Shërbimet më të mira falas VPN

A jeni duke kërkuar për një shërbim falas VPN? Nëse po, ju keni ardhur në vendin e duhur. Do të hedhim një vështrim në 5 nga VPN-të më të mira falas në treg. Asnjë prej tyre nuk është perfekt, por të gjithë kanë përparësinë kryesore për të ofruar qasje falas në VPN. Ekzistojnë rreziqe kryesore që i besohen një kompanie për të mbrojtur privatësinë tuaj. Ne e marrim shumë seriozisht privatësinë tuaj, kështu që ju do të shihni vetëm kompanitë që ne do të përdorim personalisht.


Kush përdorim për VPN? Pas përdorimit të të gjitha shërbimeve VPN falas dhe të paguar, ne përdorim ExpressVPN. Shërbimi nuk është falas por është një vlerë e mirë. Ekipi i ExpressVPN me mirësi u ofron vizitorëve tanë 49% ulje të VPN të pakufizuar, kështu që çmimi të jetë i drejtë 6.67 dollarë në muaj.  Unë i rekomandoj ata mbi cilindo nga shërbimet falas VPN sepse nuk kanë një politikë logimi, veçori të përparuara si një ndërprerës VPN kill, dhe një rrjet të madh të serverëve VPN të shpejtë, të besueshëm.

5 Shërbimet më të mira falas VPN

Shërbimi VPN
Shqyrtime Falas VPN
LimitsVisit
SiteServer
LocationsSimultaneous
Lidhjet
ExpressVPNGarancia 30 ditoreIPVanish1485
CyberghostKapak i shpejtësisëVizitoni sitin151
TunnelBearShkarkim kapakuVizitoni sitin201
WindscribeShkarkim kapakuWindscribe91
ZoogTVShkarkim kapakuZoogTV31
Porta VPNarsimorVizitoni sitinn / a1

Të pesë shërbimet VPN falas që ju rekomandojmë kanë një lloj kufiri. Shumica janë freemium që do të thotë se ata ofrojnë shërbim të kufizuar për përdoruesit në përpjekje për t’i shitur ata me qasje premium. Ata e dinë se sa konkurrues është tregu dhe e kuptojnë që ofrimi i një niveli të VPN falas do të ndihmojë në tërheqjen e përdoruesve të rinj. Që ka kuptim. Everydo kompani ka nevojë për një rrugë drejt fitimit. Unë do të preferoja shumë një VPN që shpreson të më inkurajojë të paguaj për qasje në të ardhmen duke ofruar qasje falas VPN në atë që nuk ka një rrugë përmirësimi. Nëse ata nuk kanë një mënyrë për të përmirësuar në një llogari të paguar, atëherë do të lodhesha shumë se si kompania po paguan për të.

Zgjedhja e Redaktuesve – Gjyqi ExpressVPN 30 ditë pa Rrezik

ExpressVPN

Shërbimet falas VPN mund të jenë të rrezikshme. Ka pasur shumë histori të të ashtuquajturave shërbime “VPN falas” që shesin përdoruesit e tyre. Incidentet kanë filluar nga kompanitë që shesin anëtarë që shfletojnë të dhëna në kompjutera që përdoren për sulmet DDoS. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë të paguani për hyrjen në VPN. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni $ 10-20 $ në muaj. Ekipi në ExpressVPN ka vendosur me mirësi një promovim që u jep lexuesve tanë një zbritje prej 49% në shërbimin e tyre premium VPN. Ju mund të shijoni VPN të pakufizuar nga vetëm 6.67 dollarë në muaj.

