Shikoni Turneun e Tenisit në Shtëpi Tenisi live në internet

Turneu i Tenisit në Shtëpi në ZvicërSwiss Indoors është një turne vjetor i tenisit që mbahet në Bazel, Zvicër. Ky turne ishte fillimisht vetëm për lojtarët zviceranë dhe filloi në vitin 1970. Këtë vit, ai do të mbahet në Shën Jakobshalle nga e shtuna, 19 tetor deri të shtunën, 27 tetor. Ka disa rrjete të ndryshme që mund t’i shikoni, përfshirë ESPN në SH.B.A. Nëse keni qasje në rrjet, të gjithë jeni të vendosur. Nëse nuk jeni në SH.B.A. ose doni të shihni një mbulim specifik, ju mund ta shihni atë në internet duke siguruar që të lidheni me një VPN.


Shërbimi i tifozëveVPN RankVPN
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3.49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Qasje në Internet private$ 2.85ANP49checkboxcheckbox

Si të Shikoni Garën Tenis në Tenis në Zvicër 2019 nga Kudo

Ekzistojnë disa mënyra për të parë këtë turne përfshirë Tennis.com, natyrisht, ESPN në SH.B.A..

 1. Rregjistrohu Per ExpressVPN (përfshin një garanci të kthimit të parave pa rrezik nga 30 ditë)
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ExpressVPN në pajisjen tuaj
 3. Lidhuni me një server VPN në SH.B.A. në mënyrë që patjetër të merrni mbulim.
 4. Hyni në faqen e internetit të ESPN nëse keni kredenciale ose nëse jeni jashtë SH.B.A., mund të regjistroheni për një shërbim të jashtëm të transmetimit si Sling TV.
 5. Shijoni hyrjen drejtpërdrejtë të Garës së Tenisit Zviceran 2019 në Indoors.

Për shkak se kjo është në format të hapur, konkurrentët nuk janë të vendosur. Sidoqoftë, mund të prisni të shihni teniset me vlera më të larta nga e gjithë bota. Pyetja është, a do të jetë në gjendje Roger Federer me origjinë në vend të marrë titullin e tij të 10-të dhe të fitojë për vitin e 3-të me radhë? Ju do të duhet të akordoni për të zbuluar. Përsëri, nëse jeni jashtë zonës së shikimit, duhet të lidheni me një VPN. Ne ju sugjerojmë të lidheni me një VPN në SH.B.A. ose në vendin ku dëshironi të shikoni mbulimin e Trenit të Tenisit Zviceran të vitit 2019 në Indoors. Përndryshe, ju mund dhe do të jeni të bllokuar nga gjeo.

Si të përdorni një VPN për të parë turneun e tenisit zviceran në Zvicër 2019

Ne do të përdorim ExpressVPN për shembullin se si të përdorim një shërbim VPN për të transmetuar 2019 Tenis Zviceran në Indoors brenda. Së pari, do të doni të shkarkoni klientin VPN. ExpressVPN ofron softuer falas për klientët për Windows, Mac dhe Linux. Përveç aplikacioneve falas për iOS dhe Android.

Tani që keni pasur një shans për të shkarkuar dhe instaluar programin, është koha për t’u lidhur. Nisni klientin ExpressVPN dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit. Ne do t’ju ndjekim hap pas hapi duke përdorur klientin e tyre të Windows.

 • Zgjidhni një vendndodhje të serverit. Ne ju sugjerojmë të përdorni një server në Australi. Siç e përmendëm, kjo është për shkak se ju do të jeni të bllokuar nga gjeo-rajoni jashtë rajonit. Për shkak të kësaj, ju mund të shihni që kemi zgjedhur një server në Melburn.
 • Ne ju rekomandojmë të zgjidhni OpenVPN (TCP) ose (UDP). Për transmetimin e videove nga faqet si YouTube, ne përdorim OpenVPN (UDP) sepse është më i shpejtë se TCP. Ata gjithashtu mbështesin PPTP, L2TP dhe SSTP. Ne ende rekomandojmë OpenVPN UDP për përzierjen më të mirë të shpejtësisë dhe mbrojtjes së intimitetit.
 • Klikoni në butonin e madh të lidhjes së rrumbullakët. Pas disa sekondash, do të shihni mburojën rreth butonit që të gjelbëron. Do të ketë gjithashtu një mesazh duke ju bërë të ditur “VPN isSHT ON”
 • Tani keni një adresë IP në SH.B.A. ose kudo ku ndodhet mbulimi juaj i preferuar, për aq sa dikush mund të tregojë në internet. Për shkak të kësaj, ju mund të arrini në çdo vend sikur të jeni ulur atje. E njëjta gjë do të ishte e vërtetë nëse lidheni me një server në një rajon të ndryshëm.

Kjo është gjithçka që ka. Tani që keni një adresë IP nga serveri ExpressVPN në SH.B.A., ju mund të shfletoni Internetin sikur të ishit vërtetë atje. E njëjta gjë është e vërtetë nga çdo vend. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar për të parë Sky Sports ose SH.B.A. nëse dëshiron të shikosh ngjarje të tjera në ESPN.

Ofruesit e mirë VPN kanë qasje të hapur ndaj përmbajtjes në të gjithë botën. Nëse jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara, shërbimi mund t’ju ndihmojë të përdorni shërbime të njohura si Netflix, Hulu dhe Pandora. Ju ende keni nevojë për një llogari për shërbime si Netflix por VPN do t’ju ndihmojë të shikoni shfaqjet televizive amerikane dhe filmat në Netflix sikur të ishit ulur në Shtetet e Bashkuara ose në ndonjë rajon tjetër që dëshironi të përdorni..

Shijoni të gjithë entuziazmin e Turneut të Tenisit Zviceran 2019, dhe shikoni Nëse Roger Federer mund të bëhet i pari në historinë e turneut që të bëhet 1/5-ta nga numri i përgjithshëm i fituesve në 50 vitet që është zhvilluar. Ju lutemi ndani këtë postim me miqtë tuaj në mënyrë që ata të shijojnë këtë turne të shkëlqyer tenisi nga kudo në botë me një VPN. Na ndiq @VPNFan për marrëveshjet, udhëzuesit dhe lajmet më të fundit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map