë të zgjidhni OpenVPN (TCP) ose (UDP). Për transmetimin e videove nga faqet si YouTube, ne përdorim OpenVPN (UDP) sepse është më i shpejtë se TCP. Ata gjithashtu mbështesin PPTP, L2TP dhe SSTP. Ne ende rekomandojmë OpenVPN UDP për përzierjen më të mirë të shpejtësisë dhe mbrojtjes së intimitetit.
 • Klikoni në butonin e madh të lidhjes së rrumbullakët. Pas disa sekondash, do të shihni mburojën rreth butonit që të gjelbëron. Do të ketë gjithashtu një mesazh duke ju bërë të ditur “VPN isSHT ON”
 • Tani keni një adresë IP në SH.B.A., me aq sa dikush mund të tregojë në internet. Si e tillë, mund të arrini në çdo vend sikur të jeni ulur atje. E njëjta gjë do të ishte e vërtetë nëse do të lidheshit me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose kudo tjetër në botë.

Justshtë po aq e lehtë për tu bërë. Tani që keni një adresë IP nga një server ExpressVPN në SH.B.A., ju mund të luani, të shfletoni Internetin ose të shikoni shfaqje sikur të keni qenë vërtet atje. Lidhja me një server në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju ofronte qasje të plotë në faqet e bllokuara gjeo-vend atje. E njëjta gjë është e vërtetë nga çdo vend.

Siç mund ta tregoni me siguri deri më tani një VPN e mirë hap hyrjen në përmbajtje në të gjithë botën. Nëse jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara, shërbimi mund t’ju ndihmojë të përdorni shërbime të njohura si Netflix, Hulu dhe Pandora. Ju ende keni nevojë për një llogari për shërbime si Netflix por VPN do t’ju ndihmojë të shikoni shfaqjet televizive amerikane dhe filmat në Netflix sikur të ishit ulur në Shtetet e Bashkuara ose në ndonjë rajon tjetër që dëshironi të përdorni..

Si të përdorni një VPN për të luajtur Brawlhalla (PS4)

Edhe një herë do të përdor ExpressVPN për shembullin se si të përdor një shërbim VPN për të luajtur Brawlhalla në tastierën tuaj të lojës. Ata janë VPN ime e preferuar për lojëra sepse ExpressVPN menaxhon një rrjet shumë të madh që e bën shërbimin një zgjedhje të shkëlqyeshme për lojtarë.

Hapi i parë për tu vendosur me ExpressVPN është normalisht të shkarkoni softuerin e klientit për sistemin tuaj. ExpressVPN ofron softuer falas për klientët për Windows, Mac dhe Linux. Përveç aplikacioneve falas për iOS dhe Android. Shtë e qartë që nuk do të punojë për PS4, Xbox One ose Nintendo që nga tastierat e lojërave u mungon mbështetja amtare për VPN. Për fat të mirë, ka ende një mënyrë për të kriptuar trafikun tuaj të lojërave dhe dërgimin e tij përmes një VPN. Përgjigja po drejton VPN përmes ruterit tuaj. Shënim: nëse nuk keni nevojë për kriptim mund të përdorni veçorinë ExpressVPN MediaStramer (Smart DNS) pa pasur nevojë të konfiguroni ruterin tuaj. Mbështet një gamë të gjerë të konzollave të lojrave.

Aplikacioni i routerit ExpressVPN

Në varësi të asaj marke dhe modeli të ruterit që përdorni, ai mund të mbështesë shërbimet e palës së tretë VPN. Nëse kështu, mund të merrni informacionin e nevojshëm nga ofruesi juaj VPN për të vendosur një lidhje përmes ruterit tuaj. Përndryshe e rekomandoj shumë FlashRouters. Ekipi FlashRouters merr ruterë të njohur, markë markash dhe i ndez ata me firmware DD-WRT ose Tomato. Kjo lejon që pajisjet të kenë shumë më tepër karakteristika sesa do të instalonin firmware-in e fabrikës. Të gjithë FlashRouters vijnë para konfiguruar me mbështetje për VPN.