Ekuipazhi i ExpressVPN kupton që përdoruesve të rinj u duhet kohë për të provuar shërbimin e tyre. Si përgjigje ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30 ditë. Kjo ju jep një muaj për të provuar ExpressVPN pa rrezik. Ne e përdorim shërbimin çdo ditë dhe ndihemi të sigurt duke e rekomanduar atë. ExpressVPN ka një ekip shumë të mirë për mbështetjen e klientëve nëse keni ndonjë pyetje për të filluar ose gjatë rrugës. Ata kanë aplikacione falas VPN për Windows, Mac, iOS dhe Android. Ju mund të lidheni me mbi 2,000 serverë në 148 vende në të gjithë botën në deri në 3 pajisje njëherësh.

Vizitoni ExpressVPN

Llogari TunnelBear Little (Free) VPN

VPN pa TunnelBear

Kemi pasur kënaqësinë të shohim që TunnelBear të rritet me kalimin e viteve. Ata ofrojnë një nga shërbimet më të mira VPN në treg dhe janë shërbimi ynë i preferuar falas VPN. Si me të gjitha VPN-të tona të lira, TunnelBear ka një kufi në llogari. Ju mund të lidheni me cilindo nga vendet e serverëve të tyre në 18 vende dhe të shijoni deri në 500 MB përdorim të të dhënave në muaj. Ekipi i TunnelBear ofron mënyra për të shtuar më shumë përdorim falas. Ju mund të cicëroni në lidhje me shërbimin për të fituar 1 GB përdorim të të dhënave. Sido që të jetë, ju keni akses falas në rrjetin e tyre të serverëve VPN në të gjithë botën. Edhe me kapakun e shkarkimit, kufiri është mjaft i lartë për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe për të provuar shërbimin.

TunnelBear përpiqet të bëjë softuerin e klientit të tyre sa më të thjeshtë për t’u përdorur. Ata kanë zhvilluar një ndërfaqe shumë të bukur të përdoruesit. Dizajni i pastër përfshin një ndërprerës të thjeshtë për të lidhur dhe një listë poshtë për të zgjedhur një vendndodhje të serverit. Le të shohim më nga afër programin që funksionon në Windows 10.

Windows TunnelBear

Siç mund ta shihni klienti TunnelBear ka një pamje dhe ndjesi të ngjashme me një radio makinash. Ju mund të shihni nëse jeni i lidhur apo jo dhe plani që përdoret. Në rastin e planit falas “Little” i cili kap 500 MB në muaj, ju gjithashtu mund të shihni përdorimin tuaj të mbetur. Nga atje ju keni një kutinë e poshtme që ju lejon të zgjidhni një vendndodhje të serverit. Për tu lidhur thjesht ndërroni numrin në ON. Për ta shkëputur, thjesht e ndërroni përsëri në OFF. Kjo është gjithçka që ka.

Cilësimet e tunelitBear

Ekipi i TunnelBear e konsideron seriozisht privatësinë tuaj nëse jeni duke përdorur shërbimin e tyre falas ose për të përmirësuar një anëtarësim të paguar. Ndërfaqja e klientit është e lehtë për t’u përdorur, por kjo nuk do të thotë se ata kanë humbur cilësimet e rëndësishme të privatësisë. Blog-u i TunnelBear do t’ju japë një prezantim të veçorive të tyre më të avancuara si Vigilant dhe IntelliBear.

Vizitoni TunnelBear

Plani VPN falas për xhamat

Paraqisni dritare VPN falas

Windscrib u lançua në fillim të këtij viti. Ju keni një numër opsionesh kur përdorni shërbimin. Për fillestarët mund të shkarkoni prapashtesën e tyre të prokurorit për Google Chrome, Opera ose Firefox. Ne preferojmë një zgjidhje të plotë VPN dhe Windscibe ka softuer klienti si për Windows ashtu edhe për Mac. Ata gjithashtu kanë një aplikacion mobil për përdoruesit e iOS. Përdoruesit e Windscrib Pro mund të shkarkojnë klientin StrongSwan nga Google Play për t’u lidhur me rrjetin e tyre. Anëtarët Pro gjithashtu mund të lidhen përmes Linux. Ju mund të regjistroheni falas në qasje në VPN dhe të azhurnoni në çdo kohë. Ne e vlerësojmë që Windsscrib pranon Bitcoin përveç PayPal, kartat e kreditit dhe Paymentwall. Ju do të duhet të përdorni PayPal ose kartë krediti për rinovime automatike.