Brawlhalla Loja Pikat kryesore

Brawlhalla është një lojë luftarake me shumë mënyra të ndryshme për të luftuar dhe manovruar rreth hartës. Qëllimi është që të trokas kundërshtarin tuaj jashtë ekranit dhe KO ata. Ju keni tre kërcime në ajër që rivendosen sa herë që një lojtar prek tokën ose murin. Ju gjithashtu keni sulme ajrore dhe anësore për t’ju ndihmuar të rikuperoheni nga trokitjet në tokë. Personazhet kanë statistika të ndryshme që i ndihmojnë ata të mbajnë në ekran. Statistikat i përkasin katër kategorive. Kjo perfshin:

 • shpejtësi: Kjo do të rrisë sa shpejt mund të lëvizë karakteri juaj.
 • mbrojtje: Kjo lejon që personazhi juaj të marrë më shumë hite para se të rrëzohet nga ekrani.
 • shkathtësi: Kjo rrit shpejtësinë e sulmit të personazheve.
 • Forcë: Kjo rrit prodhimin e dëmtimit dhe e bën më të lehtë trokitjen e një kundërshtari të ekranit.

Brawlhalla ka shumë armë që përdorin personazhet. Karakteri juaj do të fillojë vetëm me grushtat e tyre. Pas një kohe ju do të keni mundësi të vini bomba, miniera tokësore dhe topa pikash. Për të marrë armët kryesore do t’ju duhet të vini shpatën si objekt i dritës. Ju gjithashtu mund të merrni një bri dhe të thërrisni që një armë të transportohej për ju. Do personazh ka një set lëvizës me porosi për secilën nga dy armët e tyre. Këto armë përfshijnë:

 • sëpatë: Kjo është një armë e fuqishme mesatare.
 • Blasters: Janë pistoleta të dyfishta që kanë një sulm më të shkurtër.
 • hark: Kjo është një armë e shkaktuar që ka një distancë të gjatë.
 • top: Kjo është një armë e ngadaltë, por e fuqishme.
 • gauntlets: Kjo është një armë përleshje me rreze të shkurtër që është e shkëlqyeshme për të spikatur kundërshtarin.
 • çekiç: Kjo është një armë e gjatë që normalisht mund të tërheqë kundërshtarët më afër.
 • Lance raketash: Isshtë një armë e gjatë që mund të nisë një karakter në drejtime të ndryshme.
 • katar: Blades dyfishtë që janë të mëdha në prodhim dëme, por kanë një gamë më të shkurtër.
 • kosë: Armë me rreze të gjatë që kur përdoret si duhet mund të jetë shumë vdekjeprurëse.
 • shtizë: Armë e gjatë që është e mirë për të mbajtur distancën tuaj.
 • Shpatë: Kjo është një armë përplasëse me përmasa të mesme.

Brawlhalla ka një kast të madh personazhesh që po rriten. Secili personazh është unik dhe ka statistikat dhe armët e veta. Ata gjithashtu kanë sulmet e tyre speciale të lidhura me loren dhe armët e tyre. Të gjithë këta personazhe janë të zhbllokueshëm duke luajtur dhe fituar monedha ose duke paguar për to. Ekziston edhe një rotacion i personazheve që do t’ju lejojë të luani si personazhe falas. Karakteret përfshijnë:

 • ada: Ajo është pjesë e një grupi elitar të hakerave luftarak dhe një anëtar i një bande ringjalljeje pas punk. Ajo mendon se Valhalla është një sim lojë me video. Ajo përdor blaster dhe një shtizë.
 • Artemis: Ajo ishte një lexuese që gjeti që ajo ka fuqinë për të hapur krimbat. Artemis po mundohej të hapte një ndaj Valhalla, por aksidentalisht përfundoi në hapësirë. Ajo duhej të punonte shumë për të mbijetuar dhe për të arritur Valhalla. Ajo përdor një Lans dhe Scythe Rocket.
 • Asuri: Ajo ishte një fshat fisnike, xhaxhai i së cilës e mallkoi që të ishte një tigër. Ajo mbroi fshatin në shtetin e saj, por pasi një tajgun i madh shkatërroi fshatin ajo u la e hutuar. Tani ajo lufton në Valhalla për territorin. Ajo përdor një shpatë dhe Katar.
 • Azoth: Ai dikur ishte një mbret i shkëlqyeshëm që premtoi se perandoria e tij nuk do të binte kurrë. Ai krijoi shtatë gurë shpirti duke përdorur magji të errët. Kur u mblodhën këto gurë e ringjallën dhe e lejuan atë të sundojë perandorinë. Kur nuk thirret Azothi kalon jetën e tij të përtejme në Valhalla. Ai përdor një hark dhe sëpatë.
 • Barraza: Ai lindi pesëdhjetë vjet në apokalipsin robotik. Ai u qëllua në gjoks dhe u la për të vdekur, por ai arriti të mbijetojë me ndihmën e një zemre artificiale. Ai mori hakmarrjen e tij dhe mundi robotët e apokalipsit. Tani ai shikon në Valhalla si kërcënimin e tij të rradhës. Ai përdor një sëpatë dhe blaster.
 • Brynn: Ajo është një fëmijë i Hypernisë, një perëndeshë e pavdekshme e Asgard. Misioni i Brynn në këtë turne është të mësojë më shumë rreth vdekjeve dhe të kuptojë nëse ajo i përket atyre. Ajo përdor një sëpatë dhe shtizë.
 • Bödvar: Ai kishte një nënë Viking dhe një baba ariu. Për shkak të kësaj ai u frikësua nga vikingët. Ai vrau ariun e tij të një vëllai për të zgjedhur njerëzimin dhe i ndihmoi vikingët duke u bërë një hero i tërë pushtues. Ai ishte i shqetësuar se nuk do të hynte në Valhalla, kështu që u fut brenda. Valhalla është ëndrra e tij. Ai përdor një çekiç dhe shpatë.
 • Caspian: Ai ishte djali i një mbreti të çmendur që e stërviti të bëhej hajdut. Kaspiani u shndërrua në hajdut / aktor më të mirë i cili kishte njerëz që brohorisnin për të në vend që të thërrisnin policinë. Ai e shikon Valhallën si një skenë të shkëlqyer. Ai përdor doreza dhe një katar.
 • Cassidy: Ajo është një kauboj që ruan drejtësinë. Që nga arrestimi i saj i parë në pesëmbëdhjetë Kassidy ka ruajtur drejtësinë. Ajo e konsideron Valhalla kufirin e ri që duhet të pushtojë. Ajo përdor një çekiç dhe blaster.
 • Cross: Ai bëri një marrëveshje me një demon për ta ndihmuar atë të luftonte në Itali me ushtrinë Aleate. Demoni premtoi se do ta ndihmonte, por me një çmim. Për fat të mirë lufta e tij nuk mbaroi kurrë. Ai ishte një mashtrues në Nju Jork, i cili përdor Valhalla si një zbrazëtirë në marrëveshjen me demonin. Ai përdor blastera dhe doreza.
 • Dianna: Ajo është një komandante e një grupi gjuetie përbindësh. Ajo dëboi të gjitha vampirët e Evropës dhe vrau mbretin e çmendur tre herë të ndryshme. Një herë si një njeri, së dyti si një vampir, dhe i treti si një fantazmë e vampirit. Ajo përdor një hark dhe blaster.
 • prush: Ajo është e vetmja mortë që ka parë ndonjëherë qendrën e pyllit Fangwild. Për të arritur në qendër, asaj i është dashur të kalojë në një aventurë madhështore që i ka fituar asaj një të drejtë në Valhalla. Ajo përdor një hark dhe katar.
 • kërcëlloj: Ai u rrit nga xhungla vetë. Ai e ka fituar emrin e dhëmbit të gjatë nga dhëmbët saberë që gjuante dhe është anëtarja më e vjetër e Valhalla. Ai përdor një çekiç dhe shtizë.
 • Hattori: Ajo është një shpatë e aftë që mori përsipër çdo kundërshtar. Një demon supozohej ta luftonte, por atë ditë ajo kishte humbur fuqinë e saj për të luftuar. I zemëruar demoni i mori motrat e saj dhe Hattori duhej t’i shpëtonte. Ajo përdor një shpatë dhe shtizë.
 • Jhala: Ajo jetonte në një tokë të ashpër që ishte nën kërcënime të vazhdueshme. Ajo duhej të mbronte fshatin e saj nga djegia e plotë duke mposhtur Zotin e Peshores dhe dragoin e tij. Ajo përdor një sëpatë dhe shpatë.
 • Kaya: Ajo është një luftëtare e guximshme që luftoi kundër Titans gjigantë për të cilët ishte menduar se ishte mit. Ajo përdori aftësitë e saj taktike dhe qëllimin e madh për të shpëtuar fshatin e saj. Ajo përdor një hark dhe shtizë.
 • Koji: Ai ishte djali i dytë i familjes së tij që e dinte që ai nuk do të trashëgojë shpatën e tyre ose shkollën. Ai u përpoq të zotëronte teknikën e tij si rezultat. Babai i Koji dhe studentët e tij u urdhëruan të vdisnin dhe si rezultat Koji mori shpatën. Ai stërviti me vite dhe në fund kërkoi hakmarrjen e tij. Ai përdor një shpatë dhe një hark.
 • Kor: Ai përdor dorëza dhe një çekiç.
 • Lucien: Ai përdor një katar dhe blaster.
 • mirazh: Ajo përdor një kosë dhe shtizë.
 • MORDEX: Ai përdor një kosë dhe dorëza.
 • Mbretëresha Nai: Ajo përdor një shtizë dhe katar.
 • hiç: Ajo përdor një kosë dhe blaster.
 • Orioni: Ai përdor një hesht rakete dhe shtizë.
 • Ragnir: Ai përdor një katar dhe sëpatë.
 • Zotëri Roland: Ai përdor një hesht rakete dhe shpatë.
 • e kuqe e ndezur: Ajo përdor një shaketë dhe raketë.
 • rojtar: Ai përdor një çekiç dhe katar.
 • Sidra: Ajo përdor një top dhe shpatë.
 • TEROS: Ai përdor një sëpatë dhe çekiç.
 • kashtë: Ai përdor një shpatë dhe blaster.
 • Ulgrim: Ai përdor një hesht dhe raketë.
 • Val: Ajo përdor dorëza dhe shpatë.
 • Lord Vraxx: Ai përdor një raketë dhe blaster.
 • Wu Shang: Ai përdor dorëza dhe një shtizë.
 • Xull: Ai përdor një top dhe sëpatë.
 • Yumiko: Ai përdor një hark dhe çekiç.