Vizitoni xhamin e xhamave

Shërbim falas VPN CyberGhost

VPN falas CyberGhost

Ekipi CyberGhost ka lënë mënjanë një numër serverash për përdoruesit falas. Ju nuk duhet të prisni të njëjtin nivel shërbimi si anëtarët e primit, por VPN e tyre falas është aty kur keni nevojë për mbrojtje të intimitetit në një majë. Ju mund të duhet të prisni për t’u lidhur me një server dhe shpejtësitë tuaja do të jenë të kufizuara. Përndryshe mund të presësh që ekranet e reklamave të inkurajojnë që të përmirësohen në një pajtim të paguar. Versioni falas i CyberGhost VPN është në dispozicion për Windows, Mac. dhe Android. Klienti i tyre bën një punë të shkëlqyeshme për të prezantuar rrjetin e tyre dhe ju ndihmon të përdorni shërbimin pa shumë njohuri teknike. CyberGhost ka një politikë të rreptë mos-log që mbulon të gjithë përdoruesit.

Vizitoni CyberGhost 240

Porta VPN (Universiteti i Projektit Tsukuba)

Qasja e Lirë e Portës VPN

VPN Gate është një eksperiment akademik që teston serverët e stafeve publike të pritur nga një grup vullnetarësh të vendosur në të gjithë botën. Shkolla e diplomuar e Universitetit. i Tsukuba, Japonia po menaxhon projektin. Ky është i vetmi server falas VPN në listën tonë që nuk sponsorizohet nga një shërbim premium VPN. Ideja që qëndron pas VPN Gate është të sigurojë një rrjet VPN nga kolegët me kolegë pa ndonjë kontroll qendror. Kjo ju lë të besoni shumë njerëz. Përkatësisht të gjithë vullnetarët që po vendosin servera të stafeve. Unë mendoj se ideja e një rrjeti të decentralizuar VPN është pozitiv, por mungesa e kontrollit lë disa pikëpyetje rreth intimitetit dhe performancës jo konsistente

Vizitoni Portën VPN

Ndonjëherë ju merrni atë që paguani, kështu që bëni kujdes kur përdorni shërbime falas VPN. Ju mund të gjeni se ndërsa shërbimi është falas, ju jeni në të vërtetë produkti. Kjo është veçanërisht e vërtetë për VPN që nuk kanë asnjë mënyrë për të përmirësuar në një anëtarësi të paguar. Ju mund të bastit se ata janë duke fituar para mënyra të tjera. Disa VPN do të regjistrojnë përdorimin tuaj dhe do t’a shesin atë tek reklamuesit, ndërmjetësit e të dhënave ose më keq siç tregohet nga Hola. Kjo nuk është rasti me ofruesit e listës sonë. Të gjithë e marrin seriozisht privatësinë tënde.

Unë e kuptoj nëse gjendeni në një situatë kur ju nevojitet mbrojtja e intimitetit të një VPN, por nuk keni mundësi të shpenzoni para. Nëse ky është rasti, ju lutemi kini kujdes kur zgjidhni një ofrues VPN. Ka pasur shumë shërbime që kanë shkuar nga VPN shumë të njohura falas tek villains gjatë natës, kur përdoruesit gjetën se ata ishin duke shitur të dhënat e tyre ose shumë më keq. Hola është një shembull i mirë VPN falas po shiste gjerësinë e bandës së përdoruesve për përdorim në sulmet e botnet. Rrinë me një nga VPN-të falas në listën tonë dhe merrni në konsideratë përmirësimin në një plan të paguar në të ardhmen. Kjo do të ndihmojë në mbështetjen e përpjekjeve të tyre për të vazhduar ofrimin e aksesit falas VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map