Ju mund të luani si karaktere në mënyra të shumta. Të gjitha mënyrat janë të ndryshme nga njëra-tjetra. Mënyrat në internet përfshijnë:

 • Falas për të gjithë: Isshtë një 4 v.s. në internet. 4 herë betejë. Lojtari me vlerën më të lartë neto fiton në fund.
 • Greva 1v1: Kjo është një ndeshje kërcell në të cilën luani si tre karaktere të ndryshme me secilin personazh që merr një kërcell.
 • 2v2 miqësore: Kjo është një ndeshje kërcell ekipi ku secili lojtar merr tre kërcell dhe sulmi i ekipit është i fikur.
 • Eksperimentale 1v1: Isshtë një provë e tipareve të reja në lojë.
 • Renditur 1v1: Kjo është një ndeshje kërcell në të cilën do të renditeni dhe luani si një personazh.
 • Renditur 2v2: Kjo është një ndeshje kërcell ekipi ku secili lojtar merr tre kërcell dhe sulmi i ekipit është i ndezur.
 • Dhoma e lojës me porosi: Ju mund të merrni në internet me miqtë tuaj për të luajtur në dhomat tuaja.
 • Përleshja e Javës: Këto janë ngjarje të veçanta javore.

Mënyrat offline përfshijnë:

 • Partia e shtratit: Kjo është një dhomë e personalizueshme që mund të luani në linjë.
 • stërvitje: Ju mund ta përdorni këtë për të ngritur aftësitë tuaja.
 • Tournament: Ju shkoni kokë më kokë me CPU.
 • Tutorials: Ju mëson bazat e lojës.

Brawlhalla është një lojë luftarake me një kast personazh të larmishëm. Dukuria pas personazheve është në thellësi dhe secili personazh ka variantin e vet të armëve kryesore. Ka shumë mënyra të lojës dhe është e lirë të luhet. Në përgjithësi, Brawlhalla është një lojë e shkëlqyeshme që jam i sigurt që ju dhe miqtë tuaj do të kënaqeni.

Shijoni të gjitha eksitimet ndërsa luani Brawlhalla në internet. Ju lutemi ndani këtë postim me miqtë tuaj në mënyrë që ata të shijojnë lojrat nga kudo në botë me një VPN. Na ndiq @VPNFan për marrëveshjet dhe udhëzuesit më të fundit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map